Kuidas oma iPhone'is või iPadis faile Safari abil alla laadida

Töö- või isiklikus elus peate mõnikord oma iPhone'i või iPadi alla laadima faili. Kasutades iOS 13 ja iPadOS 13 sisse viidud uut funktsiooni, saate seda nüüd teha otse Safaris. Kolmanda osapoole rakendust pole vaja!

Failide allalaadimine Safari abil

Safari allalaadimishaldur on iOS 13 ja iPadOS 13 värskenduste varjatud uus funktsioon. Kui sirvite oma päeva ja sirvite veebi, ei ole te tõenäoliselt sellest funktsioonist teadlik. Selle asemel ilmub see siis, kui puudutate allalaadimislingi.

Minge veebisaidile ja leidke allalaaditava faili link. Selle valimisel näete hüpikut koos failinimega, kus küsitakse, kas soovite selle alla laadida. Puudutage nuppu „Laadi alla“.

Allalaadimine algab ja brauseri ülaosas kuvatakse aadressiriba kõrval uus nupp „Allalaadimised”. Kõigi praeguste allalaaditavate failide kuvamiseks puudutage nuppu. Siit saate jälgida mitme allalaadimise edenemist.

Kui soovite allalaadimise igal ajal peatada, puudutage lihtsalt nuppu “X”.

Kui allalaadimine on lõppenud, puudutage faili eelvaate kuvamiseks. Kui olete meediumifaili, pildi või PDF-faili alla laadinud, näete seda eelvaate aknas.

Seejärel saate faili jagada mis tahes rakendusega. Puudutage vasakus alanurgas nuppu „Jaga”.

Faili avamiseks vajutage jaotises Allalaadimised failinime kõrval olevat ikooni „Otsi”.

Kui olete faili rakenduses faili avanud, saate menüü kuvamiseks faili pikalt puudutada.

Puudutage faili kustutamiseks nuppu „Kustuta“.

Kuidas muuta allalaadimise vaikekohta

Vaikimisi salvestatakse allalaaditud failid rakenduse Failid iCloud Drive'i kausta Allalaadimised. See on suurepärane võimalus, kui teil on tasuline iCloudi salvestusmahupakett, kuna see võimaldab teie allalaaditud failidel koheselt kõigi seadmete vahel sünkroonida.

Kuid kui olete tasuta 5 GB tasemel, ei pruugi teil olla ruumi suurte failide salvestamiseks.

Õnneks saate vaikekoha muuta kohalikuks salvestusruumiks. Avage rakendus „Seaded” ja minge Safari> Allalaadimised. Kui te ei leia oma telefonist brauserit, proovige selle leidmiseks kasutada Apple'i Spotlight'i otsingut.

Siin lülitage valik olenevalt seadmest valikule „Minu iPhone'is” või „Minu iPadis”.

Vaikimisi valib Safari kausta „Allalaadimised”. Seda saate muuta, puudutades valikut „Muu”, ​​et valida mis tahes kaust kohalikust salvestusruumist (või pilvemälu suvandist).

Alternatiiv iOS 12 kasutajatele: Documents 5 by Readdle

Safari uus allalaadimishaldur on eksklusiivne ainult iOS 13, iPadOS 13 ja uuemate versioonidega. Kui te pole värskendanud uusimat operatsioonisüsteemi (mida peaksite) või kui teil on olukord, kus te ei saa värskendada, on siin teie jaoks lahendus.

Proovige kasutada Readdle'i tasuta rakendust Documents 5. See on kõik ühes brauser ja failihalduri rakendus.

Avage brauserirežiimile lülitumiseks rakendus Documents 5 ja puudutage paremas alanurgas nuppu „Brauser”.

Nüüd navigeerige allalaadimislingiga lehele ja puudutage seda. Järgmisel ekraanil valige kaust, kuhu soovite faili alla laadida, ja puudutage valikut „Valmis“.

Nüüd alustatakse allalaadimist. Kõigi allalaaditavate failide kuvamiseks võite puudutada vahekaarti „Allalaadimised“.

Failihaldurile lülitumiseks puudutage vasakus alanurgas nuppu „Failid”. Puudutage allalaaditud faili kuvamiseks kausta „Allalaadimised”. Rakenduses eelvaate nägemiseks puudutage allalaaditavat faili. Puudutage nuppu „Menüü”, et vaadata faili teises rakenduses avamise võimalusi.

Safari allalaadimishaldur on vaid üks paljudest iOS 13 funktsioonidest. Lisateabe saamiseks vaadake meie parimate iOS 13 funktsioonide loendit.

SEOTUD:Parimad uued funktsioonid iOS 13-s, saadaval nüüd


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found