Kuidas luua ja vormindada tekstikasti Microsoft Wordis

Tekstikastid võimaldavad teil Microsoft Wordi dokumendis konkreetset teksti rõhutada või sellele tähelepanu pöörata. Võite valida mitmesuguste eelvormindatud tekstikastide hulgast või ise joonistada ja vormindada. Need sobivad suurepäraselt näiteks tõmbepakkumiste lisamiseks või isegi teksti ja piltide paigutamiseks näiteks flaierite külge.

Wordil on mitu etteantud tekstikasti stiili, mida saate kasutada, või saate ise joonistada. Sõltumata sellest, millisel viisil tekstikasti loote, saate selle seejärel oma vajadustele vastavalt vormindada. Kuidas need toimivad?

Sisestage sisseehitatud tekstikast

Lülitage Wordi lindil vahekaardile „Lisa” ja klõpsake nuppu „Tekstikast”.

See avab rippmenüü, milles on valik eelnevalt määratletud tekstikasti stiile. Valida saab mitmesuguste stiilide ja vormingute vahel, sealhulgas ääristega tekstikastid, varjutus, fondivärvid ja muud atribuudid. Selle lisamiseks oma dokumenti klõpsake ühel. Ja ärge muretsege, saate vormingut ja värve hiljem kohandada.

Tekstivälja sisestamisel valitakse automaatselt sees olev tekst, nii et saate selle kohatäite teksti asendamiseks kohe midagi kirjutada.

Eelnevalt määratletud tekstikastid sisaldavad ka eelnevalt valitud paigutusvalikuid, sealhulgas nende suurust ja paigutust lehel. Pärast ühe sisestamist on selle suurust lihtne muuta või teise kohta teisaldada. Kasti suuruse muutmiseks võite lohistada mis tahes käepidemeid neljast nurgast või küljest. Kasti ülaosas olev pööratav käepide (ümmargune nool) võimaldab teil kasti pöörata. Ja selle teisaldamiseks dokumendis mujale asetage kursor kasti servale, kuni näete neljapeaga noolt, ja saate siis lohistada sinna, kuhu soovite.

Samuti saate muuta, kuidas (ja kui) tavaline dokumenditekst teie tekstikasti ümber mähkub - nagu ka mis tahes muu kuju või objektiga. Meil on täielik Wordi piltide, kujundite ja graafikaga töötamise juhend, kui olete huvitatud selle kohta lisateabe saamiseks.

Joonistage oma tekstikast

Võite ka ise oma tekstikasti joonistada, kui juba suurust ja paigutust silmas pidate.

Lülitage Wordi lindil vahekaardile „Lisa” ja klõpsake nuppu „Tekstikast”. Klõpsake rippmenüüs käsku „Joonista tekstikast”.

Teie kursor muutub ristikujuliseks sümboliks. Tekstikasti joonistamiseks vajutage ja lohistage hiirt.

Pärast uue tekstikasti loomist võite teksti kohe sisestama hakata.

Oma tekstikasti joonistamisel on üks asi see, et Word paneb selle vaikimisi mis tahes teksti ette.

See on hea, kui joonistate ja korrastate lihtsalt tekstivälju tekstita lehele, et saaksite teha spetsiaalset paigutust. Kuid kui teie lehel on teksti, peate klõpsama tekstiväljast paremal kuvataval nupul „Paigutuse valikud” ja seejärel valima ühe muu paigutusvaliku.

SEOTUD:Töö piltide, kujundite ja graafikaga

Vormindage tekstikast

Tekstivälja vormindamiseks on lindil vahekaardil „Vorming“ mitmesugused vormindamisvalikud. Tekstiväljade stiilide rakendamiseks osutage stiilile, et näha, kuidas see välja näeb. Klõpsake stiilil, et seda oma tekstikasti rakendada.

Järgmisena alustage teiste vormindamisvalikute uurimist, näiteks Kuju täitmine, Kuju kontuur ja Kuju muutmine - kõik need on saadaval ka vahekaardil Vorming.

Kõigepealt klõpsake kindlasti tekstivälja serval ja veenduge, et kast oleks valitud. Seejärel valige vahekaardil Vorming vormindamisvalik. Lisaks saate oma tekstikasti rakendada varjeefekte ja 3D-efekte.

Fondi, fondi värvi või muude fondiatribuutide muutmiseks kasutage vahekaardi Avaleht rühmas Font vormindamisvalikuid. Rakendate oma tekstile fondiatribuute samamoodi, nagu vormindate oma dokumendis muud teksti. Valige lihtsalt tekst ja klõpsake seejärel vormindamisvalikul, et muuta fonti, fondi värvi või fondisuurust või rakendada muid vorminduse atribuute, sealhulgas rasvane, kursiiv, allajoonimine, vari või esiletõst.

Mõne aja pärast saate oma tekstikasti oma vajadustele vastavaks kohandada.

SEOTUD:Kuidas lisada Microsoft Wordi dokumentidesse külgpead ja tõmmata hinnapakkumisi


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found