Juhend LCD-ekraani puhastamiseks

Ükskõik, kas üritate monitorilt tolmu lahti saada või kui teie lapse sõrmejäljed teie uhkest uuest HDTV-seadmest eemalduvad, nõuab tolmu, mustuse ja õli eemaldamine ümbritsevatelt ekraanidelt õigeid tööriistu ja õiget puudutust. Loe edasi, kui näitame teile, kuidas oma kalleid ekraane ohutult puhastada.

Miks ma seda teha tahan?

Kui puhastate ekraani valesti, olgu see siis arvutimonitor või teler, on vaid aja küsimus, millal seda kahjustate. Kaasaegsed HDTV- ja arvutiekraanid on eredamad, teravamad ja tundlikumad kui kunagi varem, kuid on ka õrnemad. Raseeriva terava pildi loomiseks nii õhukeses vormifaktoris on vaja üsna palju tootmismaagiat ja selle toore lihvimine Windexi pudeli ja köögist haaratud kaltsuga on kindel viis, kuidas ekraani eluiga lühendada ja pildi rikkuda.

Selle õige puhastamine ja ekraani enneaegse löömise vältimine ei maksa palju.

Mida ma ei peaks tegema?

Tavaliselt alustame How-To Geeki õpetustest, tutvustades teemat, loetledes vajalikud tööriistad ja hakates kohe rõhutama How-To Geeki juhiseid. Kuna aga nii paljud inimesed on nii kaua oma ekraane valesti puhastanud, võtame täna teistsuguse takti, alustades loendist asjadest, midaei tohiks teha, sest on suur tõenäosus, et oleme kõik need varem teinud.

SEOTUD:Kuidas kaamera DSLR-andurit odavalt ja ohutult puhastada

Nüüd, enne kui hakkame loetlema kõiki asju, mida te oma kehva ekraaniga tegema ei peaks, lubage meil katkestada passis protest. Juba võime tajuda paljusid lugejaid, kes kavatsevad tagasi tulistada lehega „Aga kuidas-geek! ma kasutanX minu monitoril ja mul pole kunagi probleeme olnud! " Samal moel võite minna kümme aastat ilma muruniiduki õli vahetamata. See ei tähenda, et lihtsalt sellepärast, et teie muruniiduk ei haaranud teid ega muul viisil ebaõnnestunud, on kümme aastat õli vahetamata minna hea plaan (või isegi tootja või mõne muu mehaaniku poolt kaugjuhtimise teel soovitatud). Oleme kõik teinud oma varustusega lollusi, kuid see ei tähenda, et meil ei vedanud selle rikkumist vältida või et peaksime seda tulevikus kuritarvitama.

Ärge kunagi kandke puhastusvedelikku otse ekraanile. Puhastusvedeliku pihustamine otse monitorile või HDTV-le on katastroofi absoluutne retsept. Kuigi onmitte kunagi puhastusvahendit soovitati otse monitorile või televiisorile pihustada, oli ajalooliselt monitoride ja telerite CRT-komponent sisuliselt hiiglaslik klaasanum, mis oli vähemalt pihustuspudeliga eestpoolt lähenemisel veekindel. Võimalus, et kahjustate 2-tollist 1980ndate ajastu klaasist monitoriekraani kiire puhastusvedeliku ja lapiga pühkimisega, oli nullilähedane, kui võimalik.

Kaasaegsete ekraanide puhul pole see absoluutselt nii. Lameekraaniga monitorid ja HDTV-komplektid on valmistatud kiht kihi kaupa, sealhulgas mitmesugused plastid, klaasid, liimid, ekraanielementide massiivid ning muud peened ja väga õhukesed materjalid. Kui vedelik puudutab nende peenekihiliste ekraanide serva, võib vedelik seda tehaväga kapillaartoimega hõlpsalt tahvel otse kihtide sisse ülespoole, nagu vesi liigub kiiresti üle riidetüki, mis seda puudutab.

Selle jaotise alguses olev foto koos kohutava musta plekiga monitori nurgas on näide sellest, mis juhtub, kui vedelik jõuab monitori ekraanipaneeli servani ja ärkab sisse. Kuigi kahjustatud koht võib veidi kahaneda, on vedeliku aurustumise tõenäosus nulliga ja selle aurustumise võimalus jääkkahjustusi jätmata null.

Ärge kunagi kasutage ekraanil alkoholi või ammoniaagil põhinevat puhastusvedelikku. Mõistame, miks paljud inimesed kasutavad oma ekraanidel aknapesuvahendit, paljudel tipptasemel lameekraaniga arvutimonitoridel ja HDTV-teleritel on kena läikiv klaasekraan. Probleem on aga selles, et nii ammoniaagipõhised puhastusvahendid (nt aknapesuvahendid nagu Windex) kui ka alkoholipõhised puhastusvahendid (lahjendatud alkoholi hõõrumine või elektroonikakauplustes müüdavad spetsiaalsed alkoholipuhastusvahendid) võivad ribadelt peegeldusvastased katted eemaldada, tekitada hägustumist või muul viisil ekraani kahjustada. Isegi kui teil on läikiv klaasekraan, on see ekraan tõenäoliselt kaetud asjadega, mis pole nii vastupidavad ja keemiliselt vastupidavad kui klaas. Ärge riskige alkoholi või ammoniaagil põhinevate puhastusvedelike kasutamisega.

Ärge kunagi kasutage paberkäterätte ega üldpuhastuslappe. Võib tunduda, et kordame sama ettevaatlikkust ikka ja jälle - tänapäevased kuvarid onväga õrn. Paberrätikud ei ole mõeldud õrnade pindade puhastamiseks, need on mõeldud peekonirasva ja juuksekuulide pühkimiseks; paberrätiku pind on mikroskoopilisel tasandil üsna abrasiivne ja võib põhjustada kuvaril puhastatud laike ja kriimustusi. Paberrätikutega samas liigas on maja ümbrusest pärit üldotstarbelised kaltsud. Üks pisike spetsifikatsioonmidagi kaltsus olev abrasiivne aine (nt väike killuke metalli garaažist või haakeseade, mis matkas rannareisilt tulnud liivatera) tekitab teie ekraanil täieliku kaose. Selleks ajaks, kui olete määrdunud lapiga läbinud paar-kolm söödu, olete ekraanile juba kriimustatud.

Kui suudate neid kolme reeglit kindlalt järgida: ärge kunagi pihustage ise ekraanile, ärge kunagi kasutage karme ammoniaagi- / alkoholipõhiseid puhastusvahendeid ja ärge kunagi kasutage paberrätikuid ega majapidamislappe, väldite automaatselt peaaegu kõiki koristamisega seotud tragöödiaid, mis võivad juhtuda pahaaimamatu monitor.

Kuidas ekraani ohutult puhastada

Nüüd, kui oleme teid hirmutanud Windexi ja kaltsude pärast (nagu peaksite ka teie oma kauni laiekraaniga monitori nimel olema), on aeg asuda ekraanide korraliku puhastamise juurde.

Enne jätkamist tasub märkida, et parim viis ekraani puhastamiseks on vältida seda, et peaksite seda esmalt puhastama. See tähendab, et treenige oma lapsi mitte purustama oma suupistetega kaetud käsi televiisori vastu, püüdes ehitajat Bob Builderit üles kutsuda, ja õpetage oma abikaasale mitte koputama sõrmepadjaga sülearvuti ekraani, et rõhutada, mida nad teevad. üritan sulle näidata. Mida vähem peate ekraani puhastama, seda parem on ja selliseid asju nagu nahaõli ja muud ekraanile kinni jäänud asjad on nii palju raskem lahti saada kui lihtsaid asju nagu tolmuosakesed. See tähendab, et ka kõige leebemates majapidamistes tuleb aeg-ajalt pisut koristada.

Kõige olulisem samm:

Hankige endale mikrokiudlapp - need on Amazonis mõne dollari eest saadaval.

Järgmised puhastusjuhised on mõeldud järgimiseks algusest lõpuni; peatuge töö tegemisel ja jätkake ainult siis, kui ekraanil on veel tolmu või õli, mis vajab eemaldamist.

Valmistage ekraan ette.Lülitage seade vähemalt välja, kuid ideaalis peaksite selle lahti ühendama. Ärge puhastage ekraani enne, kui see on puudutades jahe. Sooja / kuuma ekraani puhastamine (nagu plasmateleritel) on nende puhastamine parimal juhul raskem ja halvimal juhul võib neid kahjustada.

Tolm ekraanilt. Teie esimene samm ekraani puhastamisel peaks olema alati võimalikult palju ekraanilt eemaldada, seda tegelikult puudutamata. Selleks saab suurema osa elektrostaatiliselt kleepunud tolmuosakeste eemaldamiseks kasutada suruõhupurki (hoida püsti ja vähemalt jala või rohkem ekraanilt). Ideaalsem kui suruõhu purk (mis võib teie ekraani potentsiaalselt lõhkeda purgi propellendijäägiga), oleks kasutada lihtsat kummist tolmulampi (umbes nagu see, mida kasutasime DSLR-kaamera puhastamiseks). Pidage meeles, et mida vähem puudutate ekraani, seda parem.

Pühkige ekraani kergelt kuiva ja puhta mikrokiudlapiga. Mikrokiud on kaasaegse tehnoloogia ime; kasutage seda hästi. Ei paberkäterätte, köögirätikuid ega majapidamislappe; ainult mikrofiiber peaks puudutama teie ekraani. Kangeka tolmu jaoks, mis ekraani maha ei puhu, ja aeg-ajalt sõrmejälge, piisab tavaliselt puhta ja kuiva mikrokiudlapiga lihtsast läbipääsust.

Ekraani pühkides vältige alati ringikujulisi puhverdusi. Puhastage aeglase ja kerge puudutusega, liikudes ekraani ulatuses nii laias liikumises kui saate vasakult paremale või üles ja alla. Kuigi mikrokiud ei tohiks ekraanile vähe või üldse ohtu kujutada, väldite väikeste ümmarguste liikumistega puhastamise vältides ekraani pinnale hõõrduvate täppide või pöörisjälgede tekitamise ohtu. Kerge surve ja laiad liikumised on kõige turvalisemad.

SEOTUD:Määrdunud nutitelefoni puhastamine (midagi rikkumata)

Pühkige ekraani kergelt destilleeritud veega niisutatud mikrokiudlapiga. Kui mikrokiud on tavaliselt üsna hea tolmu ja õli iseseisvalt üles tõstmiseks, siis kui vajate täiendavat puhastusjõudu, niisutage riie julgelt destilleeritud veega (vältige kraanivett, kuna see võib ekraanile jätta mineraalseid jääke ja kile ). Destilleeritud vett saab kohalikust toidupoest ja seda kasutatakse tavaliselt niisutajate ja triikrauade jaoks. Lapp peaks olema piisavalt niiske, et see oleks katsudes märg, kuid mitte nii niiske, et sellest saaks vett välja pigistada. Pidage meeles: te ei soovi, et ükski tilk vett ekraanil alla voolaks ja piiriku sisse satuks.

Pühkige ekraani kergelt mikrokiudlapiga, mis on niisutatud 50/50 destilleeritud vee ja valge äädika seguga. 99% teie igapäevastest tolmu- ja sõrmejälgedest päästab päeva niiske mikrokiudlapp. Kuid oletame, et see ei lõika seda, sest teie laps proovis televiisori kaudu Big Birdile tükk maapähklivõi kaetud röstsaia toita. See on koht, kus mustuse läbilõikamiseks on vaja täiendavat puhastusvahendit. Alkohol ja ammoniaak on otsas, kuid sees on 50% destilleeritud vett ja 50% valget majapidamisäädikat.

Pärast segu lahjendamist ja mikrokiudlapi kerget niisutamist kasutage sama kerget survet ja laiaid liigutusi, mida me varem käsitlesime. Äädikasegu pole vaja järgida tavalise vee või kuiva mikrokiudlapiga (välja arvatud juhul, kui olete ekraani muidugi liiga niiskeks teinud - pühkige liigne niiskus kohe kuiva mikrokiudlapiga üles).

See kõik on olemas: puhuge lahti tolm, kasutage ainult mikrokiudu ja ärge kunagi kasutage puhastusvahendit, vaid destilleeritud vett ja / või valget äädikat, mis on lõigatud 50/50 destilleeritud veega. Seda tehes väldite vedelaid kahjustusi, kriimustusi, kriimustusi ja hägustumist, mis on paljud monitorid ja televiisorid varahauda viinud.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found