Mis on mDNSResponder ja miks see minu Macis töötab?

Seadistate Maci tulemüüri või kontrollite lihtsalt Activity Monitori abil toimivat, kui märkate, et töötab midagi krüptilist: mDNSResponder. Mis see protsess on ja kas peaksite muretsema? Ei: see on macOS-i põhiosa.

SEOTUD:Mis on configd ja miks see töötab minu Macis?

See artikkel on osa meie käimasolevast seeriast, mis selgitab erinevaid Activity Monitoris leiduvaid protsesse, nagu kernel_task, hidd, mdsworker, installd, WindowServer, blued, launchd, backup, opendirectoryd, powerd, coreauthd, configd ja paljusid teisi. Kas te ei tea, mis need teenused on? Parem hakka lugema!

Mis on mDNSResponder?

Tänane protsess, mDNSResponder, on Bonjouri protokolli põhiosa. Bonjour on Apple'i nullkonfiguratsiooniga võrguteenus, mis tähendab põhimõtteliselt seda, kuidas Apple'i seadmed võrgus üksteist leiavad. Meie protsess mDNSResponder kontrollib regulaarselt teie kohalikku võrku, otsides teisi Bonjour-toega seadmeid.

Miks otsida muid seadmeid? Võrgustiku loomise lihtsustamiseks. Selle töö üks näide on iTunes'i raamatukogu jagamine. Avage iTunes ja saate oma kohaliku võrgu kaudu teisi iTunes'i teeke vaadata ja sirvida. Bonjour on selle toimimise põhjus: protokoll võimaldab kahel samas võrgus oleval arvutil üksteist hõlpsasti leida, mis tähendab, et jagatud iTunes'i teekide loend on alati ajakohane.

Bonjour võimaldab mitte ainult iTunes'i jagamist - see aitab Finderis jaotatud seadmete loendit täita. Bonjour täidab ka piltide jagamist rakenduses Photos, Airplay-ga ühilduvate seadmete loendis ja printerite kiiret leidmist. Kuna sama protsess töötab ka Windowsis, saab Bonjouri kasutada ka kiireks ühenduse loomiseks Windowsi arvutitega, milles töötab selline tarkvara nagu iTunes - nii toimib iTunes'i teekide jagamine arvutite ja Macide vahel.

Kolmanda osapoole tarkvara võib kasutada ka Bonjouri: näiteks saate voogesitada iTunesist heli Kodi, isegi kui teil on Kodi Windowsis, kui teil on Bonjour installitud. Lihtne programm nimega Bonjour Browser võimaldab teil kiiresti sirvida kõiki oma võrgus olevaid Bonjouri toega seadmeid.

Kui kasutate Maci tulemüüri, näete hüpikaknaid mDNSResponderi kohta. Selle protsessi võrku juurdepääsu blokeerimine takistab Bonjouri töötamist, mis muudab teie kohaliku võrgu kasutamise raskemaks. Mõnel juhul võib Bonjouri keelamine takistada teil Interneti-ühendust täielikult loomast, seega on kõige parem lubada mDNSResponderil lihtsalt teie võrgule juurde pääseda.

Enamasti ei tohiks te tähele panna, et mDNSResponder võtab palju protsessorit või mälu. Kui te seda teete, peaks Maci taaskäivitamine enamikul juhtudel probleemi lahendama.

Oota, kas Apple ei eemaldanud mDNSResponderit?

Võite arvata, et Apple eemaldas mDNSResponderi MacOS-ist aastaid tagasi ja olete omamoodi õige. Ars Technica andmetel muutis Apple 2014. aastal lühidalt mDNSResponderi Yosemite'ile, et avastada ainult seda palju asjad purunevad ilma selleta. Apple tõi aasta hiljem El Capitani jaoks tagasi mDNSResponderi, mis parandas ilmselt ühe kiire liigutusega 300 erinevat macOS-i viga. See paneb meid kahtlustama, et mDNSResponder ei kao macOS-ist enam niipea.

Foto krediit: guteksk7 / Shutterstock.com


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found