Kuidas taastada kogemata kustutatud järjehoidjad Chrome'is ja Firefoxis

Nii Chrome kui ka Firefox võivad teie kustutatud järjehoidjaid taastada, kuid Chrome ei tee seda lihtsaks. Chrome sisaldab ühte varjatud järjehoidjate varukoopiat. Varukoopia saab taastada ainult käsitsi ja see fail kirjutatakse sageli üle.

Firefoxi kasutajatel on lihtsam - Firefoxi järjehoidjate haldur sisaldab tagasivõtmise funktsiooni. Firefox teeb ka regulaarselt automaatseid järjehoidjate varukoopiaid. Firefox hoiab varukoopiaid mitu päeva ja võimaldab teil hõlpsalt järjehoidjaid taastada ilma varjatud kaustadesse kaevamata.

Google Chrome

Uuenda: Chrome'i järjehoidjate halduril on nüüd valik Võta tagasi! Järjehoidjate kustutamise tagasivõtmiseks järjehoidjate halduris vajutage klahvikombinatsiooni Ctrl + Z. Isegi kui järjehoidja kustutamisel pole järjehoidjate haldurit avatud, võite selle avamiseks vajutada klahvikombinatsiooni Ctrl + Tõst + O ja seejärel kasutada järjehoidja kustutamise tagasivõtmiseks klahve Ctrl + Z. Enne kui vajutate klahve Ctrl + Z, peate võib-olla klõpsama järjehoidjate loendis. (Macis vajutage selle asemel klahve Command + Z.)

Chrome'i järjehoidjate halduril pole suvandit Võta tagasi. Kui sõrm libiseb, võite kustutada terve kaustitäie järjehoidjaid, ilma et oleks võimalik neid taastada. Kui olete teinud ekspordisuvandiga varukoopia, võite selle varundada, kuid see võib olla juba aegunud.

Esimesed asjad kõigepealt. Kui olete järjehoidja kogemata kustutanud, sulgege kõik avatud Chrome'i aknad, kuid tehke seda mitte avage Chrome uuesti. Kui olete Chrome'i juba sulgenud, jätke see suletuks. Chrome salvestab teie järjehoidjafailist ühe varukoopia ja kirjutab selle varukoopia üle iga kord, kui Chrome'i käivitate.

Käivitage Windows Explorer ja ühendage järgmine aadress selle aadressiribale - asendage nimi „NAME” oma Windowsi kasutajakonto nimega:

C: \ Users \ NAME \ AppData \ Local \ Google \ Chrome \ User Data \ Default

Kaust sisaldab kahte järjehoidjafaili - järjehoidjad ja järjehoidjad.bak. Bookmarks.bak on viimane varukoopia, mis on tehtud brauseri viimati avamisel.

SEOTUD:Kuidas panna Windows näitama faililaiendeid

Märkus. Kui te ei näe .bak-faililaiendit ja näete lihtsalt kahte faili nimega Järjehoidjad, peate Windowsi failide laiendusi näitama. Valige File Exploreris Fail> Muuda kausta ja otsingu suvandeid> Vaade ja seejärel tühjendage märkeruut „Peida teadaolevate failitüüpide laiendused”. Kui vajate lisateavet, vaadake meie juhendit Windowsi faililaiendite kuvamiseks.

Varundamise taastamiseks (jällegi veenduge, et kõik Chrome'i brauseriaknad oleksid suletud) toimige järgmiselt.

  1. Nimetage oma praegune järjehoidjate fail ümber näiteks Bookmarks.old. See lihtsalt hoiab praeguse järjehoidjafaili koopia juhuks, kui seda vajate.
  2. Nimetage oma Bookmarks.bak fail ümber lihtsalt järjehoidjateks (laiend .bak eemaldamine). See paneb Chrome varundusfaili selle avamisel laadima.
  3. Avage Chrome ja vaadake, kas teil õnnestus puuduv järjehoidja taastada.

Kui need toimingud teie järjehoidjat ei taasta, tähendab see, et varukoopiafail salvestati hiljuti, kui järjehoidja kadus. Kahjuks tähendab see ka seda, et teil pole õnne, välja arvatud juhul, kui teil on oma arvuti varukoopia, saate tõmmata veelgi vanema varukoopia.

Pange tähele, et selle protsessi kasutamine eemaldab ka kõik järjehoidjad, mille olete loonud pärast Chrome'i viimast käivitamist.

Mozilla Firefox

Firefoxi kasutajatel on see palju lihtsam. Kui kustutasite just järjehoidja või järjehoidjate kausta, saate selle tagasitoomiseks lihtsalt vajutada raamatukogu aknas või järjehoidjate küljeribal klahve Ctrl + Z. Aknas Teek leiate ka käsu Võta tagasi menüüst "Korrasta".

Uuenda: Selle teegi akna avamiseks vajutage Firefoxis klahvikombinatsiooni Ctrl + Shift + B.

Kui kustutasite järjehoidjad mõni päev tagasi, kasutage alammenüüd Taasta all Import ja varundamine. Firefox loob iga päev teie järjehoidjatest varukoopia ja salvestab mitu päeva väärt.

Pange tähele, et varukoopia taastamine asendab teie olemasolevad järjehoidjad varukoopia järjehoidjatega täielikult, mis tähendab, et kaotate kõik varunduse salvestamise järel loodud järjehoidjad.

Oluliste uute järjehoidjate kaotamise vältimiseks võite enne varunduse taastamist kasutada ka suvandit Ekspordi järjehoidjad HTML-i. Pärast varunduse taastamist saate HTML-faili importida või seda Firefoxis vaadata.

Kui hindate oma järjehoidjaid, on soovitatav teha brauseri järjehoidjate halduris ekspordifunktsiooniga regulaarselt varukoopiaid. Kui te kunagi oma järjehoidjad kaotate või kui teie kõvaketas ebaõnnestub, saate oma järjehoidjad varundusest taastada, kasutades mis tahes veebibrauseri importimisvalikut.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found