Kuidas peatada Windows 10 rakenduste taustal töötamine

Nendel uutel Windows 10 rakendustel on luba taustal töötada, et nad saaksid oma reaalajas paane värskendada, uusi andmeid tuua ja märguandeid saada. Isegi kui te isegi ei puuduta neid, võivad need tühjendada akut. Kuid saate juhtida, millistel rakendustel on taustal lubatud töötada.

Isegi kui kasutate universaalseid rakendusi, ei taha te neid tingimata taustal töötada. Näiteks on vaikimisi rakendustel, näiteks rakendusel „Hangi Office”, mis on loodud ainult selleks, et teid Microsoft Office'i ostmise kohta vigu teha, luba taustal töötamiseks.

Konkreetsete rakenduste taustal töötamise takistamine

SEOTUD:Kuidas näha, millised rakendused tühjendavad teie akut Windows 10-s

Rakendustel on luba taustal töötamiseks kuvada aku kasutamise ekraanil, mis hindab, kui palju energiat igaüks teie süsteemis kasutab. Kuid te ei pea ootama, kuni nad hakkavad akut tühjendama - kui te neid ei kasuta, võite need ka kohe keelata.

Et näha, millistel rakendustel on luba taustal töötada, avage menüü Start või avakuva ja valige „Seaded”. Klõpsake või puudutage seadete aknas ikooni „Privaatsus”.

Kerige loendi lõpuni alla ja valige „Taustarakendused”. Näete loendit rakendustest, millel on taustal töötamiseks luba, lülitiga „Sees / väljas“. Iga rakenduse vaikeseade on „Sees”, mis võimaldab igal rakendusel soovi korral taustal töötada. Valige kõigi rakenduste jaoks, mida te taustal käivitada ei soovi, olekuks „Välja”.

Pidage meeles, et sellel on ka varjukülg. Kui takistate näiteks rakenduse Alarmid taustal töötamist, ei lülitu teie määratud alarmid välja. Kui takistate rakenduse Mail taustal töötamist, ei teavita see teid uutest meilidest. Rakendused töötavad tavaliselt taustal, et oma reaalajas paane värskendada, uusi andmeid alla laadida ja märguandeid saada. Kui soovite, et rakendus jätkaks nende funktsioonide täitmist, peaksite lubama sellel taustal jätkata. Kui see teid ei huvita, hoiduge rakenduse taustal töötamisest. Võite rakendust endiselt tavapäraselt kasutada, kuid peate võib-olla pärast selle käivitamist ootama, kuni see uute andmete toomiseks toimub.

Takistage kõigi rakenduste taustal töötamist akusäästja režiimis

Selle saavutamiseks võite kasutada ka akusäästja režiimi. Kui akusäästja režiim on aktiveeritud, ei tööta taustal ühtegi rakendust, kui te ei luba neil seda spetsiaalselt lubada. See säästab akut. Akusäästja režiim aktiveeritakse automaatselt, kui teie aku langeb vaikimisi 20% -ni, kuid võite selle aktiveerida ka toksates või klõpsates oma teavitusalas akuikooni ja toksates või klõpsates kiirseadete paani „Aku säästja”.

See on eriti kasulik, kui teil on enamasti taustal töötavate rakendustega kõik korras, kuid soovite need energia säästmiseks katkestada, kui peate tõesti akut venitama.

Akusäästja režiimi saate kohandada ka rakenduses Seaded. Avage rakendus Seaded, valige „Süsteem”, valige kategooria „Aku säästja” ja klõpsake või puudutage linki „Aku säästja seaded”. Rakendustel ei lubata taustal töötada, kui akusäästja režiim on lubatud, kui need ei lisata käsitsi siia loendisse „Alati lubatud”.

Aga töölauarakendused?

SEOTUD:Kuidas muuta Windows 10 arvuti alglaadimine kiiremaks

Ükski neist seadetest ei kontrolli kahjuks traditsioonilisi Windowsi töölauarakendusi. Need kehtivad ainult Windows 10 uute mobiilistiilis universaalrakenduste kohta, mis algselt olid Windows 8-s tuntud kui Metro-rakendused, mille üle Windows 10-l on suurem kontroll. Seetõttu sarnaneb see protsess sellega, kuidas takistaksite rakendusi iPhone'is või iPadis taustal töötama.

Kui soovite takistada töölauarakenduste taustal töötamist, peate seda tegema vanamoodsalt: sulgege töölauarakendused, kui te neid ei kasuta. Samuti peaksite tagama, et rakendused ei peidaks end teie teavitusalas ega töötaks seal taustal. Kõigi süsteemisalve ikoonide kuvamiseks klõpsake või koputage süsteemses salves vasakul asuvat noolt, seejärel paremklõpsake ja sulgege kõik rakendused, mida te taustal ei soovi. Saate kasutada tegumihalduris vahekaarti Startup, et takistada ka nende taustarakenduste automaatset laadimist sisselogimisel.

Kui teile need uued universaalsed rakendused tõesti ei meeldi, saate Windows 10 sisseehitatud rakendused desinstallida. Meil õnnestus enamik neist desinstallida, kuid see pole ametlikult toetatud ja Windows 10 võib need rakendused pärast nende eemaldamist tulevikus automaatselt uuesti installida. Parem on lihtsalt takistada neil taustal jooksmist, plaatide kinnitamist ja nende unustamist.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found