Võrdlusuuring: kas mängude võimendaja parandab teie arvuti mängude jõudlust?

Tarkvaraprogrammid „Game Booster“ väidavad, et nad saavad ühe mänguklõpsuga parandada mängude toimivust, viies arvuti „Game Mode“ režiimi ja eraldades kõik oma ressursid mängudele. Kuid kas nad tegelikult töötavad?

PC-mängud erinevad konsoolimängudest. Konsoolid käitavad mängude jaoks optimeeritud eemaldatud opsüsteemi, kuid arvutid kasutavad sellist üldotstarbelist operatsioonisüsteemi nagu Windows, mis võib taustal teha muid asju.

Mida programm „Game Booster“ tegelikult teeb

Game Boosteri programmid hõlmavad IObit'i Razer Game Boosteri ja Wise Game Boosteri. Õnneks on mõlemad tasuta programmid.

Razeri Game Boosteri tooteleht kirjeldab oma funktsiooni "Mängurežiim" järgmiselt.

„See funktsioon keskendub teie mängule, sulgedes ajutiselt mittevajalikud funktsioonid ja rakendused, paigutades kõik oma ressursid ainult mängimiseks, võimaldades teil oma mängu sisse seada nii, nagu seda peaks mängima, ilma et raiskaks aega seadetele või konfiguratsioonidele.

Teisisõnu, programm võimaldab teil valida mängu ja käivitada see mängu võimenduse utiliidi kaudu. Kui te seda teete, sulgeb Game Booster automaatselt teie arvutis töötavad taustaprogrammid, eraldades teoreetiliselt mängule suurema osa oma arvuti ressurssidest. Samuti võite lihtsalt mängu režiimi sisse lülitada ja ise mängu käivitada.

SEOTUD:Kuidas värskendada oma graafika draivereid mängude maksimaalse jõudluse saavutamiseks

See "ühe klõpsuga optimeerimine" on Game Boosteri programmi tuum, kuigi need sisaldavad ka muid funktsioone. Näiteks võivad need näidata teile, millised teie draiverid on vananenud, ehkki peate üldjuhul ajakohastama ainult oma graafika draivereid ja graafikajuhid kontrollivad tänapäeval automaatselt värskendusi.

Razer Game Booster võimaldab teil näha ka seda, millised protsessid mängurežiimi lubamisel automaatselt suletakse. Mängurežiimist lahkumisel taastatakse need protsessid. Võite vabalt kohandada protsessid, mille soovite sulgeda, ja neid, mille soovite jätta.

Võrdlusuuringu tulemused

Oleme nende lubaduste suhtes skeptilised, seega käivitasime mõned võrdlusuuringud mõne hiljutise mängu sisseehitatud võrdlustööriistadega - nii koos Razeri mängurežiimi lubamisega kui ka ilma.

Siin on mõned meie süsteemist võetud võrdlustulemused, mis on tehtud kõrgete graafiliste sätetega:

Batman: Arkhami varjupaik

 • Miinimum: 31 kaadrit sekundis
 • Maksimaalselt: 62 kaadrit sekundis
 • Keskmine: 54 kaadrit sekundis

Batman: Arkhami varjupaik (Game Boosteriga)

 • Miinimum: 30 kaadrit sekundis
 • Maksimaalselt: 61 kaadrit sekundis
 • Keskmine: 54 kaadrit sekundis

Huvitav on see, et mängurežiimi lubamisel oli võrdlusalus tegelikult veidi aeglasem. Siinsed tulemused jäävad siiski vea piiresse. Mängurežiim ei aeglustanud midagi, kuid ei kiirendanud ka midagi. Mängurežiim ei teinud üldse suurt midagi.

=

Metroo 2033

 • Keskmine kaadrisagedus: 17,67 kaadrit sekundis
 • Maks. Kaader: 73,52 kaadrit sekundis
 • Min. Kaader: 4,55 kaadrit sekundis

Metro 2033 (koos mängude võimendiga)

 • Keskmine kaadrisagedus: 16,67 kaadrit sekundis
 • Maks. Kaader: 73,59 kaadrit sekundis
 • Min. Kaader: 4,58 kaadrit sekundis

Kui mängurežiim on lubatud, jäid tulemused jällegi korralikult vea piiresse. Meie keskmine kaadrisagedus oli natuke aeglasem, kuigi maksimaalne ja minimaalne kaadrisagedus olid mõlemad natuke kõrgemad.

Kui mängurežiim on lubatud, olid meie tulemused tegelikult puudutusega madalamad. Seda mitte sellepärast, et mängurežiim tegi midagi valesti. Selle asemel on tõenäoline, et taustülesanded kasutasid mängurežiimi käitamise ajal ressursse rohkem. Mängurežiim püüab selliseid katkestusi minimeerida, kuid Windows on keeruline liikuvate osadega opsüsteem ja kõike, mis taustal võib juhtuda, pole kuidagi võimalik peatada. Mängurežiim proovib, kuid ei suuda lihtsalt toimetada.

Pange tähele, et need võrdlustulemused ei kehti kõigi arvutite kohta. Razeri Game Boosteri tööpõhimõtte tõttu näevad inimesed, kelle taustal töötab sada programmi, märgatavat paranemist, samas kui inimesed, kes käitavad ainult mõnda ressursside vähest taustaprogrammi, ei näe paranemist. Need võrdlustulemused annavad meile aimu, kui palju „mängurežiim” võib tegelikult parandada tavalise arvuti jõudlust mõistliku hulga taustaprogrammidega, kuid mitte ühtegi, mis on ressursside jaoks väga suur.

Kas mängude võimendamine on kasulik?

Game Boosteri programm lihtsalt teeb midagi, mida saate juba ise teha. Näiteks kui teie taustal töötab BitTorrenti klient, kes laadib alla faile ja kasutab kõvaketast, pikendab see mängu laadimisaega, kuna mäng peab kettale juurdepääsu nimel konkureerima BitTorrenti kliendiga. Programm Game Booster, mis sulges mängu käivitamisel BitTorrent-kliendi automaatselt, pikendaks tõepoolest mängu laadimisaega, kuid võite ka asju lihtsalt kiirendada, sulgedes BitTorrent-kliendi või peatades allalaadimise ise, kui hakkate mänge mängima.

SEOTUD:Täielik juhend arvutimängu jõudluse parandamiseks

Kaasaegses arvutis ei kasuta taustal töötavad programmid üldjuhul tohutut ressurssi ja istuvad tavaliselt 0-protsendilise protsessori kasutamise juures, tegemata midagi. Seda saate ise kontrollida, avades tegumihalduri - tõenäoliselt ei näe paljusid protsessori aega imevaid taustaprogramme. Kui teete seda, peaksite nende vastu midagi ette võtma.

Programm Gaming Booster on lihtsalt otsetee, mis võimaldab teil mänge käivitada ilma ise töölaual töötavaid programme haldamata. See ei suurenda oluliselt teie arvutimängu jõudlust.

Peaksime ka arvestama, et sellised tööriistad võivad sageli pakkuda funktsioone, mis võivad olla kasulikud veelgi teadlikumatele kasutajatele. Näiteks pakub Razer Game Booster ekraani salvestamiseks FRAPS-i sarnast funktsiooni Screen Capture. Mängurežiim ise ei tundu siiski eriti kasulik.