Mis on „Hotspot 2.0” võrgud?

Hotspot 2.0 võrgud on uus traadita standard, mis on loodud avalike WiFi-kohtadega ühenduse loomise lihtsustamiseks ja turvalisemaks muutmiseks. Neid toetab Windows 10 uusim versioon, macOS 10.9 või uuem, Android 6.0 või uuem ning iOS 7 või uuem.

Kuidas töötavad leviala 2.0 võrgud

Hotspot 2.0 võrkude eesmärk on pakkuda Wi-Fi võrkude jaoks mobiilsidevõrgu stiilis rändlust. Maailmas ringi liikudes ühendab teie seade teid automaatselt saadaolevate avalike levialadega. Sellel on mõned eelised:

  • Avalikud levialad muutuvad lihtsamaks ja turvalisemaks: Kui külastate lennujaama või kohvikut, saab teie seade automaatselt teada, mis on tõeline avalik lennujaama WiFi-võrk, ja loob ühenduse automaatselt. Te ei pea arvama, kas „FREE_AIRPORT_WIFI” on tegelik võrk, ühendage käsitsi ja klõpsake sisselogimiskuval.
  • Võrgu pakkujad saavad koos ribadeks teha: Hotspot 2.0 võrgud on loodud töötama paremini, kui teenusepakkujad teevad koostööd teiste pakkujatega. Oletame, et teil on näiteks kodus Comcast Xfinity internet, mis hõlmab juurdepääsu Xfinity WiFi levialadele kogu riigis. Eesmärk on, et Comcast teeks koostööd teiste hotspotide pakkujatega, nii et Comcasti kliendid saaksid võrku pääseda teistes hotspotide pakkujate võrkudes ja teiste ettevõtete kliendid saaksid võrku pääseda Comcasti hotspotides.
  • Krüptimine on kohustuslik: Paljud praegused avalikud WiFi-levialad on avatud WiFi-võrgud, mis tähendab, et inimesed saavad teie sirvimist nuhkida. Hotspot 2.0 võrgud vajavad ettevõtteklassi WPA2 krüptimist.

Mõni ettevõte nimetab seda funktsiooni hoopis pääsupunktiks või järgmise põlvkonna levialaks. Tehnilisel tasandil põhineb see 802.11u WiFi standardil.

Kuidas kasutada Hotspot 2.0 võrke

Hotspot 2.0 võrgud on loodud lihtsaks kasutamiseks. Näiteks on Time Warner oma WiFi-levialade võrku juurutanud Hotspot 2.0 toe. Sellega ühenduse loomiseks klõpsake lihtsalt läheduses asuvate WiFi-võrkude loendis leviala „TWCWiFi-Passpoint” ja käskige oma seadmel ühendust luua. Seejärel näete sisselogimisekraani, kus peate esitama oma Time Warner Cable'i sisselogimisandmed. Pärast ühekordset sisselogimist ühendub teie seade tulevikus automaatselt ühendatud pääsupunktivõrkudega.

Pakkujad saavad teile ka ennetähtaegselt profiile pakkuda. Näiteks pakub Boingo Hotspot 2.0 profiili, mis ühendab teid ühendatud lennujaamades asuvate levialadega. Installige see profiil oma brauseri abil ja teie lennujaamade külastamisel ühendub seade automaatselt nende levialadega.

Ükskõik, kas ühendate lihtsalt Hotspot 2.0 võrguga või installite profiile enne tähtaega, on see mõeldud lihtsalt töötamiseks. Windows 10 pakub funktsiooni „Online Sign-Up”, mis esitab teile võrguteenuse pakkujate loendi, kui proovite esimest korda Hotspot 2.0 võrguga liituda. Kui olete selle üks kord seadistanud, loob teie seade tulevikus automaatselt ühenduse teiste Hotspot 2.0 võrkudega.

Hotspot 2.0 pole veel laialt levinud, kuid see on sinna jõudmas

See tehnoloogia on endiselt uus ja enamik Wi-Fi levialasid, millega kokku puutute, ei ole Hotspot 2.0 toega. Kuid kui olete oma teenusepakkujalt profiili installinud ja olete Hotspot 2.0 võrgu levialas, ühendatakse teid automaatselt. Kui proovite sellisega ühenduse luua ilma eelnevalt profiili seadistamata, aitab veebi registreerumise funktsioon teil ühenduse luua.

Hotspot 2.0 võrgud on saadaval paljudes USA lennujaamades. Time Warner Cable on juba võimaldanud Hotspot 2.0 võimalused, samal ajal kui Comcast selle kallal töötab. New Yorgi LinkNYC WiFi-levialad kasutavad ka Hotspot 2.0 tehnoloogiat.

Need võrgud on juba väljas, kuid Hotspot 2.0 võrkude jaoks kulub mõnda aega, et saada vajalik ulatuslik leviala lennujaamades, hotellides, parkides, kaubanduskeskustes ja muudes avalikes kohtades asuvate ühekordsete levialade vanema võrgu asendamiseks. Inimesed ei peaks nende võrkudega ühenduse loomiseks õppima midagi uut: kogemus peaks lihtsalt paremaks minema.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found