Kuidas muuta Windowsis piltide ja fotode suurust

Enamikul piltide vaatamise programmidest on sisseehitatud funktsioon, mis aitab teil piltide suurust muuta. Siin on meie Windowsi lemmikpildi suuruse muutmise tööriistad. Oleme välja valinud sisseehitatud valiku, paar kolmanda osapoole rakendust ja isegi brauseripõhise tööriista.

Võib-olla peate üles laadima foto väiksema versiooni Facebooki (nad teevad seda automaatselt ja halvasti, kui te ikkagi üles laadite) või mõnele muule sotsiaalsele saidile. Võib-olla soovite e-kirja lisada pildi, mis pole nii naeruväärselt liiga suur. Või äkki soovite, et just õige suurusega pilt lisataks blogipostitusse või Wordi dokumenti. Olenemata teie põhjusest, pole pildi suurust üldse raske muuta. Oleme ümardanud oma lemmiktööriistad selle tegemiseks Windowsis, olenemata sellest, kas peate muutma ainult ühe pildi suurust või tervet partiid korraga.

Kiire märkus piltide suuruse muutmise kohta

Suurusega pildi kvaliteet sõltub tegelikult originaalpildist, mille suurust muudate. Fotod saavad kõige paremini hakkama, vähemalt siis, kui vähendate pildi suurust, sest neil on alustuseks palju üksikasju. Suure eraldusvõimega fotod on suuremate suuruste puhumiseks avatumad, kuid isegi neil on oma piirid - õhkige foto liiga palju ja asi hakkab teraliseks minema.

Siin on näide suurusega fotost. Algne pilt oli 2200 × 1938 pikslit ja kärpisime selle suuruseks vaid 400 × 352. Pilt on karge ja detailid on endiselt olemas.

Kui töötate ekraanipildiga, mille tegite arvutis või mobiilseadmes - või mis tahes teksti sisaldava pildi puhul -, siis suuruse muutmine ei toimi eriti hästi. Siin on näide ekraanipildist, mille suurus on 1920 × 1040 pikslit ja mille suurus on meie saidile mahtunud 600 × 317.

Pole midagi, kui soovite lihtsalt näidata asjade laia ilmet, kuid mitte nii üksikasjalikult. Seetõttu eelistame ekraanipiltide kärpimist nende artiklite suuruse muutmiseks, nagu näiteks alloleva pildi puhul.

Niisiis, liigume selle asemel üle Windowsi tööriistadele, mida saate oma piltide suuruse muutmiseks kasutada.

Sisseehitatud: kasutage oma fotode suuruse muutmiseks Paint

Paint on olnud Windowsi põhiosa alates versioonist 1.0 1985. aastal. Võimalik, et olete seda varem kasutanud. Paint avab kõige tavalisemad failitüübid (BMP, PNG, JPG, TIFF ja GIF) ning pakub piltide suuruse muutmiseks väga otsest lähenemist.

Rakenduses Paint avage oma pilt, avades menüü Fail ja klõpsates seejärel käsku „Ava“.

Leidke ja valige pilt, mille suurust soovite muuta, ja seejärel klõpsake nuppu „Ava“.

Klõpsake tööriistariba Paint vahekaardil Avaleht nuppu „Muuda suurust”.

Paint annab teile võimaluse muuta suurust protsentides või pikslites. Vaikimisi kasutab see protsenti ja see sobib trahvi suuruse muutmiseks. Kui vajate midagi konkreetset, peate üle minema pikslite kasutamisele. Kui sisestate horisontaalse või vertikaalse väärtuse, loob Paint teile automaatselt teise väärtuse, et säilitada algse pildi mõõtmed.

Valige soovitud protsent või soovitud mõõtmed ja seejärel klõpsake nuppu „OK”.

Kui peate korraga muutma ainult ühe pildi suurust ja te ei soovi installida ühtegi kolmanda osapoole rakendust, on Paint üsna korralik suuruse muutmise lahendus.

Märge: Alates 2017. aastast on Paint lisatud rakenduste iganenud loendisse, mida Microsoft enam ei arenda. Selle asemel asendavad nad Paint Paint 3D-ga. Tõenäoliselt ei kao Paint mõnda aega ära ja saate selle siiski Windowsi poest alla laadida.

Kolmanda osapoole rakendus: kasutage fotode ja veel terve hulga suuruse muutmiseks PicPicki

PicPickil on Paintiga sarnase välimusega liides, kuigi see pakib kapoti alla palju rohkem funktsioone, sealhulgas paremad redigeerimis- ja märkustööriistad ning tahke ekraanihõive utiliit. Isiklikuks kasutamiseks on see tasuta ja ärilise kasutamise litsents on umbes 25 dollarit.

Klõpsake PicPicki avakuval linki „Ava olemasolev pilt“ ja leidke siis pilt, mille suurust soovite muuta. Samuti saate pildi File Explorerist lohistada avatud PicPicki aknasse.

Klõpsake tööriistaribal nuppu „Muuda suurust“ ja seejärel klõpsake rippmenüüs nuppu „Pildi suuruse muutmine“.

PicPick võimaldab teil muuta suurust protsentides või pikslites. Vaikimisi kasutab see protsenti, mis sobib ligikaudse suuruse muutmiseks. Kui peate suuruse muutma kindlateks mõõtmeteks, lülitage pikslite kasutamine üle. Laiuse või kõrguse väärtuse sisestamisel määrab PicPick automaatselt teise väärtuse, et säilitada algse pildi mõõtmed. Selle saab keelata, kui tühistate märkeruudu „Säilita kuvasuhe”, kuigi me pole kindlad, miks soovite.

Valige soovitud protsent või soovitud mõõtmed ja seejärel klõpsake nuppu „OK”.

Kuigi PicPick (ja Paint, selles küsimuses) teeb suurepärast tööd ühe pildi suuruse muutmisel korraga, on teil mõnikord hunnik pilte, mida peate samade mõõtmete suuruseks muutma. Selleks pöördume paari järgmise tööriista poole.

Kolmanda osapoole rakendus: kasutage IrfanView'd, et korraga paljude partiide suurust muuta

IrfanView on ennekõike piltide vaataja ja see on suurepärane. See on kiire, kerge ja võib avada peaaegu kõiki olemasolevaid pildivorminguid (isegi palju heli- ja videoformaate). Ja mis kõige parem, see on tasuta.

See ei sisalda palju pildiredaktori nagu PicPick redigeerimis- ja märkimistööriistu, kuid sobib suurepäraselt piltide suuruse muutmiseks, kärpimiseks ja pööramiseks. Ja selle funktsionaalsust laiendavaid pistikprogramme on palju.

IrfanView'is saate ühe pildi suurust muuta

IrfanView'is ühe pildi suuruse muutmiseks avage menüü Pilt ja seejärel klõpsake käsku "Muuda suurust / proovi".

Suurust saate muuta konkreetsete mõõtmete (pikslid, sentimeetrid või tollid) või protsentide järgi. IrfanView kasutab vaikimisi mõõtmeid, mis sobib suurepäraselt siis, kui soovite, et pildid oleksid kindla suurusega, kuigi saate suurte suuruste muutmiseks protsentidele üle minna. Kui sisestate laiuse või kõrguse väärtuse, määrab IrfanView teile teise väärtuse, et säilitada originaalpildi mõõtmed. Selle saate keelata, kui tühistate märkeruudu „Säilita kuvasuhe (proportsionaalne)“.

Sisestage pildi uued mõõtmed (või protsent) ja seejärel klõpsake nuppu “OK”.

See on kõik. Teie uue pildi suurust on muudetud ja see on kasutamiseks valmis!

Muutke IrfanView'is korraga pildipartii suurust

IrfanView'l on sisseehitatud pakettriist, kui teil on mitu pilti, mida peate kõik korraga teisendama. Pakettriist võib töötamisel veidi segadust tekitada, sest selle abil saate rakendada peaaegu kõiki IrfanView funktsioone. Kuid kui olete sellest aru saanud ja milliseid võimalusi kasutada, on see suurepärane lisaks juba suurepärasele tootele.

Avage menüü Fail ja seejärel klõpsake käsku „Paki teisendamine / ümbernimetamine”.

Järgmisena navigeerige parempoolsel paanil piltide juurde, mille suurust soovite muuta, valige need ja klõpsake siis nuppu „Lisa”. Kui olete oma pildid lisanud, klõpsake vasakul asuvat nuppu „Täpsem”.

Järgmisel aknal on palju funktsioone ja see on natuke silma valutav. Piltide suuruse muutmiseks vajalikud valikud on vasakul pool, nii et me keskendume lihtsalt oma tähelepanu.

Märkige ruut „Muuda suurust” ja sisestage kõigi piltide jaoks uus soovitud suurus. Siin on valikud samad, mis leiate ühe pildi suuruse muutmisel. Kui olete selle seadistanud, klõpsake akna Täpsem sulgemiseks nuppu OK.

Tagasi peamisse partiikonversiooni aknasse tehke märge väljundkataloogi kohta. Sinna salvestatakse teie uued suurusega pildid. Soovi korral saate valida mõne muu kausta või klõpsata lihtsalt nupul „Kasuta praegust (‘ Vaata sisse ’) kataloogi“, et uued pildid salvestataks originaalidega samasse kausta. Ja ärge muretsege, teie originaalid jäävad vaikimisi alles.

Lõpuks klõpsake kõigi piltide teisendamiseks nuppu „Start Batch”.

Veebis: paketi kiirsuuruse muutmiseks kasutage rakendust BulkResizePhotos

Kui veel ühe programmi allalaadimine ja arvutisse installimine pole midagi, mida soovite (või kui te ei kasuta oma arvutit), on palju veebi suuruse muutmise tööriistu, millele saate juurde pääseda vaid oma veebibrauseriga. Üks meie lemmikutest on BulkResizePhotos - tasuta teenus, mis võimaldab teil piltide suurust muuta, redigeerida, kärpida ja tihendada. See on ka väga kiire, sest see ei laadi pilte nende serveritesse. Teie pildid ei lahku kunagi arvutist.

Klõpsake saidil nuppu „Valige pildid” ning leidke ja valige pildid, mille suurust soovite muuta. Saate valida ühe pildi või sadu korraga. Kui olete valmis, klõpsake nuppu Ava.

Järgmisel ekraanil saate valida, kuidas pildi suurust muuta - mõõtkava, pikim külg, laius, kõrgus või täpne suurus. Valige suvand, sisestage soovitud suurus ja seejärel klõpsake nuppu „Alusta suuruse muutmist”.

Piltide suuruse muutmise korral salvestatakse need kausta Allalaadimised (või mis tahes kausta, mille olete oma brauserist allalaadimiste salvestamiseks seadistanud).

Kas teil on mõni lemmiktööriist, mida me ei maininud? Andke meile sellest kommentaarides teada!


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found