Hiljuti suletud vahelehtede taastamine Chrome'is, Firefoxis, Operas, Internet Exploreris ja Microsoft Edge'is

Sulgesite vahelehe kogemata ja taipasite, et pole selle veebisaidiga veel valmis. Või soovite avada selle eelmisel nädalal külastatud tabamatu veebilehe, kuid unustasite selle järjehoidjatesse lisada. Pole muret, suletud vahelehed saate tagasi.

Iga viie populaarseima brauseri puhul näitame, kuidas viimati suletud vaheleht uuesti avada, kuidas pääsete juurde igas brauseris sirvimisajaloole, et saaksite uuesti avada eelmistel sirvimisseanssidel suletud vahelehed, ja kuidas avada käsitsi kõik teie viimase sirvimisseansi vahekaardid.

Google Chrome

Viimati suletud vahelehe uuesti avamiseks Chrome'is paremklõpsake vahekaardiribal ja valige hüpikmenüüst „Ava suletud vaheleht uuesti”. Viimase suletud vahelehe uuesti avamiseks võite ka klaviatuuril vajutada klahvikombinatsiooni Ctrl + Tõst + T. Korduvalt valides „Ava suletud vaheleht uuesti“ või vajutades klahvikombinatsiooni Ctrl + Tõstuklahv + T, avatakse varem suletud vahelehed suletud järjekorras.

Valik asub menüü erinevas kohas sõltuvalt sellest, kas klõpsasite hiire parema nupuga vahelehel või vahekaardiriba tühjal kohal.

Kui te ei mäleta eelmisel nädalal külastatud veebilehe URL-i ega nime, mida soovite uuesti külastada, saate sirvimisajaloost läbi vaadata, kas külastatud veebilehtede vaatamine muudab teie mälu paremaks. Sirvimisajaloo juurde pääsemiseks klõpsake brauseriakna paremas ülanurgas Chrome'i menüünuppu (kolm horisontaalset riba). Seejärel valige Ajalugu> Ajalugu.

Alammenüü „Hiljuti suletud” all avades valiku, mis ütleb „X vahelehed” (näiteks „2 vahelehte”), avaneb uues brauseriaknas nii palju hiljuti suletud vahelehti.

Teie sirvimisajalugu kuvatakse uuel vahelehel, rühmitatuna ajavahemikeks. Veebilehe avamiseks tänasest, eilsest või kindlast kuupäevast enne seda klõpsake lihtsalt soovitud lehe lingil. Veebileht avaneb samal vahekaardil.

Firefox

Viimase suletud vahelehe uuesti avamiseks Firefoxis paremklõpsake vahekaardiribal ja valige hüpikmenüüst „Võta vahekaart tagasi”. Viimase suletud vahelehe avamiseks võite ka klaviatuuril vajutada klahvikombinatsiooni Ctrl + Tõst + T. Korduvalt valides käsu „Võta vahekaart tagasi” või vajutades klahvikombinatsiooni Ctrl + Tõst + T, avatakse varem suletud vahelehed suletud järjekorras.

Jällegi on valik menüü erinevas kohas, sõltuvalt sellest, kas klõpsasite hiire parema nupuga vahelehel või vahekaardiriba tühjal kohal.

Kindla suletud vahelehe või veebilehe uuesti avamiseks klõpsake brauseriakna paremas ülanurgas Firefoxi menüünuppu (kolm horisontaalset riba). Seejärel klõpsake ikooni „Ajalugu”.

Kuvatakse menüü Ajalugu. Praegusel vahekaardil avamiseks klõpsake veebilehel. Pange tähele, et hiljuti suletud vahelehed on loetletud ka jaotises Taasta suletud vahelehed. Võite ka klõpsata nupul „Taasta suletud vahelehed”, et taastada kõik selle pealkirja all loetletud vahelehed praeguse brauseriakna uutele vahekaartidele.

Jällegi võib-olla unustasite eelmisel nädalal külastatud veebilehe nime või URL-i. Firefoxis saate sirvimisajalugu vaadata ajaperioodide kaupa külgribal. Selleks klõpsake Firefoxi menüünuppu ja valige rippmenüüst Ajalugu "Kuva ajaloo külgriba".

Kõigi eelmisel nädalal külastatud veebilehtede kuvamiseks klõpsake ajaloo külgribal nuppu „Viimased 7 päeva”. Klõpsake saidil, et seda praegusel vahekaardil vaadata. Samuti saate vaadata eelmistel kuudel külastatud ja üle kuue kuu vanuste veebilehtede loendeid. Ajalugu külgriba jääb avatuks, kuni selle sulgete, kasutades paani paremas ülanurgas asuvat nuppu “X”.

Sirvimisajaloole pääseb juurde ka dialoogiboksis, klõpsates menüü Ajalugu nuppu „Kuva kogu ajalugu”.

Vasakul paanil dialoogiboksi Raamatukogu pääsete sirvimisajaloole juurde ajavahemike kaupa ja topeltklõpsake siis parempoolsel paanil asuvat saiti, et see praegusel vahekaardil avada.

Kui soovite avada kõik eelmisel sirvimisseansil avatud vahelehed, valige menüüst „Ajalugu” käsk „Taasta eelmine seanss”. Vahekaardid avatakse praeguses sirvimisaknas ja akna suurus vastab eelmise sirvimisseansi suurusele, kui suurus oli erinev.

Ooper

Opera viimase suletud vahelehe uuesti avamiseks paremklõpsake vahekaardiribal ja valige rippmenüüst „Ava viimane suletud vaheleht uuesti“ või vajutage klaviatuuril klahvikombinatsiooni Ctrl + Shift + T. Valides korduvalt viimase suletud vahelehe taasavamise või vajutades klahvikombinatsiooni Ctrl + Tõstuklahv + T, avatakse varem suletud vahelehed suletud järjekorras.

Valik asub menüü erinevas kohas sõltuvalt sellest, kas klõpsasite hiire parema nupuga vahelehel või vahekaardiriba tühjal kohal.

Võite ka klõpsata brauseriakna paremas ülanurgas vahekaardil Menüü ja klõpsata hiljuti suletud vahelehtede loendi laiendamiseks nuppu „Viimati suletud”. Klõpsake selle veebilehe nimel, mille soovite uuesti avada, uuel vahekaardil vasakul (mitte paremal) praegusest vahekaardist.

Kui soovite täna, eile või enne seda varem vaadatud veebilehe uuesti avada, klõpsake brauseriakna vasakus ülanurgas nuppu Opera menüü ja valige rippmenüüst Ajalugu.

Lehel Ajalugu kuvatakse lingid kuupäeva järgi. Veebilehe uuesti avamiseks klõpsake sellel lihtsalt loendis. Leht avaneb vahekaardil Ajalugu paremal oleval uuel vahelehel.

Opera 39-l pole võimalust kõiki viimase sirvimisseansi vahelehti käsitsi avada.

Internet Explorer

Viimati suletud vahelehe uuesti avamiseks Internet Exploreris paremklõpsake vahekaarti ja valige „Ava suletud vaheleht uuesti” või vajutage klaviatuuril Ctrl + Shift + T. Sulgenud vahelehe uuesti avamise korduvvalimine või klahvikombinatsiooni Ctrl + Tõstuklahv + T vajutamine avab varem suletud vahelehed suletud järjekorras.

Kui soovite valida hiljuti suletud vahelehtede loendi, paremklõpsake mis tahes vahekaarti ja valige „Hiljuti suletud vahelehed” ning valige alammenüüst veebileht, mille soovite uuesti avada. Samuti saate avada kõik praeguse seansi suletud vahelehed uutel vahelehtedel, valides valiku „Ava kõik suletud vahelehed“.

MÄRKUS. Hiljuti suletud vahelehtede avamise võimalused on saadaval ainult siis, kui paremklõpsate vahelehel, mitte vahekaardiriba tühjal alal.

Suletud vahelehed saate uuesti avada ka uue vahelehe lehelt. Selleks avage uus vaheleht ja klõpsake uue vahelehe lehe vasakus alanurgas linki „Ava suletud vahelehed uuesti”. Valige hüpikmenüüst vahekaart või valige käsk „Ava kõik suletud vahelehed”, et uuesti avada kõik praegusel seansil suletud vahelehed.

Kui olete just eelmisel nädalal külastatud veebilehe nime ja URL-i vahele jätnud ja soovite selle uuesti avada, saate oma sirvimisajalugu Internet Exploreris vaadata ajaperioodide kaupa, küljeribal Ajalugu. Selleks klõpsake brauseriakna paremas ülanurgas nuppu „Lemmikute, kanalite ja ajaloo kuvamine või vajutage klaviatuuril Alt + C.

Klõpsake vahekaarti „Ajalugu” ja valige ajakava vastavalt sellele, millal külastasite uuesti avatavat veebisaiti. Vaadake kuvatavat loendit ja klõpsake veebilehel, mille soovite uuesti avada.

Samuti saate Internet Explorer 11 viimase sirvimisseansi kõik vahekaardid hõlpsasti uuesti avada. Selleks peate kuvama käsuriba, kui see pole veel aktiivne. Paremklõpsake vahekaardiriba suvalisel tühjal kohal ja valige hüpikmenüüst käsuriba.

Klõpsake käsuribal nuppu „Tööriistad“ ja valige rippmenüüst „Ava viimane sirvimisseanss uuesti“. Teie viimase sirvimisseansi vahelehed avatakse kõik praeguse brauseriakna uutel vahelehtedel.

Microsoft Edge

Viimati suletud vahelehe uuesti avamiseks Microsoft Edge'is paremklõpsake vahekaarti ja valige „Ava suletud vaheleht uuesti” või vajutage klaviatuuril klahvikombinatsiooni Ctrl + Shift + T. Sulgenud vahelehe uuesti avamise korduvvalimine või klahvikombinatsiooni Ctrl + Shift + T vajutamine avab varem suletud vahelehed suletud järjekorras.

MÄRKUS. Veenduge, et paremklõpsake vahekaarti. Suletud vahelehe uuesti avamine pole saadaval, kui paremklõpsate vahekaardiriba tühjal alal.

Eelmisel nädalal või varem avatud veebilehe uuesti avamiseks klõpsake brauseriakna paremas ülanurgas tööriistariba nupul „Rummu”, et pääseda sirvimisajaloole.

Klõpsake paani ülaosas ikooni Ajalugu ja seejärel klõpsake ajaperioodil, näiteks „Eelmine nädal” või „Vanem”, et vaadata sellel perioodil külastatud veebilehtede loendit. Klõpsake veebilehel, mille soovite uuesti avada. Leht avaneb praegusel vahekaardil.

Nagu ka Opera, pole ka Microsoft Edgeil võimalust viimase sirvimisseansi kõiki vahelehti käsitsi avada.

Kõigis nendes viies brauseris saate ajaloole juurde pääsemiseks ja loendist varem vaadatud veebilehtede uuesti avamiseks vajutada klahvikombinatsiooni Ctrl + H.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found