Chrome OS-i installimine mis tahes arvutisse ja selle muutmine Chromebooki

Kas soovite muuta vana arvuti Chromebookiks? Google ei paku Chrome OS-i ametlikke versioone ainult ametlikele Chromebookidele, kuid on olemas viise, kuidas saate installida avatud lähtekoodiga Chromium OS-i tarkvara või sarnase operatsioonisüsteemi.

Neid kõiki on lihtne mängida, nii et saate proovimiseks neid USB-draivilt käivitada. Nende installimine arvutisse on valikuline.

Kas peaksite seda tõesti tegema?

SEOTUD:Parimad Chromebookid, mida saate osta, 2017. aasta väljaanne

Chrome OS-i tarkvara on loodud Chromebookidele. Chromebookid on loodud lihtsad, kerged ja saavad värskendusi otse Google'ilt. Chromebookid ei tähenda ainult Chrome OS-i - need hõlmavad lihtsa opsüsteemiga arvuti kogu paketti. Samuti on võimalik, et kogu teie arvuti riistvara ei tööta allpool toodud operatsioonisüsteemidega ideaalselt, samas kui Chromebooki riistvara töötab kindlasti suurepäraselt ka Chrome OS-iga.

Kuid võite soovida hankida brauserile keskendunud operatsioonisüsteemi mõnele vanale arvuti riistvarale, mida te ringi jooksite - võib-olla kasutas see varem Windows XP-d ja soovite pigem turvalisemat keskkonda. Siin on mõned viisid, kuidas seda teha.

Chromium OS (või Neverware CloudReady)

Google'i Chrome OS on ehitatud avatud lähtekoodiga projektile nimega Chromium OS. Google ei paku Chromiumi OS-i järku, mille saate ise installida, kuid Neverware on ettevõte, mis võtab selle avatud lähtekoodiga koodi ja loob Neverware CloudReady. CloudReady on põhimõtteliselt lihtsalt Chromium OS koos mõne täiendava haldusfunktsiooni ja peamise riistvaratoega ning Neverware müüb seda otse koolidele ja ettevõtetele, kes soovivad Chrome OS-i käitada olemasolevatel arvutitel.

Neverware pakub kodukasutajatele ka CloudReady tasuta versiooni. Põhimõtteliselt on see lihtsalt Chromium OS muudetud olemasolevate arvutitega töötamiseks. Kuna see on Chromium OS-i põhine, ei saa te Google'i Chrome OS-ile lisatavat lisavõimalust, nagu näiteks Androidi rakenduste käitamise võimalus. Teatud multimeedia- ja DRM-funktsioonid ei pruugi mõnel veebisaidil samuti töötada.

See pole küll Google'i toodetud Chrome OS-i ametlik versioon, kuid see on parem ja paremini toetatud kui varasemad entusiastide loodud lahendused. See värskendab isegi Neverware'i uusimaid CloudReady järke, kuigi need kipuvad Chrome OS-i uusimatest versioonidest maha jääma, kuna Neverware peab neid kohandama.

Neverware haldab ametlikult toetatud seadmete loendit, mis on CloudReady-ga töötamiseks sertifitseeritud. Pole tähtis, kas teie arvutit selles loendis ei kuvata - on suur tõenäosus, et see töötab ka korralikult. Kuid pole mingit garantiid, et kõik töötab ideaalselt, nagu ka Chrome OS-i jaoks mõeldud Chromebooki puhul.

SEOTUD:Chrome OS-i installimine USB-draivilt ja käitamine mis tahes arvutis

Tõenäoliselt soovite enne selle arvutisse installimist proovida Neverware CloudReady. Vaja on ainult 8 GB või 16 GB USB-draivi ja olemasolevat arvutit, kuhu on installitud Google Chrome. Järgige meie juhendit CloudReady USB-draivi loomiseks ja selle käivitamiseks elavas keskkonnas.

Proovige Neverware'i ja kui see teile meeldib ja see teie arvutis hästi töötab, saate selle arvutisse installida, käivitades selle, klõpsates ekraani paremas alanurgas asuvat salve ja valides käsu "installida CloudReady". Lisateavet leiate ametlikust Neverware CloudReady installijuhendist.

Teise võimalusena: proovige kerget Linuxi töölauda

Google toetab Chrome'i ametlikult Linuxis. Iga kerge Linuxi distributsioon võib hästi töötada, pakkudes minimaalset töölauda, ​​kus saate käitada Chrome'i või mõnda muud brauserit, näiteks Firefoxi. Selle asemel, et proovida installida Chrome OS-i avatud lähtekoodiga versiooni või Linuxi distributsiooni, mis on loodud sarnanema Chrome OS-ile, saate lihtsalt installida Linuxi levitamise koos kerge töölauakeskkonnaga - või tegelikult mis tahes töölauakeskkonnaga - ja selles Chrome'i kasutada.

SEOTUD:Parimad Linuxi jaotused algajatele

Näiteks on Lubuntu suurepärane võimalus, kui otsite kerget Linuxi töölauda, ​​mis töötab hästi vanemas arvutis. Kuid iga töölaud töötab. Vaadake meie juhendit algajatele mõeldud parimate Linuxi jaotuste kohta, et valida endale sobiv versioon.

Linuxi distributsioonid on suurepärane valik, kui otsite lihtsalt sirvimiseks põhilist töölaua keskkonda. Need on ka suurepärane võimalus uuendada kõiki teie vanu arvuteid, mis võivad kasutada Windows XP või Windows Vista, andes neile tasuta kaasaegse operatsioonisüsteemi koos turvavärskendustega ja ajakohase brauseriga. Nüüd saate isegi Linuxis Chrome'is Netflixi vaadata. Pole vaja ühtegi määrdunud häkkimist - see lihtsalt töötab.

Kui olete Linuxi jaotuse valinud, on seda sama lihtne proovida kui Neverware CloudReady. Looge oma Linuxi jaotuse jaoks käivitatav USB-draiv, käivitage see USB-draivilt ja võite proovida Linuxi keskkonda arvuti tarkvara rikkumata. Kui otsustate selle arvutisse installida, saate seda teha otse eluskeskkonnast.

Pange tähele, et mõne Linuxi distributsiooni käivitamiseks kaasaegsetes arvutites peate võib-olla keelama turvalise alglaadimise.

SEOTUD:Kuidas luua käivitatav Linuxi USB-mäluseade, lihtne viis

Muidugi ei saa ühtegi vana arvutit muuta Chromebookiks. Nad ei saa Chrome OS-i värskendusi otse Google'ilt ja neid ei optimeerita nii kiiresti käivitamiseks. Kui kasutate sülearvutit, ei paku see sülearvuti Chromebooki aku kestust tingimata. Kuid need on parimad võimalused kogemuste lähendamiseks, kui otsite midagi sarnast.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found