Kuidas printida PDF-faili mis tahes arvutis, nutitelefonis või tahvelarvutis

Kõik kaasaegsed arvutid, nutitelefonid ja tahvelarvutid saavad nüüd hõlpsalt printida veebilehti ja muid dokumente PDF-failidesse ilma täiendava tarkvarata. Microsoft lisas selle Windows 10-le ja Apple iOS 9-le.

PDF on standardne kaasaskantav dokumendivorming, mis töötab kõigis seadmetes. See sobib ideaalselt veebilehtede ja muude dokumentide arhiivimiseks ja jagamiseks. See on lihtsalt ühilduvam kui muud tüüpi dokumendid, näiteks Microsofti XPS-dokumendivorming.

Windows 10

SEOTUD:10 Uuendatud funktsioonid Windows 10-s

Windows 10 lisab lõpuks Windowsile sisseehitatud PDF-printeri. Valige mis tahes rakenduses - alates Windowsi töölauarakendustest kuni nende uute Windows Store'i rakendusteni - menüüs suvand „Prindi”. Installitud printerite loendis kuvatakse teade „Microsoft Print to PDF“. Valige see printer ja klõpsake nuppu „Prindi”. Seejärel palutakse teil anda uue PDF-faili nimi ja asukoht.

Windows 7, 8 ja 8.1

SEOTUD:Kuidas printida Windowsis PDF-i: 4 näpunäidet

Windowsi eelmistes versioonides võib see veidi rohkem peavalu valmistada. See pole operatsioonisüsteemi integreeritud, seega peate võib-olla installima kolmanda osapoole PDF-printeri rakenduse. Kahjuks on paljud neist pakitud installeriga.

Mõnel rakendusel on siiski integreeritud PDF-printimise tugi. Näiteks saate Chrome'is valida suvandi „Prindi” ja valida „Salvesta PDF-i”, et printida PDF-i. LibreOffice saab dokumente eksportida ka PDF-i. Kontrollige kasutatavat rakendust, et näha, kas see saab seda teha ilma täiendava tarkvarata.

Mac OS X

See on integreeritud ka Mac OS X-i. Kuid kui olete tuttav selle toimimisega Windowsis ja muudes opsüsteemides, võite sellest puudust tunda.

PDF-vormingus printimiseks valige mis tahes rakenduses suvand „Prindi”. Eirake ilmuva printimisdialoogi ülaosas olevate printerite loendit. Selle asemel klõpsake dialoogi allosas olevat menüüd „PDF“ ja valige käsk „Salvesta PDF-ina“. Mac OS X võimaldab teil dokumendi salvestada PDF-faili, selle asemel, et printida tegelikule printerile, ning küsib faili nime ja asukohta.

iPhone ja iPad (iOS)

SEOTUD:Veebilehe võrguühenduseta koopia salvestamine iPhone'i või Androidi nutitelefoni

IOS 9-ga lisas Apple selle funktsiooni igasse iPhone'i ja iPadi. Veebilehe või muu dokumendi printimiseks PDF-faili avage see kõigepealt rakenduses. Puudutage nuppu „Jaga“ - see näeb välja nagu välja suunatud noolega ruut. Sirvige ülemise rea ikoonide loendit ja puudutage valikut „Salvesta PDF iBooksisse”.

Nüüd saate sellele PDF-failile juurdepääsemiseks avada iBooks. IBooksis saate PDF-faili e-kirjaga saata või seda kuskile mujale jagada. Neid PDF-faile saab ka iTunesiga sünkroonida, et saaksite need oma arvutisse saada ebatõenäolisel juhul, kui sünkroonite oma iPhone'i või iPadi regulaarselt iTunesiga. Pärast sünkroonimist asuvad need teie iTunes'i raamatukogus.

Android

Ka see on osa Androidist. See on integreeritud osana Androidi printerite - nii füüsiliste kui ka PDF-printerite - sisseehitatud toest.

Androidi rakenduses, mis toetab printimist - näiteks Chrome -, avage menüü ja puudutage valikut „Prindi”. Puudutage menüüd „Salvesta asukohta“ ja valige „Salvesta PDF-ina“, et salvestada PDF-fail oma Android-telefoni või tahvelarvuti kohalikku salvestusruumi, või puudutage „Salvesta Google Drive'i“, et PDF-fail otse Google Drive'i kontole salvestada.

Kui kasutate rakendust, millel pole sisseehitatud printimistuge, võite alati kasutada Androidi menüüd Jaga. Installige rakendus, mis suudab dokumente PDF-failiks teisendada, ja seejärel saate koputada valikut Jaga Androidis ükskõik kus ja valida PDF-i tegemiseks see rakendus.

Chrome OS

Chrome saab alati faile otse PDF-faili printida ja see töötab Chromebookis täpselt samamoodi. Klõpsake lihtsalt Chrome'i menüünuppu ja valige Prindi. Näete praeguse veebilehe eelvaadet. Klõpsake jaotises „Sihtkoht“ nuppu „Muuda“ ja valige jaotises „Kohalikud sihtkohad“ käsk „Prindi PDF-i“. Valige siin valikud, mida soovite muuta, ja klõpsake siis faili PDF-i salvestamiseks nuppu „Salvesta“. Teilt küsitakse faili nime ja asukohta.

Ka teised operatsioonisüsteemid võivad seda pakkuda. See peaks olema vaikimisi kaasatud enamikus töölaua Linuxi süsteemides, kuid erinevatel töölaudadel on erinevad liidesed. Vaadake dialoogi „printimine” ja vaadake, kas leiate PDF-i printimise valiku.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found