Kuidas leida mis tahes seadme jaoks ametlikke Windowsi draivereid

Kogu teie arvuti riistvara, alates emaplaadist kuni veebikaamerani, vajab õigeks toimimiseks draivereid. Siit saate teada, kuidas oma riistvarale ametlikke draivereid alla laadida, olenemata sellest, kas kasutate Windows 10 või 7.

Windows laadib draiverid automaatselt alla

Kui teie arvuti ja sellega ühendatud seadmed töötavad korralikult, pole tõenäoliselt vaja draivereid alla laadida. Kui installite Windowsi arvutisse või ühendate välisseadme arvutiga, laadib ja installib Windows automaatselt sobivad draiverid. Seadmetootjad laadivad need ametlikud draiverid Windows Update'i üles, et Windows saaks need automaatselt installida. Kõik olulised värskendused edastatakse ka Windows Update'i kaudu. See on kõige turvalisem viis draiverite värskendamiseks Windowsis, kuna need läbivad Microsofti üsna ulatusliku testimise.

Windows Update'is on Windows 10-s rohkem draivereid, nii et see töötab paremini Windows 10 süsteemides. Kuid isegi Windows 7 arvutid võivad Windows Update'i kaudu hankida palju draivereid.

Mõnel juhul soovite ametlikud draiverid Microsofti asemel otse tootjalt alla laadida. Kui olete Windowsi just arvutisse installinud või välisseadme ühendanud ja midagi ei tööta korralikult, on aeg hankida ametlikud draiverid tootja allalaadimissaidilt. Kui vajate riistvara, mis ei kuulu Windowsi standardsete draiverite hulka - näiteks võivad puuteplaadi või hiire draiverid sisaldada täiendavate seadistustega juhtpaneele, kui hankite need tootjalt - see on ka hea põhjus nende hankimiseks tootjalt .

Kui mängite arvutimänge, soovitame teil installida ka uusimad graafikadraiverid oma süsteemi NVIDIA, AMD või Inteli graafikariistvara jaoks. Windows Update'is saadaval olevad draiverid kipuvad olema vanemad, mis tähendab, et nad ei tööta uuemate mängudega sama hästi. Windowsi draiveritel pole kasulikke tööriistu nagu NVIDIA GeForce Experience ja AMD ReLive, mille saate ka tootjalt. Need tööriistad võimaldavad teil tulevikus oma mänge optimeerida, mängimist salvestada ja voogesitada, ekraanipilte teha ning graafikadraivereid hõlpsasti värskendada.

SEOTUD:Kuidas värskendada oma graafika draivereid mängude maksimaalse jõudluse saavutamiseks

Teil on vaja oma seadme tootjat ja mudeli numbrit

Riistvara draiveri käsitsi allalaadimiseks peate teadma riistvara tootjat ja selle mudeli numbrit. See teave trükitakse seadme pakendile, kõigile teie kviitungitele ja sageli isegi seadmele endale, kui hoolikalt vaatate. Samuti saate alla laadida Speccy tasuta versiooni, mis näitab teile seda teavet paljude teie seadmete kohta.

SEOTUD:Kuidas saada üksikasjalikku teavet oma arvuti kohta

Kui ostsite laua- või sülearvuti, peate lihtsalt teadma, milline tootja ja arvuti number teil on. Näiteks kui vajate Dell XPS 13 (2018. aasta mudel) jaoks WiFi-draiverit, ei pea te teadma, milline sisemine WiFi-riistvara sellel on. Peate lihtsalt minema Delli veebisaidile, otsima üles XPS 13 (2018-i mudel) lehe ja alla laadima selle arvuti WiFi-draiveri. Mudeli nimi ja number trükitakse sageli etiketile kusagil arvutis endas ning need peaksid olema ka igal teie käes oleval kastil või kviitungil.

Muidugi, kui ehitasite oma arvuti, peate teadma, milliseid sisemisi komponente kasutasite. Iga riistvarakomponendi draiverid peate hankima selle tootja veebisaidilt.

Kuidas seadet Windowsis tuvastada

Seadmehalduri abil saate vaadata arvutiga ühendatud riistvaraseadmeid. Selle avamiseks Windows 10-s paremklõpsake nuppu Start ja valige seejärel suvand „Seadmehaldur”. Selle avamiseks operatsioonisüsteemis Windows 7 vajutage klahvikombinatsiooni Windows + R, tippige väljale „devmgmt.msc” ja vajutage sisestusklahvi.

Arvutiga ühendatud riistvaraseadmete nimede leidmiseks vaadake seadmehalduri aknas seadmete loendit. Need nimed aitavad teil nende draivereid leida.

Kui näete mõnda tundmatut seadet, on need seadmed, mis ei tööta korralikult, kuna neile pole draivereid üldse installitud. Tundmatu seadme saate sageli tuvastada, vaadates selle riistvara ID-d.

SEOTUD:Kuidas leida seadmehalduris tundmatute seadmete draivereid

Ametlikud draiveri allalaadimise lingid

Soovitame hankida draiverid otse riistvaratootja ametlikelt veebisaitidelt. Jätke vahele pettunud draiveri allalaadija rakendused, mida võite võrgus näha. Siin on nimekiri ametlikest kohtadest autojuhtide hankimiseks:

Acer pakub draivereid oma Aspire, Predator, TravelMate ja muudele arvutitele ning mitmesuguseid Aceris valmistatud tarvikuid.

Alienware'i kasutajad saavad draiveritarkvara Delli veebisaidilt, kuna Dellile kuulub Alienware'i kaubamärk.

AMD pakub draiveri allalaadimisi nii oma Radeoni GPU-dele kui ka AMD APU-dele nagu Ryzen, mis sisaldavad Radeoni graafikat. AMD veebisaidil on ka kiibistiku draivereid, mida võib vaja minna AMD kiibistikuga emaplaatide jaoks - teisisõnu, kui teie süsteemil on AMD protsessor.

Apple pakub Maci jaoks Boot Campi tugitarkvara, mis sisaldab Windowsi draivereid, eeldades, et kasutate Windowsi oma Macis Boot Campi kaudu.

ASUS hostib sülearvutite ja lauaarvutite draivereid, nagu ZenBooki ja Republic of Gamers (ROG) tootesari, samuti muid ASUS-i kaubamärgiga seadmeid.

Brother pakub oma printerite, faksimasinate ja skannerite jaoks erinevaid draivereid.

Canoni veebisait pakub draivereid oma digikaameratele, printeritele ja skanneritele.

Corsair teeb riistvara utiliidid kättesaadavaks oma mänguhiirtele, klaviatuurile ja peakomplektidele.

Creative pakub Sound Blasteri riistvara ja muude lisaseadmete allalaadimisi.

Dell teeb oma Inspironi, Latitude'i, XPS-i ja muude arvuti riistvaratoodete draiverid veebis kättesaadavaks, samuti draiverid mis tahes muul Delli toodetel.

Epson pakub allalaadimisi oma printeritele, skanneritele, projektidele ja muudele riistvaraseadmetele.

HP pakub draivereid oma Pavilioni, EliteBooki, ProBooki, Envy, Omeni ja muude arvutiliinide jaoks, samuti HP printereid ja muid tooteid.

Intel pakub draiverite allalaadimisi kõigest Inteli integreeritud graafikast Wi-Fi riistvara, Etherneti kontrollerite, Inteli kiibistikuga emaplaatide ja Inteli pooljuhtkettadeni. Kui teie arvutitootja üritab teid takistada, peate võib-olla Inteli uusimate graafikadraiverite installimiseks hüppama.

Lisaks teistele Lenovo lisaseadmetele korraldab Lenovo draiverite allalaadimist oma ThinkPadi, IdeaPadi, Yoga ja muude arvutite jaoks.

Logitechi veebisait pakub allalaaditavaid hiiri, klaviatuure, veebikaameraid ja muid välisseadmeid.

Microsoft pakub draiverite allalaadimist sellistele toodetele nagu Microsofti hiired ja klaviatuurid. Surface'i seadmete jaoks levitab Microsoft draivereid tavaliselt ainult Windows Update'i kaudu. Surface'i draiverite käsitsi allalaadimine on saadaval ka siis, kui neid tõesti vajate.

MSI pakub allalaaditavaid sülearvuteid, lauaarvuteid, emaplaate, graafikakaarte, mängude välisseadmeid ja muid tooteid.

NVIDIA pakub draivereid nii oma GeForce'i graafikariistvara kui ka muude NVIDIA toodete jaoks, näiteks TITAN-seeria GPU-de jaoks.

Razer korraldab tarkvara allalaadimisi utiliitidele Razer Synapse ja Razer Surround, mis on mõeldud Razeri mänguhiirtele, klaviatuuridele ja peakomplektidele.

Realtek teeb helidraiverid oma veebisaidil kättesaadavaks, kuigi tõenäoliselt saate oma arvuti jaoks Realteki kõrglahutusega helidraiverid ka oma arvutist või emaplaadi tootjalt hankida.

Samsungi allalaadimiskeskus pakub draivereid Windowsi sülearvutitele ja lauaarvutitele ning kõigile teistele Samsungi toodetele, sealhulgas Samsungi tahkisdraividele.

Sony korraldab endiselt oma draiverite allalaadimisi lõpetatud VAIO sülearvutitele ja lauaarvutitele ning mitmesugustele Sony toodetud lisaseadmetele.

SteelSeries pakub oma mängupeakomplektide, hiirte ja klaviatuuride jaoks riistvara utiliiti SteelSeries Engine.

Synapticsi veebisait soovitab lihtsalt hankida Synapticsi puuteplaadi draiverid sülearvuti tootjalt, mitte kasutada üldisi draivereid. Minge oma sülearvuti tootmise lehele.

Toshiba haldab draiverite allalaadimisi oma arvutitele ja muudele lisaseadmetele.

Western Digital pakub püsivara ja utiliite, mis on mõeldud kasutamiseks Western Digital'i mäluseadmetega.

Muude kaubamärkide jaoks minge lihtsalt tootja ametlikule veebisaidile ja otsige allalaadimislehte.

Pildi allikas: Africa Studio / Shutterstock.com.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found