Kuidas lisada tsiteerimisi ja bibliograafiaid Microsoft Wordi

Bibliograafiate nõuetekohane vormistamine on õpilasi alati hulluks ajanud. Microsoft Wordi tänapäevaste versioonidega on protsess siiski sujuv ja peaaegu sujuv, ning täna näitame teile, kuidas lisada oma Wordi dokumentidesse tsitaate ja bibliograafiaid.

Märkus. Siin käsitletavad tehnikad peaksid töötama Microsoft Word 2007 ja uuemate versioonide puhul. Kõik ekraanipildid tehakse Word 2016 uusimas versioonis, nii et teie versioon võib tunduda veidi erinev, kuid see töötab samamoodi.

Allikate loomine ja tekstile tsiteeringute lisamine

Mis tahes Wordi dokumendi kallal töötades viige kursor sinna, kuhu soovite tsitaadi panna. Lülitage lindi vahekaardile „Viited” ja klõpsake nuppu „Lisa viide”.

Ilmuvas hüpikmenüüs kuvatakse kõik teie juba lisatud allikad (me jõuame selle juurde hetkega), kuid uue allika lisamiseks klõpsake lihtsalt käsul „Lisa uus allikas”.

Ilmuvas aknas Loo allikas saate sisestada kogu asjakohase teabe peaaegu kõigi allikate kohta. Rippmenüü „Allika tüüp” vaikeseade on Raamat, kuid avage see rippmenüü, et valida muud tüüpi allikad, näiteks ajakirjaartiklid, veebisaidid, intervjuud ja nii edasi. Niisiis, valige allika tüüp, täitke väljad, andke allikale sildi nimi (tavaliselt pealkirja lühendatud versioon) ja klõpsake siis allika lõpetamiseks nuppu "OK".

Märge: Vaikimisi kasutab Word APA tsiteerimisstiili, kuid see ei piirdu sellega. Kui kasutate dokumendi jaoks mõnda muud viitamismeetodit, klõpsake lisateabe täitmiseks valikut „Kuva kõik bibliograafia väljad”.

Word lisab teie dokumendile uue allika tsitaadi. Ja järgmine kord, kui peate selle konkreetse allika tsiteerima, klõpsake lihtsalt uuesti nuppu „Lisa viide”. Teie allikas kuvatakse loendis (koos kõigi teiste lisatud allikatega). Valige soovitud allikas ja Word sisestab tsitaadi õigesti dokumenti.

Vaikimisi kasutab Word tsitaatidena APA-stiili, kuid seda saate muuta, valides rippmenüüst „Stiil” teise nupu „Lisa viide” kõrval mõni muu valik.

Korrake neid samme muude vajalike allikate lisamiseks ja tsitaatide paigutamiseks sinna, kuhu soovite.

Teie bibliograafia loomine

Kui teie dokument on valmis, soovite lisada bibliograafia, mis loetleb kõik teie allikad. Liikuge oma dokumendi lõppu ja looge uus leht, kasutades käsku Paigutus> Katkestused> Lehekülgede katkestamine. Lülitage vahekaart „Viited“ üle ja klõpsake nuppu „Bibliograafia“. Võite valida mõne eelnevalt vormindatud päistega bibliograafiastiili vahel või klõpsata suvandil „Lisa bibliograafia”, et lisada see ilma päise või täiendava vorminduseta.

Bam! Word lisab kõik teie dokumendis viidatud teosed bibliograafiasse teie seatud kirjutamisstiili õiges järjekorras ja vormingus.

Varundage ja hankige allikad

Mis siis, kui kirjutate sageli sarnastel teemadel referaate ja te ei soovi, et peaksite iga kord lähteteksti uuesti Wordi sisestama? Sõna on teid siin ka kajastanud. Iga kord, kui sisestate uue allika, salvestatakse see sellesse, mida Word nimetab peaallikate loendiks. Iga uue dokumendi jaoks saate vanad allikad hankida põhiloendist ja rakendada need oma praeguse projekti jaoks.

Klõpsake vahekaardil „Viited” nuppu „Allikate haldamine”.

Ilmuvas aknas kuvatakse kõik varem kasutatud allikad. Klõpsake akna vasakul küljel asuvat allikat ja seejärel klõpsake käsku „Kopeeri”, et seda praegusele dokumendile rakendada. Korrake seda iga vajaliku allika puhul ja klõpsake lõpetamiseks nuppu „OK”.

Kui olete sisestanud kümneid või sadu allikaid, saate selle akna ülaosas asuvat otsingutööriista kasutades loendi kiiresti kitsendada autori, pealkirja, aasta või märgendi järgi, mille olete isiklikult üksikule allikale rakendanud.

Kui peate oma allikaloendi teisaldama teise arvutisse ja teise Wordi koopiasse, leiate allikad XML-faili salvestatud järgmisest asukohast (kus kasutajanimi on teie kasutajanimi):

C: \ Kasutajad \kasutajanimi\ AppData \ Roaming \ Microsoft \ Bibliography

Pärast selle faili kopeerimist teise arvutisse klõpsake uue arvuti Wordi nuppu „Allikate haldamine” ja saate faili sirvida.

Pildi allikas: Shutterstock / Mikael Damkier


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found