Mis on „wsappx” ja miks see minu arvutis töötab?

Wsappx-protsess on osa Windows 8-st ja 10-st ning võite näha, et see töötab taustal või kasutab isegi märkimisväärset hulka protsessori ja kettaressursse. See on seotud Windowsi poe ja Microsofti uue rakenduse „Universal” platvormiga.

SEOTUD:Mis see protsess on ja miks see minu arvutis töötab?

See artikkel on osa meie käimasolevast seeriast, mis selgitab erinevaid tegumihalduris leiduvaid protsesse, nagu käitusaja maakler, svchost.exe, dwm.exe, ctfmon.exe, rundll32.exe, Adobe_Updater.exe ja paljusid teisi. Kas te ei tea, mis need teenused on? Parem hakka lugema!

Mis on wsappx?

Wsappx-protsess sisaldab kahte eraldi taustateenust. Nii Windows 8 kui ka 10 puhul sisaldab wsappx AppX-i juurutamisteenust (AppXSVC). Windows 10-s näete ka kliendilitsentsiteenust (ClipSVC). Windows 8-s näete ClipSVC asemel ka Windowsi poodeenust (WSService).

Kui näete oma tegumihalduris töötavat wsappxi protsessi, laiendage seda ja näete töötavat ühte või mõlemat allteenust (olenevalt sellest, millist Windowsi versiooni te kasutate). Need teenused tegelevad poe rakenduste installimise, eemaldamise ja värskendamisega ning tagavad, et neil on nõuetekohane litsents.

Vaatame neid teenuseid lähemalt.

Mis on AppX-i juurutamisteenus (AppXSVC)?

AppX-i juurutamisteenus "juurutab" poe rakendusi. Neid universaalse Windowsi platvormi rakendusi levitatakse .AppX-i pakettides, sellest ka nimi.

SEOTUD:Miks (enamus) töölauarakendusi pole Windowsi poes saadaval

Teisisõnu kasutatakse seda protsessi poodirakenduste installimiseks, desinstallimiseks ja värskendamiseks. Windows värskendab poe rakendusi automaatselt taustal ja paljud Windowsi kaasatud rakendused - alates Mailist kuni Paint 3D-ni - kuuluvad sellesse kategooriasse.

Traditsioonilised Windowsi töölauarakendused kasutavad ka nende installimisel, eemaldamisel või värskendamisel protsessori ja kettaressursse. Ainus erinevus on see, et poe rakendustega töötades näete ressursse, mida üksiku programmi installija asemel kasutab AppXSVC.

Kui näete, et see protsess töötab rakenduste installimise ajal ja isegi kui te neid kunagi ei kasuta, on see sellepärast, et Windows värskendab neid taustal. See selgitab ka seda, miks võite seda protsessi mõnikord taustal kasutada protsessori ja kettaressursside abil.

Mis on kliendilitsentsiteenus (ClipSVC)?

Windows 10-s tegeleb ClipSVC taustateenus poe infrastruktuuri toega. Microsofti sõnul ei käivitu teie süsteemis poest ostetud rakendused, kui te selle keelate.

See teenus teeb tõenäoliselt mitmeid erinevaid asju, mis võimaldavad poe rakendustel korralikult töötada. Vastavalt tema nimele kuulub tema ülesannete hulka ka litsentside haldamine, mis tagab, et saate käitada ainult selliseid poodirakendusi, mille eest olete maksnud. See on piraatlusevastane funktsioon. Peale selle pole Microsoft selgitanud, milliseid muid funktsioone see teenus poe rakendustele pakub.

Mis on Windowsi poe teenus (WSService)?

Windows 8 puhul tegeleb WSService'i taustateenus ka Store'i infrastruktuuri toega. Tegelikult on Windows 10-s ClipSVC-teenusel ja Windows 8-l WSService-teenusel Teenuste liides sisuliselt identsed kirjeldused.

Tundub, et WSService protsess on põhimõtteliselt sama mis ClipSVC. Selle nimi on Windows 8-s lihtsalt midagi muud. Windows 10-s ei näe WSService'i protsessi.

Miks see nii palju protsessorit kasutab?

Wsappx-teenus kasutab märkimisväärselt palju protsessorit ainult siis, kui teie arvuti poe-rakendusi installib, desinstallib või värskendab. Selle põhjuseks võib olla asjaolu, et olete otsustanud rakenduse installida või desinstallida, või pood värskendab teie süsteemis olevaid rakendusi automaatselt.

Kui need kaasatud rakendused tõesti ei huvita, võite Windows Store'ile öelda, et ta ei värskendaks oma rakendusi automaatselt. Selleks käivitage pood, klõpsake akna paremas ülanurgas oma kasutajaikooni ja valige seejärel suvand „Seaded“. Pange liugur „Rakenduste värskendamine automaatselt” asendisse „Väljas”.

Kui soovite oma rakendusi värskendada, saate naasta poodi, klõpsata oma kasutajaprofiili ikoonil ja valida suvandi „Allalaadimised ja värskendused”. Sellel ekraanil kuvatakse teie installitud rakenduste värskendused ja saate need installida.

See lahendus takistab wsappxi teenusel taustal olevate rakenduste värskendamiseks keskseadet, ehkki te ei saa automaatselt uusimaid rakenduste värskendusi. Rakenduste käsitsi värskendamisel kasutate endiselt süsteemiressursse, näiteks protsessorit ja RAM-i, kuid vähemalt saate valida, millal neid kasutatakse.

Microsoft värskendab sageli Windowsi komplekti kuuluvaid rakendusi - sh Mail, Filmid ja TV, OneNote, Photos ja Calculator -, nii et me ei soovita seda funktsiooni keelata, kui kasutate mõnda neist.

Kas ma saan selle keelata?

Neid protsesse ei saa keelata. Need ei tööta automaatselt taustal. Need käivitatakse vastavalt vajadusele ja suletakse, kui neid pole vaja. Näiteks käivitage poe rakendus ja näete, et ilmub ClipSVC. Käivitage Windowsi pood ise ja näete rakendust AppXSVC. Installige või desinstallige rakendus ja näete, et AppX kasutab protsessi lõpuleviimiseks mõnda süsteemiressurssi.

SEOTUD:Windowsi teenuste mõistmine ja haldamine

Kui proovite Task Manageris tappa wsappxi protsessi, hoiatab Windows teid, et teie süsteem muutub kasutuskõlbmatuks või seiskub. Teenuste utiliidis pole ka wsappxi sunniviisilist keelamist.

Isegi kui saaksite nende protsesside käivitamist takistada, ei tahaks te seda teha. Need on Windows 10 kriitiline osa. Nad töötavad ainult vajadusel ja kasutavad enamasti väga vähe süsteemiressursse. Nad kasutavad süsteemiressursse ainult siis, kui installite, desinstallite või värskendate poe rakendust - ja kui soovite, võite Windowsile öelda, et ta ei teeks seda taustal.

Kas see on viirus?

SEOTUD:Mis on parim viirusetõrje Windows 10 jaoks? (Kas Windows Defender on piisavalt hea?)

Tarkvara wsappx on osa Windows 10-st. Me pole näinud ühtegi teadet, et pahavara oleks maskeerunud protsessidena wsappx, AppXSVC, ClipSVC või WSService. Kui olete aga pahavara pärast mures, on alati soovitatav skannida eelistatud viirusetõrjeprogrammiga, et kontrollida, kas teie süsteemis pole midagi ohtlikku.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found