Kuidas voogesitada arvutimängu Twitchis OBS-iga

Mängude voogedastusteenused, nagu Twitch, on suuremad kui kunagi varem. Ükskõik, kas soovite oma sõpradel lasta teil mängu mängida või proovida koguda suuremat vaatajaskonda, on voogesitus lihtne.

Twitch.tv toetab ainult avalikke vooge. Kui soovite edastada privaatset voogu vaid vähestele sõpradele, võite proovida kasutada Steami sisseehitatud ringhäälingufunktsiooni, mis võimaldab teil piirata mängude voogude kasutamist Steami sõpradega.

  1. Hankige Twitchi voog võti oma Twitch.tv profiililt
  2. Laadige alla Open Broadcaster Software ja seadistage režiim Game Capture
  3. Lisage oma Twitch-võti OBS-i vooseadetesse
  4. Klõpsake nuppu „Alusta voogesitust” ja mängige oma mängu

Kui olete Twitchi juurde jõudnud, kontrollige enne selle juhendi läbimist mängu, mida soovite voogesitada. Mõnel arvutimängul on sisseehitatud Twitchi tugi. Kuid enamiku mängude jaoks vajate mängude edastamiseks kolmanda osapoole voogesitusprogrammi, näiteks Open Broadcaster Software (OBS). See on see, mida me täna seadistame.

Lõpuks soovitab Twitch voogesituseks üsna võimsat riistvara. Twitch ise soovitab teil kasutada Intel Core i5-4670 või AMD samaväärset protsessorit, vähemalt 8 GB DDR3 SDRAM-i ja Windows 7 või uuemat. Kui teie voog ei toimi tõrgeteta, vajate tõenäoliselt kiiremat protsessorit ja võib-olla rohkem RAM-i. Teie Interneti-ühenduse üleslaadimise ribalaius on samuti tehas. Kvaliteetsemad voogud vajavad suuremat üleslaadimise ribalaiust.

Kas teil on kõik see olemas? Hästi, siin on see, mida peate tegema.

Esimene samm: hankige Twitch.tv voo võti

Edastame Twitchi, kuna see on kõige populaarsem variant. Muidugi, saate oma voogu võõrustada ja otse oma vaatajatele otseülekandeid teha, kuid mängu voogesitamiseks sellisele veebisaidile nagu Twitch ja selle veebisaidil oma vaatajatele uuesti edastamiseks on vaja palju vähem üleslaadimise ribalaiust. Võite kasutada ka muid veebisaite, nagu YouTube Gaming.

Kõigepealt peate tegema tasuta Twitchi konto, millega mängu voogesitate. Lihtsalt külastage Twitch.tv-d ja looge konto. Pärast konto loomist klõpsake Twitchi kodulehe paremas ülanurgas oma konto nimel, valige „Dashboard” ja klõpsake pealkirja „Stream Key”. Privaatvõtme saamiseks klõpsake nuppu „Näita võtit”.

Teie kanalile voogesitamiseks vajate seda klahvi. Igaüks, kellel on võti, saab teie kanalile voogesitada, seega ärge jagage seda kellegi teisega.

Teine etapp: seadistage OBS-i mängude jäädvustamise režiim

Open Broadcaster Software (OBS) on tasuta avatud lähtekoodiga videosalvestus- ja voogesitusrakendus, mis sobib ideaalselt Twitchis voogesitamiseks. OBS saab salvestada ekraanikuva ja salvestada selle kohalikku videofaili, kuid see võib ka otseülekandeid sellisesse teenusesse nagu Twitch või YouTube Gaming. OBS võimaldab teil oma voogu lisada ka täiendavaid elemente, et saaksite veebikaamerast otseülekandeid lisada, pildikatted ja muud visuaalsed elemendid.

Laadige siit alla Open Broadcaster Software, installige see ja käivitage see. OBS korraldab teie ekraanivaatamise stseenideks ja allikateks. Stseen on viimane video või voog - mida teie vaatajad näevad. Allikad moodustavad selle video. Teil võib olla stseen, mis kuvab mänguakna sisu, või stseen, mis kuvab mänguakna sisu ja teie veebikaamera on selle kohal. Igale mängule, mida soovite voogesitada, saate seadistada eraldi stseenid ja vahetada nende vahel käigu pealt.

Meie eesmärkide saavutamiseks töötab vaikestseen praegu hästi.

Lisage mängude jäädvustamise allikas

Esimene asi, mida peate tegema, on lisada oma stseenile mängude hõivamise allikas. Paremklõpsake väljal Sources ja valige Lisa> Game Capture.

Valige „Loo uus“, nimetage jäädvustus, kuidas soovite seda nimetada, ja seejärel klõpsake „OK“.

Jaotises „Režiim“ valige „Capture any fullscreen application“ ja OBS tuvastab ja hõivab teie mängitavad täisekraaniga mängud automaatselt. Kui mängite aknalist mängu, valige režiimikastist „Jäädvusta konkreetne aken” ja valige rakendus. Veenduge, et mäng töötab nii, et see kuvatakse siin olevas loendis.

Siin saate teisi võimalusi kohandada või neid hiljem muuta. Nendele samadele valikutele juurdepääsemiseks klõpsake lihtsalt allikate loendis mängude hõivamise allikat ja valige "Atribuudid".

Sellest aknast lahkumiseks klõpsake nuppu "OK".

Nüüd käivitage täisekraaniga mäng. Kui eemaldate sellest Alt + Tab (või kui teil on mitu monitori), peaksite selle eelvaadet nägema OBS-i peaaknas. Kui te eelvaadet ei näe, proovige paremklõpsata akna keskel ja veenduge, et valik „Luba eelvaade” on lubatud.

Mõni mäng ei pruugi eelvaadet näidata, kui klõpsate klahve Alt + Tab. Mõnel juhul on see normaalne - võite proovida seda kohaliku salvestusega, et näha, kas teie praegused seaded toimivad kõnealuse mänguga. Klõpsake lihtsalt nuppu „Alusta salvestamist”, mängige mõni sekund oma mängu ja peatage seejärel salvestamine, et näha, kas saadud videofail töötab.

Kui mängu jäädvustamine ei toimi: proovige kuvamisrežiimi

Game Capture režiim ei tööta kahjuks iga mänguga. Kui te ei saa OBS-i konkreetse mängu salvestamiseks või voogesitamiseks, võite proovida režiimi Display Capture. See hõivab kogu teie kuva, sealhulgas Windowsi töölaua ja kõik avatud aknad, ning voogesitab selle.

Ekraani püüdmise režiimi kasutamiseks veenduge kõigepealt, et OBS pole seadistatud teie mängu jäädvustamise allika kuvamiseks. Selleks võite kas hiire parema nupuga klõpsata mängu hõivamise allikal ja valida loendist eemaldamiseks käsk „Eemalda”, või vasakul klõpsata selle vasakul asuval silmaikoonil, et see vaate eest peita.

Nüüd lisage uus allikas, nagu lisasite mängu hõivamise allika. Paremklõpsake väljal „Allikad” ja valige Lisa> Kuva jäädvustamine. Nimetage allikas mis iganes soovite ja klõpsake nuppu "OK".

Valige ekraan, mille soovite lisada - kuvatakse ainult üks kuva, kui teil on ainult üks arvutimonitor, ja klõpsake nuppu „OK”.

Töölaua eelvaade kuvatakse OBS-i peaaknas. OBS voogesitab kõike, mida ekraanil näete. Kui Game Capture ei tööta, võib see paremini toimida.

Valige, millist heli soovite levitada

Vaikimisi hõivab OBS töölaua heli - kõik, mis teie arvutis mängitakse, sealhulgas kõik mänguhelid - ja heli teie mikrofonist. See sisaldab neid teie voos.

Nende sätete muutmiseks kasutage mikseri paneeli, mis kuvatakse OBS-i akna allosas. Näiteks kummagi tüüpi heli vaigistamiseks klõpsake kõlariikoonil. Helitugevuse reguleerimiseks lohistage liugurit vasakule või paremale. Heliseadme valimiseks klõpsake hammasrattaikoonil ja valige „Properties“.

Lisage oma veebikaamerast video

Kui soovite mängu voo kohale lisada väikese oma veebikaamera video, lisage see oma stseeni teise allikana. Paremklõpsake kasti Sources all ja klõpsake nuppu Add> Video Capture Device. Nimetage oma videosalvestusseade ja klõpsake nuppu „OK”.

OBS peaks teie veebikaamera automaatselt üles leidma, kui teil seda on. Valige veebikaamera seade, mida soovite kasutada, ja konfigureerige kõik sätted, mida soovite siin muuta. Vaikimisi seaded peaksid töötama hästi. Kui olete lõpetanud, klõpsake nuppu „OK”.

Teie veebikaamera video asetatakse OBS-i eelvaate aknas teie mängu või töölaua kohale. Kasutage hiire abil video lohistamist sinna, kuhu soovite, ning klõpsake ja lohistage nurki, et muuta veebikaamera raami soovitud suurus.

Kui te ei näe oma veebikaamera videot, veenduge, et Video Capture Device ilmuks teie peamise mängu kohal või kuvaks jäädvustusallika väljale Sources. Loendis üksteise kohal olevad allikad on teie otsevideos üksteise kohal. Niisiis, kui teisaldate videohõive seadme allikaloendi lõppu, asub see teie mänguvoo all ja keegi seda ei näe. Lohistage allikaid nende loendis ümberkorraldamiseks.

Kolmas etapp: seadistage Twitch Streaming

Kui olete oma voo oma soovidega seadistanud, peate OBS-i ühendama oma Twitchi kanaliga. OBS-i seadete akna avamiseks klõpsake OBS-i ekraani paremas alanurgas nuppu "Seaded" või klõpsake nuppu Fail> Seaded.

Klõpsake kategooriat „Voog”, valige voo tüübiks „Voogesitusteenused” ja valige teenuseks „Twitch”. Kopeerige ja kleepige Twitchi veebisaidilt oma konto voo võti väljale „Voogu võtmele”. Valige kastist „Server” oma asukohale lähim server. Kui olete lõpetanud, klõpsake seadete salvestamiseks nuppu „OK”.

Kui soovite voogesitada mõnda muusse teenusesse - näiteks YouTube Gaming või Facebook Live -, valige see siin olevas kastis „Teenus” ja sisestage selle asemel üksikasjad.

Selles aknas saate ka oma voogesituse seadeid reguleerida. Valige siin „Output“ ikoon ja kasutage jaotise „Streaming“ suvandeid, et valida oma bitikiirus ja kooder. Tõenäoliselt soovite kõigepealt proovida voogesitust vaikeseadetega, et näha, kuidas need toimivad.

Kui see pole sujuv, proovige siin video bitikiirust vähendada. Optimaalne seade sõltub teie arvutist ja Interneti-ühendusest. OBS soovitab katsetada erinevaid seadeid, kuni leiate oma süsteemile sobivaima.

Neljas etapp: alustage voogesitust!

Nüüd, kui OBS on Twitchiga ühendatud, peate vaid klõpsama OBS-i akna paremas alanurgas nuppu "Alusta voogesitust".

Voogesituse ajal saate Twitch.tv armatuurlaua lehel näha oma voo eelvaadet, anda pealkirja ja määrata oleku „Praegu mängib”. Klõpsake Twitchi lehe paremas ülanurgas oma kasutajanime ja valige sellele juurdepääsemiseks “Armatuurlaud”.

Oma voo jagamiseks teiste inimestega suunake nad lihtsalt oma kanalilehele. See on tõmblema.tv/kasutaja , kus "kasutaja" on teie Twitchi kasutajanimi.

Lisateavet OBS-i erinevate seadete ja funktsioonide kohta leiate ametlikust OBS-i dokumentatsioonist.

Pildikrediit: Dennis Dervisevic / Flickr


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found