Google Chrome'i DNS-i vahemälu tühjendamine Windowsis

DNS-i vahemälu tühjendamine võib olla kasulik tööriist kõigi hostiühenduse vigade lahendamiseks, mis võivad ilmneda Google Chrome'i või muude brauserite kasutamisel. Seda on väga lihtne teha ja seda saab teha otse Chrome'is või Windows 7 või 8 kõrgendatud käsuviiba aknast.

Mis on DNS-i vahemälu?

Teie brauseri DNS-vahemälu (domeeninimede süsteem) on sisuliselt väike andmebaas, kuhu on salvestatud kõik teie juurdepääsetavate veebisaitide IP-aadressid. Selle andmebaasi peamine eesmärk on muuta teie arvuti veebisaitide IP-aadressidele jõudmine ja juurdepääs nende hõlbustamiseks nende serverite muutumisel või uute serverite loomisel.

Kui IP-aadressid vananevad või kui veebisait lülitub uuele serverile, võib neile juurdepääsemisel ilmneda DNS-i tõrkeid. Mõnikord võib pideva kasutamise ja vähem täiusliku veebiturvalisusega saitidele juurdepääsu tõttu ka teie DNS-i vahemälu rikutud olla. Siin tuleb kasuks DNS-i vahemälu loputamine.

Mis on loputamine?

Nii nagu tualeti loputamine ja paagis olevast vanast veest vabanemine, sunnib DNS-i loputamine teie arvuti kustutama kogu olemasoleva teabe DNS-i nimede ja IP-aadresside kohta, mis on salvestatud. Pärast loputamist küsib järgmine kord veebisaidile pääsemisel teie arvuti kogu uut selle saidiga seotud IP- ja DNS-teavet, mille tulemuseks on tõrgeteta sirvimiskogemus.

Vahemälu loputatakse Google Chrome'i kaudu

Kui teil on mingeid DNS-i või hostivigadega seotud sirvimisprobleeme, võib see mõnikord aidata oma Google Chrome'i brauseri abil DNS-i ja Socket'i loputada. Nende probleemide lahendamiseks toimige järgmiselt.

Alustage Google Chrome'i avamisega ja tippige see aadress: kroom: // net-internals / # dns ja vajutage sisestusklahvi.

Kui vaatate meie ekraanipilti, märkate, et seal on 24 aktiivset kirjet ja loend koos kõigi IP-aadresside üksikasjadega, mille DNS-vahemälu on kätte võtnud ja salvestanud.

Google Chrome'i brauseri DNS-vahemälu tühjendamiseks leidke lihtsalt nupp "Tühjenda hostivahemälu" ja klõpsake sellel. Võite sellel klõpsata mitu korda, kui soovite veenduda, et see tegi seda, mida pidi, kuid tavaliselt piisab ühest klõpsust. Märkate, et aktiivsete kirjete arv on langenud 0-ni ja külastatud veebisaitide loend on kustutatud.

Järgmine samm on kõigi pistikupesade loputamine navigeerimisega kroom: // net-internals / # pistikupesad või klõpsates ekraani vasakus ülanurgas oleval rippmenüül ja valides „Pesad”.

Kui olete jõudnud pistikupesade lehele, peate nende kõigi loputamiseks klõpsama mõlemal saadaoleval võimalusel. Kõigepealt klõpsake nuppu „Sulge tühikäigupesad“, seejärel valikul „Flush Socket Pools“.

Teise võimalusena võite kasutada ekraani paremas ülanurgas asuvat rippmenüüd mõlema toimingu sooritamiseks pärast navigeerimist saidile „Chrome: // net-internals /”

Loputage DNS-i Windows 7 ja 8 abil

Kõigepealt peate käivitama kõrgendatud käsuviiba akna. Kõrgendatud käsuviiba akent eristatakse tavalisest käsuviiba aknast, kuna akna vasakus ülanurgas olev nimi on „Administrator: käsuviip”. Selle meetodi abil saate oma arvutiga piiramatu juurdepääsuga manipuleerida.

Kui kasutate Windows 7, vajutage nuppu „Start”, seejärel tippige otsinguribale „cmd”. Lihtsalt paremklõpsake ikooni „Käsuviip” ja seejärel valikut „Käivita administraatorina”.

Kui kasutate Windows 8, peate administraatorina avamiseks kasutama otsingu Start Screen käsku ja seejärel paremklõpsake.

Nüüd, kui teie Windows 7 või 8 arvutis on avatud kõrgendatud käsuviiba aken, on aeg alustada DNS-i loputamist. See on sama lihtne kui tippida CMD-sse “ipconfig / flushdns” ja vajutada klahvi “Enter”. Kui õnnestus, näete järgmisel pildil näidatud teadet.

Kui soovite käsitsi kontrollida, kas teie arvuti DNS-i vahemälu on puhastatud, tippige see käsk: "ipconfig / displaydns" ja vajutage sisestusklahvi.

Märkate, et kuvatud teade on „DNS-i lahendaja vahemälu ei saa kuvada”. See tähendab, et vahemälus pole midagi näha ja loputamine õnnestus. Kui soovite, et midagi ilmuks, avage lihtsalt Google Chrome. Kui Google Chrome on avatud, lülitage tagasi oma käsuviiba aknale ja tippige uuesti käsk „ipconfig / displaydns”.

Ülaltoodud pilt näitab kõigi teie uude DNS-i vahemällu salvestatud üksuste ja IP-aadresside loendit. Nüüd saate käsuviibade aknast väljuda ja jätkata Interneti sirvimist ilma DNS-tõrke tekkimiseta, kuna kõik saidid, millele pääsete juurde, kuvatakse teie vahemälus uue kirjena.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found