Arvuti ekraani pööramine (või külgmise ekraani parandamine)

Windows saab ekraani ilma täiendava tarkvarata pöörata. See on eriti kasulik, kui teil on pööratav töölaua monitor. Paljudel arvutitel on kiirklahvid, mis suudavad ka teie ekraani pöörata, ja neid on lihtne kogemata vajutada.

Ekraani pööramine Windows 10 või 7 puhul

Ekraani pööramiseks Windows 10-s paremklõpsake töölaual ja valige käsk "Display Settings". Windows 7-s paremklõpsake selle asemel käsku “Screen Resolution”.

Windows 10-s viiakse teid jaotisse Seaded> Süsteem> Kuva aken. Windows 7-s leiate jaotisest Juhtpaneel> Ilme ja isikupärastamine> Ekraan> Ekraani seaded.

Leidke jaotises Resolutsioon suvand Orientation, klõpsake selle all oleval rippmenüül ja valige seejärel eelistatud ekraani suund - Landscape, Portrait, Landscape (flipped) või Portrait (flipped).

See aken näeb Windows 7-s välja erinev, kuid sellel on samad orienteerumisvalikud.

Kui te ei näe ekraani orientatsiooni valikut rakenduses Seaded Windows 10-s või juhtpaneelil Windows 7-s, proovige värskendada oma arvuti graafikadraivereid. See valik võib puududa, kui kasutate üldiseid videodraivereid, mis ei sobi teie arvuti graafikariistvara jaoks.

Kuidas ekraani pöörata kiirklahvide abil

Mõnes arvutis on kiirklahvid, mis pööravad ekraani vajutamisel kiiresti. Need pakuvad Inteli graafikadraiverid ja need on lubatud ainult mõnes arvutis. Kui teie arvuti ekraan pöördus äkki samal ajal, kui klaviatuuril midagi vajutasite, käivitasite tõenäoliselt kiirklahvi kogemata.

Ekraani kiirklahvidega pööramiseks vajutage klahvikombinatsiooni Ctrl + Alt + Nool. Näiteks tagastab Ctrl + Alt + nool ülespoole ekraani tavapärase püstise pöörde, Ctrl + Alt + parempoolne nool pöörab ekraani 90 kraadi, Ctrl + Alt + allanool pöörab selle tagurpidi (180 kraadi) ja Ctrl + Alt + Vasak nool pöörab seda 270 kraadi.

Neid kiirklahve saate muuta või soovi korral need keelata, kasutades arvuti Inteli graafikapaneeli kiirklahvide halduri tööriista. Sellele juurdepääsu saamiseks paremklõpsake töölaual ja valige seejärel „Inteli graafika sätted” või vajutage Inteli juhtpaneeli avamiseks klahvikombinatsiooni Ctrl + Alt + F12. Klõpsake valikuid Suvandid ja seejärel suund Tugi> Kiirklahvide haldur.

Kui te ei näe oma arvutis Inteli graafika seadete tööriista, ei kasuta te tõenäoliselt Inteli graafikat. Kui te ei näe kiirklahvide halduri ekraanil ekraani pööramise otseteid, pole need teie arvutis saadaval.

Automaatse ekraani pööramise keelamine Windows 10-s

Windows 10-ga töötavad konverteeritavad arvutid ja tahvelarvutid pööravad oma ekraane automaatselt, kui seadme suund muutub. See töötab täpselt nagu tänapäevased iPhone ja Android nutitelefonid. Ekraani automaatse pöörlemise peatamiseks võite lubada pööramisluku.

Selleks avage tegevuskeskus, klõpsates tegumiriba paremal küljel teavitusikooni või vajutades Windows + A.

Ekraani selle praeguses asendis lukustamiseks klõpsake või puudutage kiirtoimingu paani „Rotation Lock”. Pöördeluku keelamiseks klõpsake või puudutage uuesti paani.

Pöördeluku valik on saadaval ka jaotises Seaded> Süsteem> Kuva.

Kui te kummaski valikut ei näe, ei toeta teie seade ekraani automaatset pööramist, kuna sellel pole sisseehitatud kiirendusmõõturi riistvara.

Kui pais Pöördelukk näib hallina, peate oma kabriolettarvuti lülitama tahvelarvuti režiimi - näiteks ekraani ümber pöörates või ekraani klaviatuurilt eraldades. Pöördelukk ei ole tavalises sülearvuti režiimis saadaval, kuna ekraan ei pöördu kunagi tavapärases sülearvuti režiimis automaatselt.

Kuidas ekraani pöörata graafikajuhi juhtpaneeliga

Teie arvuti ekraani pööramise valikud võivad olla saadaval ka Inteli, NVIDIA või AMD graafikadraiverites, sõltuvalt sellest, milline graafika riistvara teie arvutis on. Kuid sisseehitatud Windowsi valik peaks töötama kõigis arvutites. Kui Windows ei saa mingil põhjusel teie ekraani pööramist muuta, võite seda teha oma graafikadraiveri juhtpaneeliga.

Inteli graafikaga arvutites paremklõpsake töölaual ja valige „Intel Graphics Settings”. Valige „Kuva“ ja valige ekraani suund. See valik polnud saadaval ühes meie Inteli graafikaga arvutist, seega pidime selle asemel kasutama Windowsi seadete standardset rakendust. See on siin ainult mõnes arvutis.

AMD graafikaga arvutites pole see valik enam saadaval Catalyst Control Centeri uusimates versioonides. Varem asus see selle rakenduse jaotises „Tavalised kuvamisülesanded”, kuid nüüd peate selle asemel ekraani pööramist muutma Windowsi standardseadete rakenduses või juhtpaneelil.

NVIDIA graafikaga arvutites paremklõpsake töölaual ja valige „NVIDIA juhtpaneel”. Valige jaotise Kuva alt „Pööra kuva“ ja valige ekraani suund.

Pildikrediit: fotosv / Shutterstock.com.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found