Vidinate lisamine ja eemaldamine iPhone'i avaekraanilt

Apple tõi vidinad iPhone'i avaekraanile koos operatsioonisüsteemiga iOS 14. Need on tänapäevase vaate ekraani vidinate arenenud vorm. Siit saate teada, kuidas vidinaid iPhone'i avaekraanilt lisada ja eemaldada.

Vidinate lisamine iPhone'i avaekraanile

Kuigi vidinad elavad endiselt Today View ekraanil, millele pääseb ligi, libistades paremalt avaekraanil ja lukustuskuval, saate nüüd vidinaid lisada ka avaekraanile. Need vidinad peavad olema loodud spetsiaalselt iOS 14 või uuema versiooni jaoks ning nad käituvad teistmoodi kui olete harjunud.

SEOTUD:Kuidas iPhone'i avaekraani vidinad iOS 14-s töötavad?

Nende ehitamisel kasutatakse uut WidgetKiti raamistikku, mis annab neile uue poleeritud kujunduse. Kuid see piirab interaktsiooni. IOS 14-s tutvustatud uued vidinad on loodud suhtlemise asemel pilgu heitmiseks.

Samuti on Apple loonud uue protsessi vidinate lisamiseks otse avaekraanilt.

Alustamiseks vajutage redigeerimisrežiimi sisenemiseks oma iPhone'i avaekraani tühja osa ja hoidke seda all. Puudutage ekraani vasakus ülanurgas ikooni „+”.

Nüüd näete vidina valijakaarti alt üles libisevat. Siit leiate ülaosas esiletõstetud vidinad. Kõigi toetatud vidinatega rakenduste loendi kuvamiseks võite kerida alla. Loendi ülaosast saate otsida ka konkreetset rakenduse vidinat.

Kõigi saadaolevate vidinate kuvamiseks valige rakendus.

Vidina kõigi saadaolevate suuruste ja versioonide nägemiseks pühkige vasakule või paremale. Tavaliselt leiate väikese, keskmise ja suure suurusega vidinaid.

Puudutage nuppu „Lisa vidin”, et vidin kohe oma iPhone'is vaadatavale lehele lisada.

Samuti saate selle üles tõstmiseks puudutada ja hoida vidina eelvaadet. Seejärel saate vidina lohistada igale soovitud lehele (või lehe osale). Teised ikoonid ja vidinad liiguvad automaatselt, et teha ruumi uuele vidinale.

Avakuva redigeerimisrežiimist väljumiseks puudutage nuppu „Valmis“.

Samuti saate luua vidinate virna mitme vidinaga. Lihtsalt lohistage üks vidin teise peale (nagu kaustade loomiseks rakendustega). Seejärel saate neid sirvida.

Kuidas vidinaid iPhone'i avaekraanil kohandada

IOS 14 ja uuemate vidinate üks omadusi on see, et neid saab kohandada. Selleks piisab, kui vajutada ja hoida vidinat ning valida suvand „Muuda vidinat”.

Kui olete juba avakuva redigeerimisrežiimis, valige suvandite nägemiseks vidin.

Vidin pöörab ringi ja näete kõiki saadaolevaid valikuid. Need valikud on sõltuvalt vidinast erinevad. Näiteks näete vidina Meeldetuletused võimalust minna üle teisele loendile.

Kui olete vidina kohandamise lõpetanud, pühkige lihtsalt naasmiseks avaekraanilt üles või puudutage vidinavälises piirkonnas.

Vidinate eemaldamine iPhone'i avaekraanilt

Ümberkujundamise abil saate vidinad eemaldada otse avaekraanilt. Täna kuvatud kuva allossa pole vaja kerida.

Valikute kuvamiseks puudutage ja hoidke vidinat. Valige siin nupp „Vidina eemaldamine”.

Kui olete avakuva redigeerimisrežiimis, puudutage vidina vasakus ülanurgas ikooni „-”.

Sealt valige vidin oma avaekraanilt kustutamiseks valik „Eemalda”.

Avakuva muudatused hõlmavad palju rohkem kui uued vidinad. Siit saate teada, kuidas iOS 14 muudab teie iPhone'i avaekraani.

SEOTUD:Kuidas muudab iOS 14 teie iPhone'i avaekraani


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found