Mis on System32 kataloog? (ja miks te ei peaks seda kustutama)

Kataloog C: \ Windows \ System32 on kriitiline osa Windowsi operatsioonisüsteemist, kuhu on salvestatud olulised süsteemifailid. Mõni võrgutaja võib teile öelda, et kustutage see, kuid te ei peaks seda tegema - ja me näitame täpselt, mis juhtub, kui proovite.

Mis on kaust System32?

Kaust System32, mis asub aadressil C: \ Windows \ System32, on osa kõigist Windowsi kaasaegsetest versioonidest. See sisaldab olulisi operatsioonisüsteemi faile, mida Windows vajab õigeks toimimiseks.

Selles kataloogis on palju erinevat tüüpi faile, kuid DLL ja EXE on kõige levinumad tüübid, mille leiate, kui hakkate kausta läbi kaevama. Dünaamilise lingi teegi (DLL) failid on jagatud teegi failid, mida Windowsi programmid - nii Windowsi sisseehitatud utiliidid kui ka teie installitud kolmanda osapoole programmid - kasutavad mitmesuguste funktsioonide täitmiseks.

SEOTUD:Mis on DLL-failid ja miks üks minu arvutist puudub?

EXE-failid kaustas System32 esindavad erinevaid Windowsi süsteemi utiliite. Näiteks kui avate tegumihalduri, avab Windows kausta System32 asuva programmifaili Taskmgr.exe.

Ka siin asuvad palju olulisemad süsteemifailid. Näiteks kaust C: \ Windows \ System32 \ Drivers sisaldab riistvaradraiveritega seotud SYS-faile, mida teie süsteem peab oma riistvaraga korralikult suhtlema. Isegi kogu süsteemi hõlmavad Windowsi registrifailid on siin, kaustas C: \ Windows \ System32 \ Config.

Vaatamata nimele on System32 kaust oluline isegi Windowsi 64-bitistes versioonides, kus see sisaldab endiselt olulisi süsteemiteeke ja käivitatavaid faile 64-bitises vormis.

SEOTUD:Mis vahe on Windowsi kaustade "System32" ja "SysWOW64" vahel?

Mis juhtub, kui proovite oma System32 kausta kustutada

Internetis on juba pikka aega hõljunud loll jant, kus naljamehed üritavad inimesi oma System32 kausta kustutama meelitada. Te ei tohiks seda teha, kuna System32 kaust on oluline. Kui te tõesti kustutasite oma System32 kausta, rikub see teie Windowsi operatsioonisüsteemi ja peate selle korralikult töötamiseks Windowsi uuesti installima.

Demonstreerimiseks proovisime System32 kausta kustutada, et näeksime täpselt, mis juhtub.

Hoiatus: Ärge proovige seda kodus!

Proovisime nii Windows 10 kui ka Windows 7 kausta tavapäraselt kustutada ja mõlemad takistasid meid targalt selle süsteemikausta kustutamisel sõnumiga „Kaustale juurdepääs keelatud”. Kuid me oleme kangekaelsed, nii et saime sellest mööda.

Tahtsime tõesti näha, mis juhtub, seega võtsime kausta System32 omandusse ja andsime oma Windowsi kasutajakontole täieliku kontrolli selle sisu üle.

Seejärel proovisime kausta uuesti kustutada, kuid Windows ütles, et me ei saanud seda kustutada, kuna System32 kaustas olevad failid olid teises programmis avatud.

Me õpime siin juba ühte asja: teie System32 kausta on väga raske tegelikult kustutada. Kui keegi ütleb kunagi „Vabandust, kustutasin kogemata oma System32 kausta”, on tõenäoline, et ta teeb nalja. See nõuab teatud otsustamist ja täpsemate seadete uurimist.

File Explorerist pettunud otsustasime käivitada käsuviiba ja kasutada seda del käsk kustutada System32-st nii palju faile kui võimalik. Käsk ei puudutanud endiselt mõnda praegu kasutusel olnud faili, kuid kustutas paljud teised.

Windows hakkas lagunema pärast seda, kui kustutasime paljud failid kaustast System32. Proovisime avada menüü Start ja klõpsata toitenuppu, kuid midagi ei juhtunud. Seejärel proovisime avada tegumihaldurit - ja meile teatati, et tegumihaldurit ennast enam pole. Nägime vigu ka siis, kui klõpsasime Windowsi muudel menüüvalikutel.

Tundus, et me ei saanud arvutit normaalselt välja lülitada, mistõttu taaskäivitasime selle sunniviisiliselt, et näha, mis juhtub. Windows proovis käivitada automaatse remondi, kuid ei suutnud meie arvutit parandada, võib-olla seetõttu, et kustutasime parandusfailid.

Lõpuks klõpsasime nuppu „Täpsemad valikud” ja käskisime Windowsil ikkagi käivitada. Midagi ei juhtunud. Nägime just sekundi jooksul musta ekraani, enne kui arvuti taaskäivitati automaatse remondi režiimi. Ilmselgelt olid Windowsi käivitamiseks vajalikud olulised failid kadunud ja opsüsteem ei saanud isegi käivitada.

See pole suur üllatus: System32 kustutamine rikub Windowsi. Ka asjade lõhkumisel pole suurt rahuldavat plahvatust. Windowsi osad hakkavad lihtsalt äkki ebaõnnestuma, kui te seda kasutate, ja siis keeldub Windows uuesti käivitamast.

Ja jällegi oli Windowsi uuesti installimine ainus lahendus.

Kuidas kontrollida pahavara olemasolu

SEOTUD:Mis on parim viirusetõrje Windows 10 jaoks? (Kas Windows Defender on piisavalt hea?)

Kuigi kaust System32 pole ise pahavara ja te ei tohiks seda proovida kustutada, on teie arvuti nakatanud pahavara võimalik peita kuhugi - ka kausta System32 sisse. Kui olete mures, et teie arvutis võib olla pahavara, peaksite oma lemmikviirusetõrjeprogrammiga süsteemi skannima.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found