Mis on Denuvo ja miks mängijad seda vihkavad?

Denuvo on piraatlusevastane (DRM) lahendus, mille mängude arendajad saavad oma mängudesse lisada. Mängijad on Denuvo pärast juba aastaid ärritunud ja ilmselt mõjuval põhjusel: viimaste testide kohaselt aeglustab Denuvo mänge.

Mis on Denuvo?

Denuvo on digitaalse õiguste halduse (DRM) lahendus mängude arendajatele. Nad saavad Denuvol litsentseerida ja oma arvutimängudesse integreerida. Kui nad seda teevad, pakub tarkvara Denuvo piraatlusevastast kaitset. See on loodud selleks, et inimestel oleks mängude krakkimist ja tasuta levitamist keerulisem. Denuvo sõnul peatab see mängu purustamiseks vajaliku pöördprojekteerimise ja silumise.

Ükski piraatlusevastane lahendus pole ideaalne, kuid Denuvo lubab "pikimat pragudeta vabastamise akent". Teisisõnu loodavad mängude arendajad, et nende mängud ei purune mõnda aega, sundides inimesi, kes muidu võivad piraate mängida, seda ostma, kui nad tahavad mängu ootamata mängida.

Denuvo ei ole teie arvutisse installitud täiendav tarkvara ja te ei näe seda installitud tarkvara loendis. Denuvot kasutava mängu koodis on integreeritud Denuvo piraatlusevastane tarkvara. Kui mäng töötab, töötab Denuvo mängu osana. Igaüks, kes soovib mängu lõhkuda, peab Denuvo kaitsest mööda saama, mis muudab selle protsessi keerulisemaks.

Kas see kahjustab mängu jõudlust?

Õiglase mõtlemisega mängijad peaksid tahtma, et mängude arendajad teeniksid oma mängude müümisel raha. Kuid see pole see, mis see on. Nagu piraatlusevastaste lahenduste puhul sageli juhtub, on mängijad juba ammu vastu vaielnud, et Denuvo tekitab probleeme seaduslikele ja maksvatele klientidele.

Denuvo väidab, et see on jama. Denuvo ametlikul veebisaidil öeldakse, et võltsimisvastasel mängul pole märgatavat mõju ega ole ka võltsimisvastane süüdi ehtsate käivitatavate failide krahhides.

Kuid on palju tõendeid vastupidise kohta. TEKKEN 7 direktor süüdistas näiteks mängu PC-versiooni jõudlusprobleemides Denuvo DRM-i - haruldane juhtum, kus mänguarendaja, mitte pelgalt mängija, koputas Denuvo.

Mõned mängude arendajad on pärast vabastamist Denuvo oma mängudest eemaldanud. Overlord Gaming käivitas nende mängude nii Denuvo kui Denuvo versioonide puhul mõned võrdlusalused. Nagu Extreme Tech märgib, tekitab Denuvo jõudlusprobleeme peaaegu igas testitud mängus. Alates pikematest laadimisaegadest kuni kaadrisageduse langemiseni näib Denuvo kaitse asju aeglustavat. Pärast Denuvo eemaldamist arendaja poolt paraneb jõudlus mõnikord 50%.

Kas see peatab pragusid?

On selge, miks mängijatele Denuvo ei meeldi. Kuid mänguarendajad jätkavad selle kasutamist, sest see aeglustab kräkkerite tööd ja muudab piraatluse raskemaks - mõnikord.

Näete, kui palju aega kulus enne Denuvo mängude purunemist. Mõned mängud, näiteksHUKATUSolid nende vabastamise päeval mõranenud. Mõni meeldib Sonic Mania, olid lõhenenud nädal pärast vabastamist. Kuid Denuvo näib ostvat paljude mängude jaoks palju aega -Assassin’s Creed: Päritolu ei olnud krakitud 99 päeva.

See on mängude arendajatele päris suur asi. See tähendab, et mängijad pidid mängu ostma, kui nad tahtsid seda esimese kolme kuu jooksul mängida, mis - teoreetiliselt - tagab suurema müügi.

Denuvo veebisaidil on uhkusega väljakule Square Enix omistatud tsitaat: "See on tänu teile, poisid, et inimesed peavad mängu ostma."

Isegi kui Denuvo põhjustab seaduslikele mängijatele probleeme, on lihtne mõista, miks mängude arendajad otsustavad seda oma mängudes kasutada. Õnneks on mõned arendajad - kuid isegi mitte enamus - piisavalt toredad, et Denuvo hiljem välja lappida. See on üsna ebavajalik pärast mängu juba murdmist.

Mängijatele Denuvo ei meeldi, mängude arendajad aga

Parimal juhul ei teeks Denuvo teie jaoks absoluutselt midagi, kui olete mängija, kes mängu õigustatult ostis. Halvimal juhul põhjustab Denuvo jõudlusprobleeme ja tähendab, et uusimate mängude mängimiseks vajate kallimat videokaarti ja kiiremat protsessorit. See halvendab klientide maksmise kogemust. Madalama tasemega riistvaraga inimesed võtavad kahju suurima osa, sest kõrgema klassi mänguautomaatidega saab probleemidest üle saada ja siiski mängida väga mängitavalt.

Oletame, et argumentide huvides on Denuvol õigus ja see, et Denuvo ise pole probleem. See tähendaks, et mängude arendajad põhjustavad Denuvo mängudesse lisamisel sageli probleeme. Nii et võib-olla on probleem selles, et mängude arendajad ei mõista Denuvot õigesti. Mõlemal juhul on see mängijatele halvem kogemus.

Kahjuks ei tundu, et mängude arendajad ei kavatse Denuvo kasutamist niipea lõpetada. Tõsise boikoteerimise keelamine mängudele, mis sisaldavad Denuvot - midagi, mis ilmub aeg-ajalt negatiivse Steami ülevaatamise käigus, kuid mis ei tundu ohuna, et mänguarendajad on mures - mängude arendajad arvavad, et teenivad Denuvo lisamisega rohkem raha, ja nad võib olla õigus.

Loodetavasti võib Denuvo tulevane versioon või mõni muu konkureeriv piraatlusevastane programm saavutada arendajatele samad eesmärgid, olles samal ajal ressursside osas kergem.

Mitte kõik ei kasuta Denuvot

Mõni mänguarendaja läheb muidugi teist teed pidi. CD Projekt Red ei kasuta The Witcher 3-s üldse ühtegi piraatlusevastast tarkvara. Igaüks saab selle alla laadida ja mängida. Nagu ütleb CD Projekt Red ja GOG kaasasutaja:

Kuid piraatlusfaktoril polnud tähtsust, sest me ei saa sundida inimesi asju ostma. Me saame neid ainult veenda seda tegema. Me usume täielikult porgandisse, mitte pulka.

Kui paljud teised mängude arendajad ei suhtu samasse suhtumisse, on Denuvo ja muud sarnased lahendused veel pikka aega olemas. Kuid loodetavasti saavad nad paremaks. Kui selline tarkvara on vajalik, peaksid mängijad ootama vähemalt paremat kui Denuvo aeglustumine.

Pildikrediit: Gorodenkoff / Shutterstock.com.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found