Kuidas blokeerida Windowsi tulemüüriga rakenduse Interneti-ühendus

Enamasti metahan meie rakendused võrgus ja ühendatud nii meie kohaliku võrgu kui ka suurema Internetiga. Siiski on juhtumeid, kui soovime takistada rakenduse Interneti-ühenduse loomist. Loe edasi, kui näitame teile, kuidas lukustada rakendus Windowsi tulemüüri kaudu.

Miks ma seda teha tahan?

Mõni teist võib olla pealkirjaga kohe maha müüdud, kuna rakenduse blokeerimine on täpselt see, mida olete soovinud teha. Teised võisid selle õpetuse avada uudishimulikult, miks üks üldse rakenduse blokeerib.

Ehkki soovite üldiselt, et teie rakendustel oleks võrgule tasuta juurdepääs (lõppude lõpuks on kasulik veebibrauser, mis ei jõua veebi), võib siiski olla mitmeid olukordi, kus võite takistada rakendusel võrku pääseda.

Mõned lihtsad ja tavapärased näited on järgmised. Teil võib olla rakendus, mis nõuab enda automaatset värskendamist, kuid leiate, et need värskendused rikuvad mõnda funktsiooni ja soovite need peatada. Teil võib olla mõni videomäng, mis sobib teie lapse mängimisega, kuid võrgumängu (ja järelevalveta) mitmikmänguelemendid pole teile nii meeldivad. Võimalik, et kasutate rakendust, millel on tõesti ebameeldivad reklaamid ja mille saab vaigistada rakenduse Interneti-ühenduse katkestamise teel.

Sõltumata sellest, miks soovite antud rakenduse jaoks võrguühenduse vaikuse koonuse kukutada, on reis Windowsi tulemüüri sisemusse lihtne viis seda teha. Vaatame, kuidas blokeerida rakenduse juurdepääs kohalikule võrgule ja Internetile.

Windowsi tulemüüri reegli loomine

Kuigi demonstreerime seda trikki Windows 10-s, on põhiline paigutus ja eeldus aastate jooksul suuresti muutunud ja saate seda õpetust hõlpsasti Windowsi varasemate versioonidega kohandada.

Akna tulemüüri reegli loomiseks peate kõigepealt avama täpsema tulemüüri liidese, mis on piisavalt täpselt nimetatud Windowsi tulemüüriks koos täiustatud turbega. Selleks navigeerige juhtpaneelile ja valige „Windowsi tulemüür”. Klõpsake aknas „Windowsi tulemüür” vasakul asuvat linki „Täpsemad seaded”.

Märkus: on olemaspalju arenenud liideses ja soovitame teil tähelepanelikult jälgida, jättes kõik väljapoole juhendaja ja kogemuste taset. Tulemüürireeglite ärakasutamine on kindel viis suure peavalu saavutamiseks.

Klõpsake vasakpoolses vasakpoolsel navigeerimispaanil lingil "Väljaminevate reeglite" link. See kuvab keskmisel paanil kõik olemasolevad väljamineva tulemüüri reeglid. Ärge imestage, et see on juba asustatud kümnete ja kümnete Windowsi loodud kirjetega.

Parempoolses paanis klõpsake väljamineva liikluse uue reegli loomiseks nuppu "Uus reegel".

Kinnitage jaotises „Uue väljamineva reegli viisard”, et valik „Programm” on valitud, ja seejärel klõpsake nuppu „Järgmine”.

Valige ekraanil „Programm” suvand „See programmitee” ja tippige (või sirvige) tee blokeeritava programmi juurde. Selle õpetuse eesmärgil blokeerime Maxthoni veebibrauseri kaasaskantava koopia - enamasti seetõttu, et teile on lihtne näidata, et brauser on blokeeritud. Kuid ärge klõpsake veel nuppu „Järgmine“.

Enne jätkamist peate tegema olulise muudatuse. Usaldage meid selles. Kui jätate selle sammu vahele, olete pettunud.

Kui kasutate EXE-faili valimiseks käsku „Sirvi”, kasutab Windows vaikimisi nn keskkonnamuutujate kasutamist, kui konkreetne tee sisaldab antud teeosa, mida tähistab üks neist muutujatest. Näiteks sisestamise asemelC: \ Kasutajad \ Steve \, see vahetab selle osa keskkonnamuutuja vastu%KASUTAJAPROFIIL% .

Millegipärast, hoolimata asjaolust, et see on vaikimisi viis, kuidas see programmitee välja sisestas,see rikub tulemüüri reeglit. Kui fail, mida olete sirvinud, on kõikjal, kus kasutatakse keskkonnamuutujat (näiteks/ Kasutaja / tee või/Programmi failid/ tee), peate muutuja eemaldamiseks käsitsi muutma programmitee kirjet ja asendama selle õige ja täieliku failiteega. Kui see on natuke segane, illustreerime oma ülaltoodud näidisprogrammiga.

Kui sirvisime meie Maxthoni veebibrauseri EXE-faili, ühendas Windows faili järgmise programmitee teabe, mis asus meie kaustas Dokumendid:

% USERPROFILE% \ Documents \ MaxthonPortable \ App \ Maxthon \ Bin \ Maxthon.exe

Windows mõistab seda failiteed, kuid mingil põhjusel ei tuvastata seda enam tulemüüri reeglisse sisestamisel. Selle asemel peame keskkonnamuutuja sisaldava failitee asendama täieliku failiteega. Meie puhul näeb see välja selline:

C: \ Users \ Jason \ Documents \ MaxthonPortable \ App \ Maxthon \ Bin \ Maxthon.exe

Võimalik, et see on mõni Windows 10 tulemüüri praeguse versiooniga eraldatud veidrus ja et saate keskkonnamuutujaid kasutada ka muudes versioonides, kuid soovitaksime teil muutuja lihtsalt eemaldada ja enda salvestamiseks kasutada täielikku ja absoluutset failitee täna ja maanteel peavalu.

Lõpuks on siin meeles pidada ühte väikest, kuid olulist asja. Enamiku rakenduste jaoks on peamine EXE-fail, mille soovite blokeerida, kuid on näiteid rakendustest, kus asjad on natuke vastu-intuitiivsed. Võtame näiteks Minecrafti. Esmapilgul tundub, et peaksite blokeerimaMinecraft.exe , agaMinecraft.exe on tegelikult lihtsalt käivitusfail ja tegelik võrguühendus toimub Java kaudu. Niisiis, kui soovite oma lapsel piirata Minecrafti veebi serveritega ühenduse loomist, peate blokeerimaJavaw.exe ja mitteMinecraft.exe . See on siiski ebatüüpiline, kuna enamikku rakendusi saab peamise käivitatava faili kaudu blokeerida.

Igal juhul, kui olete oma rakenduse valinud ja tee kinnitanud, võite lõpuks klõpsata sellel nupul „Järgmine“. Valige viisardi ekraanil „Toiming” suvand „Blokeeri ühendus” ja klõpsake seejärel nuppu „Järgmine”.

Ekraanil „Profiil” palutakse teil valida, millal reegel kehtib. Siin on teil kolm võimalust.

  • Domeen: Reegel kehtib siis, kui arvuti on domeeniga ühendatud.
  • Privaatne: Reegel kehtib siis, kui arvuti on ühendatud eravõrguga, näiteks teie kodu või väikeettevõtte võrguga.
  • Avalik: Reegel kehtib siis, kui arvuti on ühendatud avaliku võrguga, näiteks kohvikus või hotellis.

SEOTUD:Mis vahe on Windowsi era- ja avalike võrkude vahel?

Näiteks kui teil on sülearvuti, mida kasutate kodus (võrk, mille olete määranud privaatseks) ja kohvikus (võrk, mille olete määratlenud avalikuks) ja soovite, et reegel kehtiks mõlemas kohas , peate kontrollima mõlemat võimalust. Kui soovite, et reegel kehtiks ainult siis, kui olete kohvikus avalikus WiFi-kohas, märkige lihtsalt ruut Avalik. Kui teil on kahtlusi, kontrollige lihtsalt neid kõiki, et blokeerida rakendus kõigis võrkudes. Kui olete valiku teinud, klõpsake nuppu „Järgmine“.

Viimane samm on oma reegli nimetamine. Pange sellele selge nimi, mille tunnete hiljem ära. Nimetasime lihtsalt oma nime „Maxathon Block“, et näidata, millise rakenduse blokeerime. Soovi korral saate lisada täieliku kirjelduse. Kui olete asjakohase teabe sisestanud, klõpsake nuppu „Lõpeta”.

Nüüd on uue reegli loendi „Väljaminevate reeglite” ülaosas kirje. Kui teie eesmärk oli teki blokeerimine, olete kõik valmis. Reegli kohandamiseks ja täpsustamiseks võite topeltklõpsata kirjel ja teha muudatusi - näiteks lisada kohalikke erandeid (nt rakendus ei pääse Internetti, kuid saab ühendada nii, et teie võrgus saab kasutada teist arvutit, et saaksite võrku kasutada ressurss vms).

Siinkohal oleme saavutanud artikli pealkirjas toodud eesmärgi: kogu kõnesoleva rakenduse väljuv suhtlus on nüüd katkestatud. Kui soovite rakenduse haardet veelgi karmistada, võite valida „Windowsi tulemüüri täiustatud turbega” parempoolses navigeerimispaneelis valiku „Sissetulevad reeglid” ja korrata protsessi sammu sammult, taastades identse tulemüüri reegli mis reguleerib ka selle rakenduse sissetulevat liiklust.

Reegli testimine

Nüüd, kui reegel on aktiivne, on aeg see rakendus käivitada ja seda testida. Meie testrakenduseks oli Maxthoni veebibrauser. Praktiliselt ja arusaadavatel põhjustel pole eriti kasulik blokeerida veebibrauseri Interneti-juurdepääsu. Kuid see on kasulik näide, sest saame kohe ja selgelt näidata, et tulemüüri reegel kehtib.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found