Mis on Windows 10 S ja kuidas see erineb?

Windows 10 S on Microsofti sõnul "tänapäeva Windowsi hing". See on Windowsi uus versioon, mis on mõeldud kooli arvutitele, kuid on kõigile kättesaadav. See on loodud lihtsamaks ja sujuvamaks, nii et see käitab ainult Windowsi poe rakendusi - kui te ei kuluta Windows 10 Pro-le täiendamiseks veel 50 dollarit.

Microsoft teatas, et Acer, Asus, Dell, Fujitsu, HP, Samsung ja Toshiba tarnivad selle suve alguses Windows 10 S haridusarvuteid hinnaga 189 dollarit. Microsoft annab välja ka 999 dollari suuruse pinnaülearvuti, millel töötab Windows 10 S.

See artikkel kirjutati algselt Microsofti 2. mai 2017. aasta üritusel avaldatud teabe põhjal, kuid seda on nüüd värskendatud uue teabega, mille oleme õppinud.

Uuenda: 6. märtsil 2018 kinnitas Microsofti Joe Belfiore, et Windows 10 S muutub pigem Windows 10 “režiimiks” kui täiesti eraldi versiooniks. Windows 10 S-režiim töötab nii.

SEOTUD:Mis on Windows 10 S-režiimis?

Kuidas Windows 10 S erineb?

Suurim erinevus Windows 10 S-s on see, et saab käivitada ainult Windowsi poest alla laaditud rakendusi. Nende rakenduste turvalisust kontrollitakse ja käitatakse turvalises konteineris. See tagab, et rakendused ei saa teie registriga segamini ajada, faile maha jätta ega ülejäänud arvutiga probleeme tekitada. Samu eeliseid saate saada, kui käivitate need uued universaalsed rakendused Windowsi poest Windows 10 arvutis. Kuid erinevalt tavalisest Windows 10-st pole teil võimalust alla laadida muid rakendusi, mis pole poes saadaval.

SEOTUD:Miks (enamus) töölauarakendusi pole Windowsi poes saadaval

Õnneks tulevad peagi Windowsi poodi Microsoft Office 365 rakenduste täisversioonid - Word, Excel, PowerPoint, Outlook ja OneNote. Need on pakendatud Microsofti projekti Centennial abil, mis võimaldab Windowsi traditsioonilisi töölauarakendusi käitada turvalises konteineris ja paigutada Windowsi poodi. Rakenduse arendaja peab lihtsalt rakenduse pakkima ja poodi esitama. Loodetavasti annab Windows 10 S rohkematele töölauarakenduste arendajatele tõuke selleks.

Microsoft demonstreeris Windows 10 S-ga sisselogimist palju kiiremini kui Windows 10 Pro esimesel sisselogimisel. See pole üllatav, kuna Windows 10 S-l ei ole kõiki tavapäraseid tootja installitud bloatware asju aeglustamas.

Windows 10 S-l on ka teistsugune vaiketöölaua taust, mis Microsofti sõnul on "sujuvam", nagu Windows 10 S ise, nii et see annab teile vihje, et kasutate Windows 10 S

Mis juhtub, kui laadite töölauarakenduse alla Windows 10 S-s?

SEOTUD:Ainult rakenduste lubamine poest Windows 10-s (ja lubatud loendiga töölauarakendused)

Kui proovite (mitte-poe) töölauarakendust Windows 10 S arvutisse alla laadida, näete teadet, et „Turvalisuse ja toimivuse huvides töötab Windows 10 S ainult poes kontrollitud rakendusi”. Dialoog teavitab teid Windowsi poes saadaolevatest sarnastest rakendustest. Näiteks soovitab Windows teil installida Adobe Photoshop Express Windowsi poest, kui proovite Photoshopi töölauaversiooni alla laadida.

Nii toimib Windows 10 S vaikekäitumine nagu Windows 10, kui valik „Luba rakendused ainult poest” on lubatud. See kaitseb ka neid arvuteid pahavara eest.

Windows 10 S pakub mõningaid Pro funktsioone, kuid käsuridu pole

Windows 10 S on tegelikult ehitatud Windows 10 Pro-le, mitte Windows 10 Home-le. See tähendab, et Windows 10 S-l on juurdepääs võimsatele Windows 10 Professionali funktsioonidele, sealhulgas BitLockeri draivikrüptimine, domeenidega liitumise võimalus ja virtuaalse masina tarkvara Hyper-V.

Täpsemad funktsioonid aga peatuvad. Windows 10 S on muudel viisidel piiratud.

Windows 10 S ei võimalda juurdepääsu käsurea keskkondadele ega tööriistadele. Te ei saa käivitada käsku (CMD) ega PowerShelli keskkonda. See Windowsi versioon ei sisalda ka Windowsi allsüsteemi Linuxile. Te ei saa Windowsi poest installida Bash-on-Linuxi keskkondi, nagu Ubuntu, openSUSE või Fedora.

Nagu Microsoft märgib, töötavad kõik käsurea tööriistad väljaspool turvalist keskkonda, mis tavaliselt kaitseb süsteemi pahatahtlike või valesti käituvate rakenduste eest.

Peate kasutama Bingi ja Microsoft Edge'i

Windows 10 S-s peate kasutama Microsoft Edge'i. Vaikebrauserit ei saa muuta ja te ei saa isegi Google Chrome'i ega Mozilla Firefoxi installida. Need on töölauarakendused ja pole Windowsi poes saadaval.

Microsoft Edge'il on Windows 10 S-s ka suur piirang: te ei saa selle vaikeotsingumootorit muuta. Bing on alati vaikimisi. See on suur kõrvalekalle isegi Chromebookidest, mis võimaldavad teil valida mis tahes otsingumootori.

Microsoft märkis, et 2. mai üritusel „Windows 10 S võib käitada mis tahes veebibrauserit Windowsi poes”. See hõlmab praegu ka Microsoft Edge'i, kuid Microsoft soovib selgelt, et Google ja Mozilla loovad brauserid ka Windowsi poe jaoks.

Kuid Microsoft on siin veidi salakaval. Microsoft ei luba Google'il Chrome'i Windowsi poe jaoks pakendada, isegi kui Google seda soovib. Windowsi pood lubab brauserirakendusi ainult Edge'i brauserimootori baasil, nii nagu Apple'i iPhone ja iPad App Store lubavad ainult brausereid, mis on ehitatud Safari brauserimootorile. Chrome'i brauseri saate Windows 10 S jaoks ainult siis, kui Google loob Edge'i baasil uue Chrome'i versiooni (nagu Google teeb oma Safari-põhise Chrome'i jaoks iOS-ile).

Kuid isegi kui Google lõi Chrome'i versiooni Microsoft Edge'i põhjal, ei saa te seda ikkagi vaikebrauseriks muuta.

Microsoft ei maininud neid piiranguid oma esitluses ja need avastati alles Windows 10 S KKK-des ja Windowsi poe-eeskirjades.

Kuidas minna üle versioonile Windows 10 Pro

Selles saate töölauarakenduste käitamise lubamiseks mis tahes Windows 10 S seadme uuendada versioonile Windows 10 Pro. Uuendusprotsess toimub Windowsi poe kaudu ja töötab nagu Windows 10 Home versioonile Pro versiooniuuendus.

Koolid saavad oma arvuteid tasuta uuendada, samas kui kõik teised võivad maksta 50 dollarit, et avada Windows 10 Pro ja Windowsi täielik töölauakogemus.

Kuid Microsoft lubab kõigil, kes kasutavad „abitehnoloogiaid”, tasuta Windows 10 S-lt Windows 10 Pro-le üle minna. Abitehnoloogia tööriistad, nagu ekraanilugejad, on üldiselt saadaval ainult töölauarakendustena ja neid pole Windowsi poes, nii et see on mõistlik.

Microsoft lubab endiselt kõigil Windows 7 või 8 versioonilt Windows 10 tasuta uuendada, kasutades sama põhjendust - peate lihtsalt klõpsama nupul, öeldes, et nad kasutavad abitehnoloogiat. Windows 10 S uuendusepakkumine näeb välja sarnane. Microsoft kasutab veel kord au süsteemi.

Kellele Windows 10 S sobib?

Windows 10 S arvutid on Microsofti vastus Chromebookidele, mis on ka koolides suured. Chromebookid saavad käitada veebipõhist tarkvara, samas kui Windows 10 S saab käitada ka võimsaid töölauarakendusi, kui need on poe jaoks pakendatud. Selles kontekstis ei tundu Windows 10 S liiga piiratud - see näeb välja võimsam kui Google'i Chromebookid ... seni, kuni Windowsi arendajad kauplusega kaasa tulevad. Muidugi saavad Chromebookid nüüd käitada ka Androidi rakendusi, nii et ka nemad muutuvad võimsamaks.

Microsoft positsioneerib Windows 10 S koolidele mõeldud Windows 10 sujuvamaks versiooniks. Nad näitasid isegi lihtsat rakendust „Set Up My School PC“, mis loob USB-draivi, mis seadistab arvutid automaatselt koos sätetega. Ühendage USB-draiv, oodake 30 sekundit ja süsteem konfigureeritakse automaatselt. Seejärel ühendage USB-mälupulk järgmise sülearvutiga.

Lisaks Surface Laptopile, mis on Microsofti lipulaev Windows 10 S ja saadaval ainult koos Windows 10 S-ga, töötab Microsoft oma Surface Pro ja Surface Book riistvara Windows 10 S-i versioonidega. Need ei asenda Surface Pro ja Surface Book mudeleid Windowsi täisversioonidega, kuid need Windows 10 S versioonid on saadaval koolidele, kes otsivad lukustatud Surface'i seadmeid, mis pole sülearvutid.

Kuid Windows 10 S pole mõeldud ainult koolidele. Microsoft loodab, et Windows 10 S on saadaval tavalistes tarbijaarvutites. Tõenäoliselt näete kauplustes Windows 10 S arvuteid tavaliste Windows 10 arvutitega. Ja hei, kui proovite seda ja see ei meeldi, saate Windows 10 S arvutist alati 50 dollari eest Windows 10 Pro arvuti muuta. See on tegelikult odavam kui Windows 10 Home versioonilt Pro versiooniuuendus, mis maksab 100 dollarit.