Printeri haldamine Windows 10-s

Windows 10-l on printerite konfigureerimiseks uus aken Seaded, kuid saate siiski kasutada ka vanu juhtpaneeli tööriistu. Siit peate teadma Windowsi printerite installimise, konfigureerimise, jagamise ja tõrkeotsingu kohta.

Kuidas printerit lisada

Printeri lisamiseks minge jaotisse Seaded> Seadmed> Printerid ja skannerid. Läheduses olevate printerite otsimiseks klõpsake nuppu „Lisa printer või skanner”, olenemata sellest, kas need on teie arvutiga ühendatud või võrguga ühendatud.

Peaksite nägema, et teie printeri nimi kuvatakse siin. Kui Windows ei leia teie printerit automaatselt, klõpsake kuvataval lingil „Soovitavat printerit pole loendis”. See avab vana dialoogi Add Printer (Printeri lisamine), mis võimaldab teil otsida vanemat tüüpi printereid, otse võrguprinteritega ühenduse luua ja printereid lisada kohandatud sätetega.

Vana liidest saate kasutada ka juhtpaneelil> Riistvara ja heli> Seadmed ja printerid. Alustamiseks klõpsake nuppu „Lisa printer”.

Kuid kui installite printeri, laadib Windows vajalikud printeridraiverid tõenäoliselt käigult alla. Kui see ei aita, külastage printeri tootja veebisaiti, et alla laadida ja installida oma printerimudelile sobivad draiverid või tarkvarapakett. Mõne printeri puhul, näiteks kõik-ühes printerid, peate võib-olla külastama ka tootja veebisaiti draiverite ja rakenduste leidmiseks, mis võimaldavad teil juurdepääsu lisatud funktsioonidele.

Siit saate ka printeri eemaldada, kui soovite. Klõpsake aknas Seaded printeril ja klõpsake nuppu „Eemalda seade”. Paremklõpsake juhtpaneelil printeril ja valige käsk „Eemalda seade”.

Kuidas muuta printimiseelistusi

Printeri sätete muutmiseks minge kas Seaded> Seadmed> Printerid ja skannerid või Juhtpaneel> Riistvara ja heli> Seadmed ja printerid. Klõpsake seadete liidesel printeril ja seejärel suvandite nägemiseks nupul "Halda".

Paremklõpsake juhtpaneelil printeril, et leida erinevaid suvandeid.

Printeri printimisviisi muutmiseks klõpsake aknas Seaded või kontekstimenüüs valikut „Prindieelistused”. Siin näete mitmesuguseid printide juhtimise võimalusi ja kuvatavad seaded sõltuvad printerist.

Näiteks kui teil on värviprinter, näete valikuid värvi ja mustvalge vahel valimiseks. Samuti võite näha võimalusi salve valimiseks, kust printer paberi haarab, dokumendi suuna (vertikaalne või horisontaalne) valimiseks ja prindikvaliteedi sätete muutmiseks. Ärge unustage nuppu „Täpsem”, mis pakub palju täiendavaid seadeid.

Nendele sätetele pääseb juurde ka printimise ajal. Valige lihtsalt aknas Prindi printer ja klõpsake nuppu „Eelistused“. Pange tähele, et mõnel rakendusel on oma printimisdialoogid, seega ei pruugi see suvand alati olemas olla või aken näib teistsugune

Kuidas muuta printeri seadme sätteid

Printeriseadme konfigureerimiseks klõpsake pärast printeri paremklõpsamist kontekstimenüü nupu „Prindieelistused“ asemel „Printeri atribuudid“.

Atribuutide akna vahekaart Üldine annab teavet printeri funktsioonide ja draiverite kohta. Võite muuta printeri nime või lisada asukoha üksikasju ja kommentaare. Näiteks võiksite sisestada asukoha, näiteks „Main Office” või „Second Floor Copy Room”, et inimesed näeksid täpselt, kus jagatud võrguprinter asub. Nupp „Prindi testleht“ võimaldab siin testlehte kiiresti printida.

Paanil „Täpsem” näete isegi valikut, mis võimaldab teil valida, millal printer on saadaval. Näiteks kui soovite oma printerit kasutada ainult tööajal, võite siin valida kella 9–17. Inimesed ei saaks printeriga printida väljaspool teie valitud tundi, mis on eriti kasulik, kui olete selle konfigureerinud võrguprinteriks ja ei soovi, et inimesed printiksid sellele lahtiolekuaegadel.

Testlehe printimine

Testlehe printimisega saate kiiresti kontrollida, kas printer töötab ja on õigesti konfigureeritud. Leidke printer menüüst Seaded> Seadmed> Printerid ja skannerid, klõpsake seda, klõpsake nuppu „Halda“ ja klõpsake linki „Testi lehe printimine“.

Juhtpaneeli liideses paremklõpsake printerit ja valige „Printeri atribuudid“. Klõpsake nuppu „Prindi testleht“.

Kuidas seadistada oma vaikeprinter

Vaikimisi haldab Windows 10 automaatselt, milline printer on vaikimisi. See määrab teie vaikeprinteri viimaseks printeriks, millesse viimati printisite - teisisõnu, kui valite printeri ja sellele printite, muudab Windows 10 selle vaikeprinteriks.

Selle muutmiseks minge jaotisse Seaded> Seadmed> Printerid ja skannerid ning tühjendage märkeruut „Las Windows haldab minu vaikeprinterit”.

Vaikeprinteri valimiseks klõpsake loendis Printerid ja skannerid printerit, klõpsake nuppu „Halda“ ja seejärel nuppu „Määra vaikeseadeks“.

Samuti saate juhtpaneeli aknas Seadmed ja printerid paremklõpsata printeril ja valida selle vaikeseadeks määramiseks „Set as Default Printer”.

Kuidas hallata oma printimisjärjekorda

Igal teie süsteemi printeril on printimisjärjekord. Dokumendi printimisel salvestatakse see prinditöö järjekorda enne printerisse saatmist ja printimise lõpetamist.

Mõnel juhul peate printimise ajutiseks peatamiseks printimisjärjekorra peatama, printimise tühistamiseks üksikud tööd printimisjärjekorrast eemaldama või kontrollima, kas kõik on prinditud. Kõike seda saate teha printimisjärjekorra aknast.

Selle avamiseks minge jaotisse Seaded> Seadmed> Printerid ja skannerid, klõpsake printerit, mille järjekorda soovite vaadata, ja seejärel klõpsake nuppu „Ava prindijärjekord“. Juhtpaneeli liideses saate printeril paremklõpsata ja valida „See What’s Printing”. Samuti võite printimise ajal teavitusalas näha printeri ikooni; ikoonil klõpsamine avab ka printimisjärjekorra.

Iga ootel olev prinditöö ilmub järjekorda. Kui ühtegi dokumenti ei prindita, on loend tühi. Töö tühistamiseks, peatamiseks või taaskäivitamiseks võite töö paremklõpsata. Mõnikord võivad prinditööd takerduda ja peate võib-olla need kustutama ja proovima uuesti.

Võite ka klõpsata menüül Printer ja kasutada kogu järjekorra haldamiseks erinevaid võimalusi. Näiteks võite kõigi printimistööde ajutiseks peatamiseks klõpsata Printer> Peata printimine, kuni olete nende pausi tühistanud, või klõpsata Printer> Tühista kõik dokumendid, et tühistada kõik ootel olevad prinditööd.

SEOTUD:Kuidas peatada või kustutada ummikus prinditöö Windowsis

Kuidas luua mitu printeriprofiili

Tavaliselt peate erinevate seadete muutmiseks minema printeri eelistustesse või atribuutidesse. See võib aga olla ebamugav, kui teil on mitu seadete rühma, mille vahel soovite vahetada. Näiteks võib-olla on teil värviprinter, millele printite mõnikord kvaliteetseid värvilisi fotosid ja mõnikord väiksemate detailidega mustvalgeid dokumente.

Selle asemel, et seadeid iga printeri kasutamise ajal edasi-tagasi vahetada, saate lisada mitu printeriseadet, mis osutavad samale füüsilisele printerile. Mõelge neile kui mitmele printeriprofiilile, mille vahel saate dokumentide printimisel valida.

SEOTUD:Kuidas installida sama printer kaks korda (erinevate seadetega) Windowsi

Jagatud printeri seadistamine

Windows 10 aprill 2018 värskendus eemaldas HomeGroupi funktsiooni, mis tutvustati Windows 7-s failide ja printerite jagamiseks kohalikus võrgus. Siiski on endiselt võimalik printereid oma kohalikus võrgus jagada.

See on eelkõige kasulik, kui teil on printer arvutiga otse ühendatud, kuid soovite printida sellesse teistest võrgu arvutitest. Kui teil on võrguprinter, mis ühendub otse teie võrku Wi-Fi või Etherneti kaabli kaudu, ei peaks see olema vajalik.

Printeri jagamiseks avage printeri Properties dialoog. Uue liidese kaudu liikuge jaotisse Seaded> Seadmed> Printerid ja skannerid, klõpsake printeri nimel, klõpsake nuppu "Halda" ja seejärel nuppu "Printeri atribuudid". Vanal viisil toimimiseks minge juhtpaneelile> Riistvara ja heli> Seadmed ja printerid, paremklõpsake printeril ja valige „Printeri atribuudid”. Klõpsake vahekaarti „Jagamine”, märkige valik „Jaga seda printerit” ja andke printerile nimi.

Vaikeseadete abil saavad teie kohalikus võrgus olevad inimesed printeri üles leida - kuid sellega ühenduse loomiseks vajavad teie arvutis konto kasutajanime ja parooli. Printer tuleks automaatselt tuvastada saadaoleva printerina tavalises liideses Printer lisamine. Pidage meeles, et printer pole saadaval, kui teie arvuti magab.

SEOTUD:Jagatud võrguprinteri seadistamine operatsioonisüsteemis Windows 7, 8 või 10

Printeri Interneti kaudu jagamiseks - näiteks koduprinterisse printimiseks kodust eemal olles - seadistage Google'i pilvprintimine.

Kuidas printeri tõrkeotsingut teha

Kui teil on printeriga probleeme, peate võib-olla tegema tõrkeotsingu. Põhitõed on üsna ilmsed: veenduge, et printer oleks sisse lülitatud ja ühendatud arvutiga - või teie WiFi- või Etherneti võrguga, kui see on võrguprinter. Veenduge, et printeris oleks piisavalt paberit, ja kontrollige, kas selles on piisavalt tinti või toonerit. Tindi ja tooneri olek võib ilmuda printeri sätete aknas või peate seda teavet vaatama printeri enda ekraani lugedes. Samuti peate võib-olla installima printeridraiverid oma printeri tootjalt.

Printeri tõrkeotsinguks Windows 10-s avage jaotis Seaded> Seadmed> Printerid ja skannerid, klõpsake printeril, klõpsake nuppu „Halda“ ja seejärel käsku „Käivita tõrkeotsing“. Samuti saate printeri leida juhtpaneeli aknas Seadmed ja printerid, paremklõpsata seda ja valida „Tõrkeotsing”.

SEOTUD:Windowsi arvutis printeriprobleemide tõrkeotsing

Printeri tõrkeotsing kontrollib mitmesuguseid probleeme, mis võivad teie arvutis printimisprobleeme põhjustada, ja proovis kõik leitud probleemid lahendada.

Kui printeril on sisseehitatud ekraan, kontrollige ekraanilt, kas see teatab veateatest. Kui te pole kindel, mida veateated tähendavad, proovige ühendada need veebi otsingumootoriga või otsige neid printeri kasutusjuhendist.

Samuti peate võib-olla käivitama erinevad diagnostikafunktsioonid printeris endas. Lisateavet selle diagnostiliste funktsioonide kohta leiate printeri kasutusjuhendist.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found