Veebilehe salvestamine Chrome'i

Google Chrome võimaldab teil võrguühenduseta vaatamiseks alla laadida kõik veebilehed. Lehe täielikuks kokkupanekuks ilma Interneti-ühenduse loomiseta saate salvestada ainult HTML-i põhiosa või lisavarad (nt pildid).

Veebilehe salvestamine

Jätkake Chrome'i käivitamist ja seejärel navigeerige veebisaidile, mille soovite salvestada. Klõpsake menüünuppu ja seejärel klõpsake nuppu Rohkem tööriistu> Salvesta leht nimega. Alternatiivina võite kasutada dialoogi „Salvesta kui ...” avamiseks klahve Ctrl + S (MacOS-is Command + S).

Valige lehe salvestamiseks kaust ja valige seejärel rippmenüüst kas „Veebileht, ainult HTML” või „Veebileht, valmis”. Esimene neist hoiab alles pärast sisu juurde pääsemist ülitähtsat sisu (tekst ja vormindus), teine ​​aga salvestab kõik (tekst, pildid ja täiendavad ressursifailid). Kui soovite tervele lehele võrguühenduseta juurde pääseda, valige suvand „täielik“.

Veebileht laaditakse alla samamoodi nagu mis tahes muu fail, selle edenemine on Chrome'i akna allosas.

Veebilehe avamiseks minge kausta ja topeltklõpsake faili selle avamiseks.

Pärast veebisaidi lõpuleviimist saate selle turvaliselt oma arvutist kustutada.

Kuidas luua veebilehtede otsetee

Ehkki lehe salvestamine võrguühenduseta vaatamiseks on suurepärane artiklite jaoks, millele võiksite hiljem viidata, saate ka otse oma töölauale luua linke konkreetsetele veebisaitidele, mis on parem võrgus olles. See sobib hästi regulaarselt kasutatavate veebirakenduste jaoks - saate need isegi seadistada nii, et need töötaksid täisakendes, nii et nad tunnevad end peaaegu kohalikena.

Veebilehe otsetee on sama mis mis tahes muu otsetee, mis on juba teie töölaual. Peamine erinevus otsetee loomise ja lehe salvestamise vahel on see, et kasutate regulaarselt külastatavate lehtede otseteed - nt howtogeek.com - mitte konkreetset artiklit või staatilist lehte, mida soovite võrguühenduseta vaatamiseks säilitada. Kui soovite lihtsalt lehte kiireks juurdepääsuks salvestada, soovite selle asemel luua oma töölauale otsetee.

Käivitage Chrome ja navigeerige saidile, mille soovite oma arvuti töölauale salvestada. Klõpsake menüüd> Rohkem tööriistu> Loo otsetee.

Pange otseteele soovi korral kohandatud nimi. Saidi avamiseks Chrome'i brauseri asemel eraldi aknas võite teha ka linnukese "Ava aknana". See sunnib lehte avama uues aknas ilma vahekaartide, omnikastikese või järjehoidjaribata. See sobib suurepäraselt veebirakenduste jaoks, kuna see annab neile väga omapärase, rakendusesarnase tunde.

Klõpsake nuppu „Loo”.

Pärast nupul „Loo” klõpsamist lisatakse töölauale uus ikoon. Topeltklõpsake ikoonil, et kohe oma lemmiksaidile minna.

Kui proovite võrguühenduseta juurdepääsu otseteele, kuvatakse tõrge ja leht ei laaditu. Selle juhtumise põhjuseks on see, et kogu HTML-i, teksti ja piltide salvestamise asemel - nagu eelmises osas - suunab otsetee Chrome konkreetsele veebisaidile, mille ta seejärel peab laadima.

Kui te ei kasuta enam neid otseteid veebisaitidele juurdepääsemiseks, kustutage fail töölauale, et vabastada oma tööruumis segadus.