Mis on lõtvus ja miks inimesed seda armastavad?

Slack on töökoha vestlusrakendus, mis on nii populaarne, selle omanikfirmat hinnati enam kui 20 miljardi dollarini. Ilmselt olete seda uudistes maininud. Kui te pole seda veel kasutanud, peate teadma järgmist.

Mis on lõtv?

Slack on töökohas suhtlemise tööriist, mis on „üks koht sõnumside, tööriistade ja failide jaoks”. See tähendab, et Slack on kiirsuhtlussüsteem, millel on palju lisandmooduleid muude töökoha tööriistade jaoks. Pistikprogrammid pole Slacki kasutamiseks siiski vajalikud, kuna peamine funktsioon seisneb teiste inimestega rääkimises. Slackis on kaks vestlusviisi: kanalid (grupivestlus) ja otsene sõnum või DM (inimestevaheline vestlus). Vaatame kasutajaliidest kiiresti.

Slackis tuleb tähelepanu pöörata neljale põhiasjale:

  1. Slacki eksemplari nimi.
  2. Kanalite loend, mille liige olete.
  3. Inimeste loend, kellega olete otse saatnud.
  4. Vestlusaken.

Kui klient soovib Slacki kasutama hakata, valib ta oma nime Lõtv eksemplar. See saab seejärel ainulaadse URL-i osaks. Seega, kui Wile E. Coyote soovib ACME Slingshotsi jaoks luua Slacki eksemplari, oleks tema Slacki eksemplar //acmeslingshot.slack.com/. Seejärel saab Wile E. kutsuda kõiki, keda ta tahab oma Slacki eksemplari liikmeks saada.

Slacki kanalid võivad olla avalikud, see tähendab, et iga liige saab seda kanalit näha ja sellega liituda, või privaatne, see tähendab, et ainult selle kanali liikmed näevad seda või kutsuvad teisi liituma. DM-id on alati privaatsed, kuigi need võivad hõlmata kuni 8 inimest.

Vestlusaken on koht, kus toimub kogu tegelik suhtlus. Saate lugeda mis tahes vastuseid sõnumitele, kasutada emotikonide reaktsioone, lisada GIF-e, vaadata RSS-vooge, seadistada meeldetuletusi, saada pistikprogrammi märguandeid ja mitmesuguseid muid kellasid ja vilesid. Kuid kõige rohkem räägitakse just siin inimestega.

Mis on Slackis nii suurt?

Kui Slack tuli, polnud turul tõelisi konkurente. See ei tähenda, et muid vestlusrakendusi poleks olnud, kuid Slack ühendas intuitiivse kasutajaliidese nii grupis kui ka inimeselt inimesele mõeldud sõnumside abil. Samuti võimaldab see ettevõtetel kontrollida, kes saavad seda kutsesüsteemi kaudu kasutada. Teised tööriistad võiksid teha sama, kuid ilma sama kasutatavuseta (Campfire, nüüd BaseCamp, oli ilmne). Ühelgi traditsioonilisel müüjal (Microsoft, Apple, IBM, Sun ja nii edasi) polnud midagi Slackiga võrreldavat.

See ettevõtte suuruse puudumine oli ka eelis. Lõtvus oli piisavalt väike, et olla reageeriv ja kiire uute funktsioonide lisamisel, näiteks emotikonireaktsioonid (suurepärane kasutajatele) ja kaheastmeline autentimine (suurepärane administraatoritele). Mõne kasutaja jaoks on tõsiasi, et Slack ei olnud suure traditsioonilise müüja omandis oli piisavalt kasu, kuid see ei seleta, miks Slack on nii populaarne.

Slack teeb kahte asja tõeliselt hästi: kujundab ja mõistab kasutajate vajadusi. Need kaks sammast on enamiku heade toodete alus, kuid neid on üllatavalt raske teha, nagu tõestavad paljud ebaõnnestunud rakendused. Jämeda esialgse kujunduse lõi Slacki asutaja Stewart Butterfield (sama tüüp, kes oli 2000. aasta alguses Flickri asutaja) ja tema meeskond ning anti seejärel lihvimiseks kolmandale osapoolele nimega MetaLab. Andrew Wilkinson MetaLabist selgitas:

„Et rahvarohkel turul tähelepanu saada, pidime leidma viisi, kuidas inimeste tähelepanu äratada. Enamik ettevõttetarkvara näeb välja nagu odava 70ndate ballikostüüm - kõikjal tummad sinised ja hallid -, nii et alates logost panime Slacki nägema, nagu oleks konfetti kahur lahti läinud. Elektrisinine, kollakad, lillad ja rohelised kõikjal. Andsime talle videomängu värvilahenduse, mitte ettevõtte koostöötoote ... erksad värvid, käänuline sans-serif kirjatüüp, sõbralikud ikoonid ning naeratavad näod ja emotikonid kõikjal. "

Samas artiklis räägib Wilkinson sellest, kui hästi Slack seda kasutamisel tunneb - mida ta ka teeb - ning kuidas sisu, näiteks sõnumite laadimine, on mitteametlik ja sageli üsna naljakas, järeldades: „All on sama ettevõtte vestlusklient , kuid see on mänguline, lõbus kasutada ja kõik, mis kokku puutub, et tekiks tunne, nagu oleksite oma elus tegelane. "

Kui vaatate elemente, mis koosnevad Slackist, paistavad silma kasutusmugavus ja töökindlus. Mittetehnilistel kasutajatel on seda lihtne kätte saada, eriti võrreldes teiste grupivestluse tööriistadega, nagu Basecamp või Microsoft Teams. Samuti saate oma isikliku Slacki eksemplari tasuta üles keerata, isegi isiklikuks kasutamiseks. Ja kui teile ei meeldi "konfetti kahuri" välimus, on värve lihtne muuta.

Kuid heast disainist pole palju kasu, kui funktsionaalsust pole. Vestlust on suhteliselt lihtne teha, mistõttu järgib enamik vestlusrakendusi sama põhivormingut: vestluse vaatamiseks aken ja sisestamise koht kas all või küljel. Siin tuleb mängu Slacki tähelepanu kasutajate nõuetele. Selle asemel, et vestlusratast uuesti leiutada, keskendusid nad sellele, mida inimesed vestlusrakendusest soovisid, lisaks põhisõnumile üksteisele sõnumite saatmise kohta.

Üks Slacki silmapaistvamaid müügiargumente oli see, et Slacki administraatorid ei saanud erakanaleid ja DM-sid lugeda ilma liikmete avatud nõusolekuta ega kõigile kasutajatele saadetud sõnumiga, milles öeldi, et on toimunud sõnumite eksport. See andis kasutajatele privaatsuse ja turvalisuse tunde, mida teised tooted (eriti meil) ei teinud.

Tänu peamiselt GDPR-i õigusaktidele, mis jõustusid Euroopas 2018. aastal, on see siiski muutunud - kõrgema kuluga tasemete administraatorid saavad täieliku ekspordi teha ilma oma kasutajaid teavitamata. See näitab, kui väga paljud kasutajad hindasid algseid privaatsusseadeid, mis on hea näide sellest, kuidas Slack mõistab, mida selle kasutajad soovivad, kui seadus ei piira seda.

Selle arusaama saavad nad peamiselt ise toodet iga päev kasutades:

„[San] Slacki peakorteri seintel saab disainimeeskond oma osakondadega testida erinevaid kasutaja stsenaariume. Iga osakond toimib suurema kliendibaasi mikrokosmosena. Näiteks saavad disainerid oma finantsosakonnast jälgides ja tagasisidet kogudes lisateavet selle kohta, kuidas parandada finantskollektiivide Slacki. "

Nagu üks nende tootedisaineritest samas artiklis ütleb: "Kasutajate tagasiside käib regulaarselt ka väljastpoolt ettevõtet ning kõik pakuvad iganädalasi tugivahetusi, et klientidele paremini kaasa tunda."

Kui palju ettevõtteid teate, kus kõik peavad regulaarselt vahetama tuge, et veenduda klientide valupunktide mõistmises?

Samuti otsustas Slack varakult rakenduste integreerimise ökosüsteemi edendada. Kasutajad saavad integreerida peaaegu kõiki soovitud rakendusi, alates arendustööriistadest, nagu GitHub, Jenkins ja StackOverflow, kuni äritööriistadeni, nagu Google Analytics, ServiceNow, MailChimp või SalesForce. Seal on üle 1500 rakenduse, millega Slack saab integreeruda, nii et kui see ei saa midagi teha, mida vajate, on tõenäoliselt olemas rakendus, mis saab seda teha. See muudab Slacki võimsaks jaoturirakenduseks, mida kasutajad saavad ühel ekraanil avada, samal ajal kui töötavad teisel. Sisuliselt on Slackist saanud paljude kasutajate jaoks ühtse teenuse pakkuja.

Disaini kaks sammast ja kasutajate vajaduste mõistmine on muutnud Slacki populaarseks. See uuring annab hea ülevaate sellest, mida kasutajad Slackist arvavad, ja tulemused on peaaegu üldiselt positiivsed.

Slack on nii populaarne, et Atlassian - üliedukate tootlikkusrakenduste, nagu Jira ja Confluence, miljardi dollari suurune Austraalia käitumismasin - tunnistas 2018. aastal lüüasaamist ja müüs oma kaks jõupingutust vestlusrakenduses HipChat ja Stride Slackile - kasutajabaasile ja kõik.

Kirjutamise ajal on seal uuring, mis väidab, et Microsoft Teams on populaarsem kui Slack. Selle uuringu viis läbi Microsofti partner ja see põhineb iga tööriista kasutavate ettevõtete arvul, mitte kasutajate eelistusel. Office 365 on ärimaailmas ülekaalukalt kõige enam kasutatav tarkvara ja selle juurde kuulub ka Teams. Seetõttu kasutab rohkem ettevõtteid Teamsit lihtsalt seetõttu, et see on neile ettevõtte tellimuse osana saadaval.

Kui palju lõtvus maksab?

Võite Slacki käivitada tasuta, kuid see plaan võimaldab teil pääseda juurde ainult 10 000 kõige uuemale sõnumile. Sellel on muid piiranguid, sealhulgas ainult kümme integreerimist, pole ühekanalilisi ega mitmekanalilisi külalisi ja piiratud haldusfunktsioonid.

Kui olete pardal, on Slack plussväljaannet kasutades üsna kallis. See tase annab teile selliseid asju nagu ühekordse sisselogimise ja vastavuse eksport, mis mõlemad on iga korraliku suurusega ettevõtte jaoks hädavajalikud. Kui kallis? Ligikaudu 12 dollarit kasutaja kohta kuus, kui maksate aastas, või 15 dollarit kasutaja kohta kuus, kui maksate kuus. Kui teil on 1000 kasutajat ja maksate igal aastal, on see 144 000 dollarit. Me ei ütle, et see pole seda väärt, kuid see on kopsakas muutuste jupp.

Tellimusega saate palju asju, kuid üks asi, mida te ei saa, on võime oma andmeid majutada. Kõiki andmeid hoitakse Slacki serverites, mis on tegelikult Amazoni serverid, kuna Slack töötab AWS-is. See on osaliselt põhjus, miks Microsoft pani Slacki oma sisimasse lootusetute rakenduste loendisse.; Slack pole mitte ainult üks Microsofti ametlikest konkurentidest (ja vastupidi), vaid ka Microsoft Azure läheb koos Amazon Web Servicesiga mitme miljardi dollari pilveteenuste turu jaoks head-to-head. Tõenäoliselt pole see teie ettevõtte jaoks konkreetne probleem, kuid sõltuvalt teie juriidilisest jurisdiktsioonist, vastavusnõuetest või andmetöötluspoliitikast ei pruugi teie andmete avaldamine AWS-is kolmanda osapoole tööriista abil olla vastuvõetav.

Mis ei meeldi?

Kui teie ettevõte suudab kulud alla neelata ja ei pahanda, et teil pole oma andmete üle kontrolli, on rakenduse endaga siiski mõned probleemid. Näiteks annab Slacki detsentraliseerimine kasutajatele kontrolli, millised kanalid luuakse, mis on suurepärane, kuni mõistate, et peate kontrollima kaks tosinat kanalit päevas - osalt FOMO rahustamiseks ja osaliselt seetõttu, et peate teadma, mis toimub. See avaldab mõnele kasutajale negatiivset mõju ja on lihtne mõista, miks inimesed leiavad, et Slack on üha enam ajaline, mitte produktiivne tööriist. Kui see oled sina, siis sina saab valige Slack mõneks ajaks välja lülitada.

Tõsisem probleem on aga see, et Slackil pole summutamis- või blokeerimisfunktsiooni:

„Abstraktselt on see mõttekas: Slack vaatleb ennast kui organisatsioonilist tööriista ja seda tööriista kasutatakse töökohtades. Seega peaks Slacki ahistamisega hakkama saama töökohapoliitika ja see, kuidas see töökoht ahistamisega toime tuleb. "

Kui esmapilgul tundub see nõue veider ja tunnete, et Slacki positsioonil on täielik mõte, pole te tõenäoliselt kunagi kannatanud kellegi soovimatut tähelepanu, kes lihtsalt ei jäta teid rahule. Samast artiklist:

„Mu sõbral oli suhtlus kolleegiga Slacki üle ebamugav - platvorm, mida ta peab oma töö tegemiseks mitu tundi päevas kasutama. Seetõttu ei saanud ta seda ignoreerida iga kord, kui see sõnumeid saatis, kuigi need olid sageli tema ahistaja. Kuna ta ei saa inimest vaigistada, oleks ta sunnitud nägema tema sobimatuid sõnumeid iga kord, kui see väike punane teade ilmub. "

Sõltumata teie tunnetest selle kohta, kuidas ettevõte peaks töötajatega suhtlema, häirides teisi töötajaid, pole okei, et inimesed tunnevad end Slacki kasutades ebamugavalt, kuna sellel puudub põhifunktsioon.

Kas soovitame lõtku?

Meile meeldib Slack siin How-To Geekis palju - me kasutame seda ise! See pole täiuslik ja on asju, mida muudaksime, kuid üldiselt on see hästi kujundatud ja kasutajasõbralik. Samuti - see on tasuta!

Soovitame teil luua tööruum ja katsetada Slacki, et näha, kas see sobib teie vajadustega.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found