Mis on kaust „System Volume Information” ja kas seda saab kustutada?

Igast Windowsi draivist - isegi välistest USB-draividest - leiate kausta "Süsteemi heliteabe teave". Näete seda ainult siis, kui teie Windows on varjatud failide ja kaustade kuvamiseks seadistatud, kuid see on alati olemas. Milleks see siis mõeldud on?

Miks ma ei saa kausta avada?

SEOTUD:Mis vahe on FAT32, exFAT ja NTFS vahel?

NTFS-failisüsteemiga vormindatud draividel on selle kausta load seatud nii, et see ei võimaldaks kõigil kausta juurde pääseda, isegi administraatori õigustega kasutajatel. Topeltklõpsake kaustal ja näete veateadet „Asukoht pole saadaval” ja „Juurdepääs keelatud”. See on normaalne.

Selle põhjuseks on asjaolu, et Windows kasutab seda kausta teatud süsteemitaseme funktsioonide jaoks. Õigused on määratud takistama kasutajaid ja programme, millel pole asjakohaseid õigusi, sekkuma failidesse ja häirima olulisi süsteemi funktsioone.

Milleks see on mõeldud?

SEOTUD:Süsteemitaaste kasutamine operatsioonisüsteemides Windows 7, 8 ja 10

Muuhulgas salvestab Windows süsteemitaaste punktid kausta System Volume Information.

Kui peate kausta System Volume Information kausta vähendama, saate seda teha juhtpaneelilt. Minge juhtpaneelile> Süsteem ja turvalisus> Süsteem> Süsteemi kaitse. Jaotises Kaitsesätted saate valida, kas süsteemitaaste on lubatud, ja kontrollida, kui palju kettaruumi Windows süsteemitaaste punktide jaoks kasutab.

Lihtsalt draivi süsteemikaitse keelamine ei kustuta kausta System Volume Information tegelikult. Windows salvestab siin midagi enamat kui lihtsalt punktide taastamine.

Näiteks kaust Süsteemi teabe maht sisaldab ka teavet, mida teie sisu otsimist kiirendavad sisu indekseerimise teenuse andmebaasid, varukoopiate jaoks teenus Volume Shadow Copy ning otseteede ja linkide parandamiseks hajutatud lingi jälgimisteenuse andmebaasid.

Kui teil on draiv, mis on vormindatud failisüsteemidega exFAT või FAT32 - näiteks välise USB-draiviga, saate avada kausta Süsteemi teave ja vaadata selle sisse.

Näiteks nägime ühes meie USB-draivist kahte faili: IndexerVolumeGuid ja WPSettings.dat.

SEOTUD:Kuidas valida, milliseid faile Windowsi otsing teie arvutis indekseerib

Fail IndexerVolumeGuid määrab sellele kettale unikaalse identifikaatori. Windowsi indekseerimisteenus uurib draivil olevaid faile ja indekseerib need. Kui ühendate draivi tulevikus arvutiga, kontrollib Windows identifikaatorit ja teab, milline otsingu andmebaas draiviga seostada. Seejärel saate draivi failide kiireks otsimiseks kasutada Windowsi otsingufunktsioone, näiteks menüü Start otsingukasti, Windows 10-s Cortana või File Exploreri või Windows Exploreri otsingukasti.

WPSettings.dat on veel üks Windowsi teenuse loodud fail, kuid me pole täpselt kindel, milleks see mõeldud on. Selles failis pole ametlikku dokumentatsiooni.

Kas ma saan kausta kustutada?

Te ei tohiks kausta System Volume Information kustutada. NTFS-vormingus draivides ei luba Windows tavaliselt sellele kaustale juurde pääseda, veel vähem seda kustutada. ExFAT- või FAT32-vormingus draivides saate kausta kustutada - kuid Windows loob selle tulevikus lihtsalt uuesti, kuna see vajab seda.

Windows salvestab siia olulised süsteemiandmed ja peaksite kausta rahule jätma. Ärge proovige kausta kustutamiseks õigusi muuta.

Kui kaust Süsteemiteabe teave kasutab palju ruumi, vähendage Windowsis süsteemitaaste jaoks eraldatud ruumi. Kui kausta nägemine teid häirib, määrake Windows peidetud failide ja kaustade peitmiseks.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found