Kuidas Cemu abil arvutis Wii U-mänge mängida

Cemu - Nintendo Wii U emulaator - on nüüd küps programm, millel on enamikus süsteemides hea jõudlus. Kui soovite oma arvutis Wii U mänge mängida koos kõigi emulaatori eelistega, on Cemu õige tee.

SEOTUD:Kuidas mängida Wii ja GameCube'i mänge arvutis Dolphini abil

Miks häirida emulaatoritega?

Ametlikul riistvaral mängimise asemel on mängu jäljendamiseks palju põhjuseid.

  • Parem graafika: Emuleeritud mängud võivad ületada teie mänguarvuti piire, pakkudes palju paremat graafikakvaliteeti ja mõnel juhul isegi paremat jõudlust. Kuigi The Legend of Zelda: Metsiku hingamine töötab Nintendo Wii U-ga 720p kiirusel umbes 30 kaadrit sekundis, Cemu saab kõrgekvaliteedilistes süsteemides hallata 4K @ 60fps kaarti väga lihtsalt, käivitamiseks on vaja tekstuuri- ja graafikamooduleid.
  • Kasutuslihtsus: Tavaline Wii U nõuab, et teie telerisse oleks ühendatud täiendav seade, millele peaksite lülituma ja seejärel mängukettale pesa andma. Cemu abil saate kõik oma mängud digitaalselt arvutisse salvestada, mis laaditakse ka palju kiiremini kui aktsia riistvara.
  • Kontrolleri paindlikkus: Võite mängida koos ametlike Wii pultidega, kuid te ei pea seda tegema. Kui eelistate kasutada PS4-kontrollerit, saate selle ühendada ka Cemuga.

Cemu ei saa kodukonsooli asukohta teie elutoas hõlpsasti asendada, kuid see teeb väga head (ja vaieldamatult paremat) tööd Wii U mängude mängimisel arvutis.

Kuidas saada Wii U mänge seaduslikult

Ehkki piraatmängude käitamiseks kasutatakse tavaliselt emulaatoreid, on tõeliselt kettalt rippitud mängude käitamine täiesti seaduslik. Mängude riputamiseks vajate tegelikku Nintendo Wii U konsooli, mida saate kodus valmistada. Homebrew-protsess on veidi keeruline, kuid seda tasub siiski teha, kuna omatehtud Wii U on omaette mänguretailide konsoolina käepärane.

Kui olete oma Wii U kodukootud, saate mänge rippida programmi nimega ddd Title Dumper. Teisaldage need arvutisse ja hoidke kõik kõvakettal ühes kohas, et Cemu saaks hõlpsasti juurde pääseda. Enamik Wii U mänge on üsna väikesed, umbes 2–10 GB, nii et need ei võta liiga palju ruumi.

SEOTUD:Kas retro videomängude ROMide allalaadimine on kunagi seaduslik?

Cemu seadistamine

Cemu pole emulaatoritest kõige kasutajasõbralikum. Häälestusprotsess on pisut kaasatud ja peate alla laadima mõned failid, mis on tavaliselt selliste programmidega komplekteeritud. See võib tulevikus muutuda, kuid praegu on enamik sellest käsitsi.

Laadige alla oma veebisaidilt uusim Cemu väljaanne ja pakkige kaust lahti. Kausta nimeks saab umbes nagu “cemu_1.15.3”, kuid saate selle ümber nimetada igaks sooviks ja salvestada selle kõikjale, kuhu on lihtne juurde pääseda (nt kaustad Töölaud või Dokumendid). Sisu näeb välja umbes selline:

Ärge veel Cemut juhtima; on veel mõned seadistused seda teha. Konkreetsete graafikapakettide ja jõudlusvalikute jaoks soovite modi nimega Cemuhook. Laadige alla oma Cemu versioonile vastav väljaanne ja avage lukustatud Cemuhook kaust. Kõike siin olevat saate oma Cemu installikausta lohistada.

Edasi tulevad graafikapaketid. Cemu graafikapaketid pakuvad palju rolle, alates konkreetse riistvara vigade hädavajalikest parandustest kuni mängu väljanägemise või paremaks muutmiseni kuni Wii U mängude täielike modifikatsioonideni. Sellest jälgimisseadmest saate kõik olulisemad alla laadida Githubist.

Avage ZIP-kaust, vajutage kõigi valimiseks klahvikombinatsiooni Ctrl + A ja lohistage need kõik kausta graphicsPacks kaust oma Cemu installis. Kui mängite ainult ühte mängu, ei pea neid kõiki kopeerima, kuid need on lihtsalt tekstifailid ja piisavalt väikesed, et see poleks eriti oluline.

Viimane asi, mida peate installima, on varjuri vahemälud. Cemu tööpõhimõttega jääb iga kord, kui ta peab uue varjutaja arvutama, teie mäng üsna palju alla jääma. Õnneks pärast seda, kui olete selle üks kord teinud, salvestatakse vastus vahemällu ja seda kasutatakse edaspidi kõigi arvutuste jaoks, nii et kui mängite piisavalt kaua, on see väga sujuv. Kuna te ei soovi ilmselt tundide kaupa pidevalt kogeleda, võite kellegi teise vahemälu alla laadida ja selle asemel kasutada. Erinevate mängude täielike vahemälude loendi leiate CemuCacheesi subredditist.

Laadige mängitavate mängude vahemälud alla ja avage kaust .rar. Tegelik vahemälufail on .bin-fail, kuhu soovite üle kanda shaderCache / teisaldatav / oma Cemu kaustas.

Pärast seda kõike saate emulaatori käitamiseks lõpuks avada Cemu.exe. Kui te ei saa Cemut avada, veenduge, et teil oleks installitud uusimad C ++ teegid.

SEOTUD:Miks on minu arvutisse installitud nii palju Microsofti Visual C ++ edasimüügivahendeid?

Cemu kasutamine

Cemul on seadistamiseks palju võimalusi, nii et jääme kõige olulisemate juurde.

Graafikapaketid

Erinevad graafikapaketid saate lubada jaotises Valikud> Graafikapaketid. Need sorteeritakse mängude järgi ja neil on igas mängus erinevad kategooriad.

Eraldusvõime on oluline konfiguratsioonivõimalus nii jõudluse kui ka visuaalsuse jaoks. Enamiku mängude kategooriast „Graafika” leiate selle koos varjude eraldusvõime ja antialiaseerimise kvaliteediga. Graafikapakettidest leiate ka mängude modifikatsioonid ja parandused. Enamikku graafikapakette saab mängu ajal rakendada, nii et segage valikuid ja leidke see, mis teile kõige paremini sobib.

Kontrollerite ühendamine

Emulaatorite märkimisväärne eelis on see, et saate mängida iga eelistatud kontrolleriga. Cemu toetab endiselt tõelisi Wii-pulte, kui ühendate need Bluetoothi ​​kaudu, kuid võite samal viisil kasutada ka Xboxi ja PlayStationi kontrollereid. Kõik nupud peate käsitsi seadistama jaotises Valikud> Sisendseaded, kuid saate oma konfiguratsiooni profiili salvestada, et te ei peaks seda kaks korda tegema.

Cemu jäljendab kapoti all konkreetset kontrollerit ja ühilduvuse huvides peaksite tõenäoliselt jääma kindlaks „Wii U Pro kontrolleri” jäljendamiseks. Seda selleks, et teie mängitav mäng toimiks nii, nagu oleks teie Wii U Gamepad välja lülitatud ja ei kuvaks selle ekraanil midagi. Kui mängite mängu, mis kasutab mängupuldi ekraani, peate lubama valikute all valiku „Eraldi mängupuldi vaade”.

Performance

Emulaatori jõudlus sõltub lõppkokkuvõttes teie süsteemist, kuid teie maksimeerimiseks on mõned seaded. Jaotises „Silumine” leiate kaks võimalust mängu taimeri kohandamiseks. Veenduge, et need oleksid siin näidatud vastavalt QPC ja 1 ms.

Peamine võimalus on protsessori sätted, mis on jaotises CPU> Mode. Kui teil on neljatuumaline või kõrgem süsteem, määrake see kahe- või kolmetuumaline kompilaator. See paneb Cemu kasutama rohkem lõime ja hõlbustab teie protsessori kasutamist.

Jaotises Valikud määrake „GPU puhvri vahemälu täpsus” väärtusele Madal.

Sellest peaks piisama, et Cemu töötaks teie protsessoril hästi (eeldades, et te ei mängi rösteril). Kui teil on endiselt jõudlusprobleeme, võib see olla seotud GPU-ga, seega proovige graafikapakkide seadetes vähendada mängu eraldusvõimet ja graafikat.

Kui olete kõik valmis, olete valmis mängima. Kui te ei näe oma mänge peaaknas, peate võib-olla lisama tee valikutesse Valikud> Üldsätted> Mängude teed.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found