Nooleklahvi kerimise parandamine Excelis

Töötate Exceli töölehel ja järgmise lahtrisse liikumiseks vajutate ühte klaviatuuri nooleklahve. Järgmisesse lahtrisse liikumise asemel liikus aga kogu tööleht. Ärge paanitsege. Selle jaoks on lihtne lahendus.

Kui nooleklahvid sirvivad kogu teie arvutustabelit, selle asemel et lahtrist lahtrisse liikuda, on selle käitumise süüdlane kerimisluku võti. Isegi kui teie klaviatuuril pole kerimisluku klahvi (enamikul tänapäeval sülearvutitel seda pole), võite olla vajutanud enamikul sülearvutitel saadaolevat klahvi „Fn” teise klahviga, mitte klahviga „Ctrl”. Kui te ei tea, mida kogemata vajutasite, saate ekraanil kuvatava klaviatuuri abil kerimisluku välja lülitada.

(Teise võimalusena, kui teie meeldib sellise käitumise ja pööras selle kogemata ümber väljas, allpool toodud juhised toimivad ka kerimisluku uuesti sisselülitamiseks.)

SEOTUD:Kuidas Excelis olekuriba kohandada ja kasutada

Pange tähele ülaltoodud pilti, et „Scroll Lock” kuvatakse Exceli olekuribal. Kui teil on kerimiskäitumine ja te ei näe olekuribal kerimislukku, pole seda kuvamiseks valitud. Olekuriba saate kohandada nii, et seda kuvatakse siis, kui kerimislukk on sisse lülitatud.

Kerimisluku väljalülitamiseks aktiveerige lihtsama juurdepääsu seadetes ekraanil täpsem klaviatuur. Ekraanil kuvatakse täielik ekraaniklaviatuur.

Kui kerimislukk on sisse lülitatud, kuvatakse ekraaniklaviatuuri paremal küljel klahv „ScrLk” sinisena. Kerimisluku väljalülitamiseks klõpsake klahvi „ScrLk”.

Kui kerimislukk on välja lülitatud, ei tohiks võti olla enam sinine.

Olekuriba kerimisluku indikaator kustub, kui kerimislukk on välja lülitatud. Jällegi veenduge, et olekuribal kuvamiseks on valitud indikaator „Kerimislukk”, et saaksite öelda, kas see on sisse või välja lülitatud.

Kui te ei soovi kerimisluku indikaatorit olekuribale lisada, võite kasutada täpsemat ekraaniklaviatuuri, et kontrollida, kas kerimislukk on sisse lülitatud, ja selle hõlpsalt välja lülitada.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found