Kuidas kontrollida oma iPhone'i aku seisundit

iOS sisaldab mitmeid kasulikke tööriistu, et kuvada, kui palju akut on teie iPhoneil järele jäänud, ja ka seda, millised rakendused kulutavad teie akut kõige rohkem. Kuid ükski neist tööriistadest ei ütle teile tegelikult midagi teie aku pikaajalise tervise kohta, mis on sama oluline.

Aku seisund vs aku kestvus

Aku seisund on erinev kui aku kestvus. Aku kestvus määrab, kui kaua teie aku ühe laadimisega kestab, kuid teie aku seisund määrab, kui palju teie aku kestus aja jooksul väheneb. Aasta pärast ei ole teie aku kasutusaeg sama pikk kui uue telefoni telefonil ja see väheneb aastate möödudes.

SEOTUD:Mobiiltelefonide, tahvelarvutite ja sülearvutite aku kestvuse müüdid

Kui olete kunagi pidanud oma vanemat telefoni pidevalt laadima, kuna aku kestaks vaid paar tundi, siis teate, kui tüütu see on. Probleemi ühendab see, et enamikul mobiiltelefonidel pole kasutajale ligipääsetavat akut, mida saab uue värske akuga vahetada.

SEOTUD:Kõik, mida peate teadma oma iPhone'i aku tööea pikendamise kohta

Õnneks on kaks suurepärast mõõdikut, mida saate kontrollida, et saada ülevaade aku seisundist. Esimene on maksimaalne järelejäänud maht (kogu aku, mida teie aku mahutab). Teine on aku läbitud laadimistsüklite koguarv.

Reaalses maailmas kasutatakse aja jooksul alati täisvõimsust, kuid tervislikul akul on esialgne võimsus vaid mõni protsent. Lisaks lagunevad liitiumioonakud (neid, mida leidub peaaegu igas nutitelefonis) iga laadimistsükliga pisut. Apple ütleb, et nad kujundavad oma iPhone'i akud nii, et aku peaks pärast 500 laadimist säilitama umbes 80% oma mahust.

Aku seisundi andmed pole iOS-i seadetes saadaval, seega peate selle teabe saamiseks võtma mõned lisameetmed ja seda saab teha mitmel viisil.

IOS 11.3 ja uuemate versioonide kasutajate jaoks vaadake jaotist Seaded

Vanemate iPhone'i kasutajate jaoks, kes ei saa oma seadmeid uuendada vähemalt versioonile iOS 11.3, minge järgmistesse jaotistesse, kuid kui teil on praegu iOS 11.3 ja teil on iPhone 6 või uuem, võite aku otsida tervis otse seadetes.

Avage seadete rakendus ja navigeerige aku> Aku tervis. Sealt näete valiku „Maksimaalne mahutavus” kõrval protsent, mis annab teile hea ülevaate sellest, kas teie iPhone'i aku on korras või mitte - mida suurem on protsent, seda parem.

Sellest allpool näete, kuidas teie iPhone aku seisundi põhjal töötab, tipptekstist „Peak Performance Capability”. Heas vormis akude puhul näete tõenäoliselt valikut „Teie aku toetab praegu tippvõimsust.” Vastasel juhul võite näha erinevat teadet, kui teie aku on üldse tühjenenud.

Küsige Apple'i tugiteenust

Varasematel aastatel peate oma iPhone'i aku tervisliku seisundi teadmiseks viima selle Apple Store'i ja laskma neil diagnostikatesti käivitada. Sellist asja saab aga teha ka kaugjuhtimisega. Seega on see võib-olla parim viis sellist teavet hankida.

Apple'i toe hankimiseks on mitu võimalust. Võite külastada nende tugiteenuste veebisaiti ja kellegagi telefonitsi või vestluse kaudu rääkida, või võite teha seda, mida ma tegin, ja lihtsalt piiksuda.

Põhimõtteliselt ütlevad nad teile DM-le ja annate neile oma iPhone'i seerianumbri ja iOS-i versiooni. Seejärel kiidavad nad teid diagnostikatestiks, millele pääsete juurde seadete rakenduses. Kui see on töötanud, annate tugiteenuse esindajale teada ja seejärel teavitatakse teid aku seisundist. Päris lahe!

Ainus negatiivne külg on see, et Apple ei anna mulle aku tervisliku seisundi osas kvantifitseeritavat arvu, öeldes vaid, et see "näib olevat täiusliku tervisega".

Kui soovite teist arvamust, on siin mõned muud meetodid teie iPhone'i aku seisundi kontrollimiseks. Pidage meeles, et Apple'i laskmine on ilmselt parim viis, isegi kui need on tulemustega kuidagi ebamäärased.

Hankige täpsemat mõõdikut aku kasutamisajaga arstiga

Seal on üsna palju rakendusi, mis kontrollivad teie telefoni aku olekut otse telefonist, kuid leidsime ühe, mis on meeldivalt lihtne, tasuta ja saadaval App Store'is.

Kui suudate mõnda tüütut reklaami välja kannatada, võib Battery Life Doctor teile teie iPhone'i aku tervisliku seisundi sirgjoonelise ja mõttetu kuvada. Rakenduses on mitu erinevat jaotist, kuid üks, millele soovite keskenduda, on „Aku kestvus”. Puudutage valikut Üksikasjad, et saada rohkem teavet aku tervisliku seisundi kohta.

Sellel ekraanil on esimene asi, mida märkate, suur graafika, mis näitab teie aku üldist seisukorda kas öeldes „Täiuslik”, „Hea”, „Halb” jne. Näete ka valikut „Kanda Tase ”, millele järgneb protsent. Nii palju on teie aku lagunenud. Nii et kui selle väärtus on 13%, siis on aku mahutavuse koguvõimsus 87% algsest maksimaalsest (täiesti uus aku on 100%).

Allpool näitab see teile mõnda asja, sealhulgas seda, kui palju mahla on praegusel laadimisel (mida teie iPhone teile niikuinii pakub), laadimisvõimsust (nagu eespool mainitud), aku pinget ja seda, kas telefon on või mitte laadib praegu.

Kontrollige funktsiooni CoconutBattery või iBackupBot abil arvutist tervislik seisund

Aku terviserakendused tulevad ja lähevad, nii et kui Battery Doctor pole saadaval, on siiski lootust oma iPhone'i aku seisund ise diagnoosida.

Maci kasutajate jaoks on olemas tasuta utiliit CoconutBattery, mis pakub teavet mitte ainult teie MacBooki aku, vaid ka teie iPhone'i (või iPadi) kohta. Ühendage lihtsalt oma iPhone Maciga, avage CoconutBattery ja seejärel klõpsake ülaosas valikul „iOS-seade”.

Sealt näete praegust laadimise olekut ja jaotist „Kujundusmaht”, mis näitab teie iPhone'i aku üldist olekut. See ei andnud mulle sama lugemist, mida tegi rakendus Battery Life Doctor, kuid see oli väga lähedal.

Windowsi kasutajate jaoks on olemas iBackupBot. See maksab 35 dollarit, kuid on olemas 7-päevane tasuta prooviversioon, mis peaks andma teile palju aega, et oma iPhone'i aku seisundit kiiresti piiluda.

Jällegi ühendate oma iPhone oma arvutisse, avate rakenduse ja lasete sellel hetkeks istuda, kui see teie seadme profiili üles ehitab. Otsige vasakpoolsest menüüst „Seadmed” ja valige seade, nagu allpool näha.

Klõpsake oma seadme infopaneelil linki „Lisateave”.

Ekraani ülaosast leiate vajaliku teabe. Seal näete jaotist „CycleCount“, et näha, mitu aku laadimistsüklit seade on läbinud. Samuti näete algset võimsust (tähistatud tähisega „DesignCapacity”) ja maksimaalset laet, mida aku praegu mahutab (tähistatud tähisega „FullChargeCapacity”). Nii et sel juhul on aku lagunenud umbes 50 mAh (ehk umbes 3%) võrra.

Kui te ei karda, et teie aku tervis pole nii hea või laadimistsükli hammas on veidi pikk, vahetab Apple tasu eest iPhone'i patareid, kui te pole veel valmis uuele iPhone'ile üle minema. Enne kui sularaha maksate, teadke kindlasti, millised on halva aku märgid.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found