10 viisi Windows 10 arvuti lukustamiseks

Windows 10 arvuti lukustamine on parim viis arvuti turvamiseks, kui eemaldute. See ei sulge ega katkesta ühtegi töötavat rakendust ning lukustusekraanist pääsemiseks peate sisestama PIN-koodi või parooli. Siin on kümme viisi, kuidas arvuti lukustada.

Lukustage arvuti menüüs Start

Pole üllatav, et menüü Start pakub võimalust arvuti lukustamiseks. Klõpsake lihtsalt nuppu Start (Windowsi ikoon), valige oma konto nimi ja seejärel klõpsake nuppu "Lukusta".

Kasutage Windowsi võtit

Peaaegu igal Windowsi arvutil on klaviatuuril Windowsi klahv. Nagu arvatavasti arvasite, on sellel Windowsi ikoon. Arvuti lukustamiseks võite vajutada klahve Windows + L.

Ctrl + Alt + Kustuta

Klaviatuuri otseteed Ctrl + Alt + Delete kasutatakse tavaliselt reageerimata tarkvara tapmiseks, kuid saate seda kasutada ka arvuti lukustamiseks. Vajutage klahvikombinatsiooni Ctrl + Alt + Delete ja seejärel klõpsake ilmuvas menüüs nuppu „Lukusta”.

Lukustage arvuti tegumihalduris

Võite oma arvuti lukustada ka tegumihalduris. Vajutage klahvikombinatsiooni Ctrl + Alt + Delete ja seejärel klõpsake nuppu „Tegumihaldur”. Samuti võite Windowsi otsingukasti sisestada teksti „Task Manager” ja seejärel valida selle otsingutulemites.

Klõpsake paremas alanurgas käsku „Katkesta ühendus”.

Ilmub hüpikaken, mis küsib, kas soovite kindlasti ühenduse katkestada; kinnitamiseks klõpsake nuppu „Ühenda kasutaja lahti”.

SEOTUD:Windowsi tegumihaldur: täielik juhend

Lukustage see käsuviibalt

Käsuviiba avamiseks võite Windowsi otsingukasti sisestada ka „CMD”. Klõpsake otsingutulemites käsuviip.

Sisestage järgmine käsk:

Rundll32.exe user32.dll, LockWorkStation

Kui see on täidetud, lukustatakse teie arvuti.

SEOTUD:34 Kasulikud kiirklahvid Windowsi käsuviiba jaoks

Kasutage käsku Käivita

See meetod on täpselt sama kui ülaltoodud käsuviiba meetod, välja arvatud juhul, kui kasutate käsku Käivita. Sisestage Windowsi otsingukasti lihtsalt „run” ja klõpsake siis otsingutulemites käsku „Run”.

Tippige aknas „Käivita“ järgmine käsk ja seejärel klõpsake nuppu „OK“:

Rundll32.exe user32.dll, LockWorkStation

Kui see on täidetud, lukustatakse teie arvuti.

Looge arvuti lukustamiseks töölauaikoon

Kui soovite oma arvuti lihtsalt ühe klõpsuga lukustada, saate luua töölauaikooni. Selleks paremklõpsake töölaual, hõljutage kursorit valiku „Uus” kohal ja valige seejärel „Otsetee”.

Tippige ilmuvas aknas „Loo otsetee“ tekstiväljale „Sisestage üksuse asukoht“ järgmine käsk ja seejärel klõpsake nuppu „Järgmine“:

Rundll32.exe user32.dll, LockWorkStation

Pange oma ikoonile nimi ja klõpsake nuppu „Lõpeta“.

Teie ikoon ilmub töölauale - topeltklõpsake seda arvuti lukustamiseks.

SEOTUD:Kuidas Windowsi ikoone kohandada

Seadistage see ekraanisäästja seadetes

Pärast seda, kui ekraanisäästja on teatud aja jooksul olnud sisse lülitatud, saate oma arvuti lukustada. Selleks tippige Windowsi otsingukasti „Screen Saver”. Klõpsake otsingutulemites nuppu „Muuda ekraanisäästjat”.

Valige menüüs „Ekraanisäästja seaded” märkeruut valiku „Jätkamisel kuvage sisselogimisekraan” kõrval. Valige välja „Oota:” noolenuppude abil mitu minutit enne arvuti lukustumist peaks mööduma ja klõpsake siis nuppu „Rakenda”.

Me ei soovita seda meetodit turvalisuse huvides. Alati on parem oma arvuti lukustada, enne kui sellest eemaldute.

Kasutage dünaamilist lukustust

Dünaamiline lukustus on funktsioon, mis lukustab teie arvuti pärast sellest eemaldumist automaatselt. Ta teeb seda, tuvastades Bluetooth-signaali tugevuse. Kui signaal langeb, eeldab Windows, et olete arvuti lähiümbrusest lahkunud ja lukustab selle teie jaoks.

Rakenduse Dynamic Lock kasutamiseks peate kõigepealt oma nutitelefoni arvutiga siduma. Selleks minge menüüsse Seaded> Bluetooth (nii Androidis kui ka iOS-is) ja lülitage liugur sisse-sisse. Valige arvutis menüü Seaded> Seadmed> Bluetooth ja muud seadmed ning klõpsake nuppu „Lisa Bluetooth või muu seade”. Valige telefon, kinnitage PIN-kood ja need seotakse.

Nüüd jääb üle vaid funktsioon Dünaamiline lukustus. Avage Seaded> Kontod> Sisselogimissuvandid ja kerige alla jaotiseni „Dünaamiline lukustus“. Märkige märkeruut valiku „Luba Windowsil teie seade automaatselt lukustada, kui olete ära” kõrval.

Teie arvuti lukustub nüüd, kui liigute liiga kaugele.

SEOTUD:Kuidas kasutada dünaamilist lukustust Windows 10 arvuti automaatseks lukustamiseks

Kasutage kaugluku funktsiooni

Kauglukustuse funktsiooni tuleks kasutada ainult halvimal juhul. Enne arvuti juurest eemaldumist soovitame alati oma arvuti lukustada. Kuid me kõik unustame mõnikord asju. Kui olete oma arvuti ligipääsetavaks jätnud, on Microsoft pakkunud teile võimaluse selle kauglukustamiseks.

See töötab aga ainult siis, kui olete oma arvutis lubanud funktsiooni „Leia minu seade”, teil on seadmes administraatoriõigustega Microsofti konto ja seade on ühendatud Internetiga.

Kauglukustuse funktsiooni kasutamiseks logige sisse oma Microsofti kontole ja klõpsake lukustatava seadme all nuppu „Kuva üksikasjad”.

Seejärel klõpsake vahekaarti „Leia minu seade” ja seejärel nuppu „Lukusta”.

Arvuti lukustamise lõpetamiseks kinnitage kõik kuvatud teated.

SEOTUD:Kuidas oma Windows 10 arvutit eemalt lukustada

Küberturvalisuse osas olete esimene kaitsekiht. Pole tähtis, millise neist meetoditest soovite oma arvuti lukustada, kui seda tegelikult teete. Samuti unustamisel konfigureerige oma arvuti automaatselt ennast automaatselt lukustama.