Kuidas mängida klassikalist "Doomi" laiekraanil oma arvutis või Macis

Mõni mäng ei lähe kunagi moest välja. Üle kahe aastakümne pärast selle ilmumist Hukatus endiselt võlub mängijaid oma sujuva, esimese isiku laskuriga. Tänu paljudele kaasaegsetele portidele saate nüüd mängu mängida täiustatud graafika ja juhtnuppudega.

Miks “Doom” ikka lõbus on

Välja antud 1993. aastal Hukatus lõi laineid tänu oma kiirele tegevusele (arvutipealkirja jaoks ajastu ees enne graafikakiirendust). Selle vaimustav õhkkond, vägivald, tumedad teemad ja uuenduslik võrgutoetus tegid selle populaarseks. Kriitikud tervitasid Hukatus asjatundlikult loodud kogemusena, mis pakkus tipptasemel graafikat, heli ja mängimist. Iga järgnenud esimese isiku laskur toetas oma edu.

Hoolimata graafikatehnika dramaatilisest arengust pärast seda - heitke pilk vaid 2020. aastasseDoom Eternai-originaalHukatus on ikka tore mängida. See tarkvara ID klassika on kättesaadavam kui enamik praeguseid esimese isiku laskureid. See on tingitud selle suhteliselt lihtsast juhtimisest. Ilma hüppamise või üles-alla vaatamiseta, et sellega tegeleda, on mäng säilitanud kohmetu arkaaditunde, mis on suures osas hüljatud.

Mängumootori tasuta uuendatud versiooni abil saate selle ülimängu oma arvuti või Maci kaudu hõlpsasti kogeda koos kaasaegse mängukontrolleri ja võrgutoega. Kõige parem on see, et saate seda mängida suure eraldusvõimega, isegi ülilaiel 21: 9 ekraanil, kui teil seda on.

Maagia tuleb uutest Doomi mootoritest

1997. aastal andis id Software välja Hukatus mängumootori lähtekood avatud lähtekoodiga tarkvarana. Ettevõte kutsus arendajaid kogu maailmas kohandama seda uutele platvormidele ja laiendama oma võimalusi. Sellest ajast alates on sadu uusi versioone Hukatus mootor (tuntud kui "lähtekoht") on paistnud parandavat originaalset vanilje Hukatus kogemus.

ZDoom on üks levinumaid lähtekoha porte Hukatusja me kasutame seda mängu mängimiseks kaasaegsel laiekraanil. See toetab Windowsi, Maci ja isegi Linuxi.

Kust saada episoodifaile (WAD)

Kaasaegsega Hukatus lähtesadamatest on olemas saak. Enamik neist ei sisalda ühtegi mängu andmefaili ega WAD-i. Originaal Hukatus kaardid, graafika ja helid on endiselt autoriõiguste all ja pole avatud lähtekoodiga. Peate leidma oma WAD-id, mida saaksite kasutada lähtekohtades nagu GZDoom.

Õnneks on Doom WAD-ide saamiseks palju võimalusi, sealhulgas järgmised:

  • Jaga tarkvara Hukatus: Algselt Hukatus tarnitakse ühise tasuta jaotisena ühisvara pealkirjana. Saate selle episoodi endiselt seaduslikult alla laadida ja kasutada. Vajaliku faili nimi on tavaliselt DOOM1.WAD.
  • Vabaruum: See Interneti-fännide projekt töötab tasuta avatud lähtekoodiga graafika, helide ja kaartide komplekti jaoks Hukatus mootorid. Saate selle tasuta alla laadida ja see töötab GZDoomiga hästi.
  • Freedoom + muud WAD-id: Freedoom võimaldab teil kasutada paljusid teisi fännide loodud WAD-sid, millest paljud on nende enda mängukogemused. Freedoom asendab vajaduse originaali järele Hukatus või Doom II Need mängijate loodud kaardid vajavad graafikat ja heliressursse.
  • Reklaam Hukatus: Kui soovite osta originaali Hukatus GOGis saate selle Windowsi installida. Lihtsalt külastage mängukataloogi ja kopeerige fail DOOM.WAD, mida kasutada koos lähteportiga, näiteks GZDoom. Sama saate teha ka teiste mängudega, sh Doom II ja Lõplik Doom. Kui teil on mängu originaalsed füüsilised koopiad disketil või CD-ROM-il, saate DOOM.WAD-failid originaalkandjalt kopeerida. Samuti võite leida, et need WAD-failid hõljuvad veebis. Kuid nagu retro-videomängude ROMide allalaadimine, on ka originaalsete WAD-failide allalaadimine volitamata veebisaitidelt autoriõiguste rikkumine.

SEOTUD:Kas retro videomängude ROMide allalaadimine on kunagi seaduslik?

Kuidas installida GZDoom Windowsi arvutisse

Windowsis alustamiseks laadige GZDoom alla oma ametlikult veebisaidilt. See on saadaval nii 32- kui 64-bitises versioonis ja töötab Windows 10, 7 või isegi Vistas. Kui te ei tea, millise versiooni peaksite alla laadima, proovige 32-bitist.

Leidke äsja alla laaditud fail GZDoom ZIP-fail ja eraldage see oma kausta. Saate selle kausta panna kuhu iganes soovite, ka töölauale.

Nüüd on aeg paigutada WAD-failid. Kui teil on jagamisvara või kaubanduslikud Doom WAD-failid, kopeerige need äsja loodud kausta GZDoom. Kui teil neid pole, laadige alla Freedoom WAD-i sisaldav ZIP-fail ja pakkige seejärel selle sisu kausta GZDoom.

Selle käivitamiseks topeltklõpsake GZDoom.exe. Windows 10-s võib ilmuda hüpikaken, mis ütleb „Windows kaitses teie arvutit”; hoiatuse ületamiseks klõpsake nuppu „Lisateave” ja seejärel käsku „Käivita ikkagi”. Windows 7-s võib UAC küsida luba programmi käivitamiseks; lubage tal seda teha.

Kui teil on GZDoomi käivitamisel GZDoomi kaustas rohkem kui üks WAD, näete loendit WAD-idest, mille vahel saate valida. Valige üks, mida soovite mängida, ja seejärel klõpsake nuppu „Esita GZDoom”.

Vaikimisi peaks GZDoom töötama täisekraanil, kasutades teie töölaua ekraani eraldusvõimet. Graafikaseadete muutmiseks vajutage Escape. Seejärel valige nooleklahvide abil Valikud> Kuva suvandid või Valikud> Määra videorežiim ja vajutage sisestusklahvi.

Alustage mängu ja nautige mängimist!

Kuidas installida GZDoom Maci


GZDoom töötab ka Macides. Kui olete selle seadistanud, töötab see täpselt nagu Windowsi versioon. Esiteks laadige GZDoom alla ametlikult veebisaidilt. Haara fail nimega “Macintosh (Intel)”. Avage äsja alla laaditud DMG-fail ja lohistage ikoon GZDoom.app kausta Applications otseteele.

Kui teil pole ühtegi teist WAD-i, laadige alla Freedoom WAD-i sisaldav ZIP-fail ja seejärel eraldage selle sisu ajutisse kausta.

Doom WAD-failide jaoks peate tegema spetsiaalse kausta, et GZDoom neid leiaks. Nad elavad sisse ~ / Raamatukogu / Rakendustugi / gzdoom.

Vajutage Finderis klahvikombinatsiooni Shift + Command + G, kleepige~ / Raamatukogu / Rakendustugi /ja seejärel klõpsake nuppu „Mine”.

Looge kaust nimega “gzdoom” ~ / Raamatukogu / Rakendustugi /ja seejärel kopeerige sinna kõik WAD-failid.

Pärast WAD-ide kopeerimist sulgege aken Finder ja navigeerige oma kausta Applications. Selle käivitamiseks topeltklõpsake ikooni GZDoom.app.

Kui teie Mac annab teile hoiatuse GZDoomi käitamise kohta, peate selle käivitamiseks andma eriloa. GZDoom ei ole pahatahtlik tarkvara. Kuna tegemist on tasuta harrastusprojektiga, pole seda Apple'is registreeritud ja macOS blokeerib vaikimisi kogu tundmatu tarkvara.

GZDoomi tööle saamiseks minge jaotisse Süsteemieelistused> Turvalisus ja privaatsus> Üldine. Akna allservas näete, et faili „GZDoom.app’ kasutamine on blokeeritud, kuna see pole pärit tuvastatud arendajalt; klõpsake nuppu „Ava igal juhul”. Kui saate uue hüpikakna, klõpsake lihtsalt nuppu „Ava“.

Kui teil on GZDoomi käivitamisel GZDoomi kaustas rohkem kui üks WAD, esitab see teile WAD-ide loendi, mille vahel saate valida. Valige üks, mida soovite mängida, ja seejärel klõpsake nuppu „OK”.

Vaikimisi peaks GZDoom töötama täisekraanil, kasutades teie töölaua ekraani eraldusvõimet. Graafikaseadete muutmiseks vajutage Escape. Seejärel valige nooleklahvide abil Valikud> Kuva suvandid või Valikud> Määra videorežiim ja vajutage seejärel sisestusklahvi.

Alustage mängu ja nautige mängimist.

Uuritav „Doomi“ uus maailm

Kui olete GZDoomi töötanud, saate selle võrgufunktsioonide abil katsetada mängupuldi tuge ja isegi mitmikmängu kooperatiivi või deathmatchi. Eriline Hukatus Kontrollida tasuv lähtekood, mis on häälestatud mitme mängija jaoks, on ZDaemon. See muudab mitme mängija leidmise ja sellega liitumise lihtsaks Hukatus fännide hallatavad serverid.

Kui mängimiseks on tasemed otsas, vaadake hämmastavat Hukatus modifikatsioonid ja teisendused ModsDB-s. Mõni fännide lemmik Jõhker Doom, Igavikja Piraat Doom.

Ilmselgelt on enamik mängijate loodud WADe koos Hukatus ise on vägivaldsed ega sobi lastele. Aga kui olete võõrastest pisikestest silmadest eemal, siis rõõmsat deemonijahti!