Mis on Wi-Fi Direct ja kuidas see töötab?

Üha enam uusi seadmeid kasutab Wi-Fi Directi. Wi-Fi Direct võimaldab kahel seadmel luua otsese peer-to-peer WiFi-ühenduse ilma traadita ruuterit nõudmata. WiFi-st saab juhtmevaba suhtlemise viis, nagu Bluetooth.

Wi-Fi Direct on kontseptsioonilt sarnane ajutise WiFi-režiimiga. Kuid erinevalt ajutisest WiFi-ühendusest sisaldab Wi-Fi Direct lihtsamat viisi läheduses olevate seadmete automaatseks avastamiseks ja nendega ühenduse loomiseks.

Kontseptsioon

Võib-olla on teil juba seade Wi-Fi Direct. Näiteks on Roku 3 kaasas kaugjuhtimispult, millega ta suhtleb pigem Wi-Fi Directi kui vanema IR-blasti või Bluetooth-ühenduse abil. Kaugjuhtimispult ei ühendu tegelikult teie traadita ruuteriga. Selle asemel loob Roku uue WiFi-võrgu, millega kaugjuhtimispult ühendub, ja need kaks suhtlevad oma väikese võrgu kaudu.

Roku levialas näete seda kui WiFi-võrku nimega DIRECT-roku - ###. Proovides ei saa te ühendust luua, kuna teil pole turvavõtit. Kaugjuhtimispult ja Roku lepivad turvavõtmes automaatselt läbi.

See annab seadmetele lihtsa viisi omavahel suhelda standardsete WiFi-protokollide abil. Te ei pea läbima kohmakaid seadistusprotseduure. Mingil hetkel ei pea te oma kaugjuhtimispuldi sisestama oma WiFi parooli, kuna ühenduse loomise protsess toimub automaatselt.

Muud Wi-Fi Directi kasutusalad

SEOTUD:Juhtmevaba ekraani standardite selgitus: AirPlay, Miracast, WiDi, Chromecast ja DLNA

Miracasti traadita ekraani standard kasutab ka Wi-Fi Directi, ehkki see ei tekita erilist enesekindlust, kuna Miracast näib erinevate seadmete vahel nii ühildumatu. Välisseadmed, näiteks hiired ja klaviatuurid, said suhelda ka Wi-Fi Directi kaudu. Wi-Fi Directi abil saab juhtmeta printeriga kaugühenduse luua, ilma et printer peaks olemasoleva traadita võrguga liituma.

Android sisaldab ka Wi-Fi Directi sisseehitatud tuge, kuigi seda kasutavad veel vähesed rakendused.

Paljud seadmed kasutavad juba sisseehitatud WiFi-raadiodega WiFi-ühendust. Erineva riistvara, näiteks Bluetoothi ​​sisseehitamise asemel võimaldab Wi-Fi Direct neil juhtmevabalt suhelda, ilma et oleks vaja täiendavat spetsiaalset riistvara. See lisab täiendavat funktsionaalsust ilma erinevat riistvara nõudmata.

Kuidas see töötab

Wi-Fi Direct kasutab oma funktsioonide täitmiseks mitmeid standardeid:

  • WiFi: Wi-Fi Direct kasutab sama WiFi-tehnoloogiat, mida WiFi-toega seadmed kasutavad traadita ruuteritega suhtlemiseks. Wi-Fi Direct-seade võib sisuliselt toimida pöörduspunktina ja teised WiFi-toega seadmed saavad sellega otse ühendust luua. See on ad-hoc võrgu abil juba võimalik, kuid Wi-Fi Direct laiendab seda funktsiooni hõlpsate seadistamis- ja avastamisfunktsioonidega.
  • WiFi otseseadmete ja teenuste otsimine: See protokoll annab Wi-Fi Direct-seadmetele võimaluse enne ühenduse loomist üksteist ja neid toetavaid teenuseid avastada. Näiteks. Wi-Fi Direct seade nägi kõiki piirkonna ühilduvaid seadmeid ja kitsendas loendit ainult seadmetele, mis võimaldavad printimist, enne kui kuvatakse läheduses olevate Wi-Fi Directi toega printerite loend.

SEOTUD:Wi-Fi kaitstud seadistus (WPS) on ebaturvaline: selle peaksite keelama

  • Wi-Fi kaitstud seadistus: Kui kaks seadet ühenduvad üksteisega, ühenduvad nad automaatselt Wi-Fi Protected Setupi või WPS-i kaudu. Jääb vaid loota, et seadmetootjad kasutavad selle WPS-ühenduse jaoks turvalist ühendusmeetodit, mitte äärmiselt ebaturvalist WPS-PIN-meetodit.
  • WPA2: Wi-Fi Direct seadmed kasutavad WPA2 krüptimist, mis on kõige turvalisem viis WiFi krüptimiseks.

Wi-Fi Directi võib nimetada ka Wi-Fi peer-to-peer või Wi-Fi P2P-ks, kuna see toimib peer-to-peer-režiimis. Wi-Fi Direct-seadmed ühenduvad pigem omavahel kui traadita ruuteri kaudu.

Milleks saate seda tegelikult kasutada?

Kuid milleks saate Wi-Fi Directi tegelikult praegu kasutada? Noh, kui seade ja selle välisseadmed on mõeldud kasutama Wi-Fi Directi, siis kasutavad nad Wi-Fi Directi ilma, et peaksite sellele mõtlema. Roku 3 teeb seda, nagu me eespool mainisime.

Ehkki teoreetiliselt peaks Wi-Fi Direct olema standard, mis võimaldab mitut tüüpi Wi-Fi Directi toetavaid seadmeid omavahel suhelda, pole seda tegelikult veel juhtunud.

Näiteks võib teil olla kaks uut sülearvutit, millest mõlemat reklaamitakse kui Wi-Fi Directi toetamist. Võite eeldada, et on olemas viis, kuidas seadistada Wi-Fi Directi abil nende vahel hõlpsalt failide jagamine, kuid te eksite praegu. Samuti pole Androidi nutitelefoni Windowsi sülearvutiga ühendamiseks lihtsat viisi ja tegelikult veel palju ära teha. Praegu pole Wi-Fi Direct funktsioon, millega peaksite end tegelikult muretsema. Tulevikus võib sellest saada kasulikum standard.

Wi-Fi Direct on paljulubav funktsioon, mis töötab juba reaalses maailmas. Sellel on aga veel pikk tee minna, enne kui see on tegelikult koostalitlusvõimeline standard, millele normaalsed inimesed saavad loota. Praegu on see vaid võimalus spetsiaalselt loodud toodete omavaheliseks suhtlemiseks. Seadmete puhul, mis vajavad vähem energiat, on Bluetooth Low Energy parem - kuid Wi-Fi Directil on võitlusvõimalus suurema võimsusega Bluetooth-seadmete vastu.

Pildikrediit: miniyo73 Flickris