Kuidas vaadata pildi EXIF-andmeid Windowsis ja MacOS-is

Kui soovite oma tehtud foto kohta lisateavet otsida, näiteks millal see täpselt on tehtud ja millises kaameras, on kiire viis EXIF-andmete otsimiseks nii Windowsi kui ka macOS-is.

Mis on EXIF-andmed?

Kaameraga foto tegemisel pole pilt ise ainus, mida salvestatakse. Muu teave, näiteks kuupäev, kellaaeg, kaamera mudel ja mitmed muud kaamera sätted, salvestatakse ja salvestatakse ka pildifaili.

SEOTUD:Mis on EXIF-andmed ja kuidas neid oma fotodelt eemaldada?

Foto tegemisel salvestatakse ja salvestatakse sellised seaded nagu säriaeg, ava, ISO-kiirus, valge tasakaal, fookuskaugus, asukoht (kui teie kaameral on GPS) ja isegi objektiivi tüüp (kui kasutate peegelkaamerat), kuid neid hoitakse varjatud, kui te ei soovi seda tahtlikult vaadata.

Ehkki saate EXIF-andmete vaatamiseks installida spetsiaalseid kolmanda osapoole rakendusi, võivad Windows ja macOS anda teile põhilise ülevaate ja vajaliku teabe, mida otsite. Selle saavutamiseks toimige järgmiselt.

Kuidas vaadata EXIF-andmeid Windowsis

EXIF-i andmete vaatamine Windowsis on lihtne. Lihtsalt paremklõpsake kõnealusel fotol ja valige „Properties“.

Klõpsake vahekaarti „Üksikasjad” ja kerige alla - näete igasugust teavet kasutatud kaamera ja sätete kohta, millega foto on tehtud.

Kuidas vaadata EXIF-i andmeid eelvaate abil macOS-is

MacOS-is avades foto eelvaates. Pärast avamist klõpsake ülaosas menüüribal üleval menüül „Tööriistad“.

Sealt valige „Näita inspektorit“.

Klõpsake vahekaardil „Exif”, kui see pole veel valitud.

Seejärel näete hulgaliselt täpsemat teavet foto kohta, sealhulgas erinevaid kasutatud kaamera seadeid. See annab teile isegi teada, kas välklampi kasutati või mitte. Kui teie foto on tehtud nutitelefonil, ei näe te palju teavet (või näete üldist teavet), kuid DSLR-kaameratel ja muudel kaameratel näete palju. Näete isegi kaamera korpuse seerianumbrit.

EXIF-andmete eemaldamine fotodelt

Fotodele lisatud EXIF-andmete olemasolu pole tegelikult halb asi, kuid on mõningaid juhtumeid, kus te ei pruugi seda soovida. Näiteks jagate võib-olla fotosid teiste inimestega ja te ei soovi, et nad teaksid täpselt, kus ja millal foto on tehtud.

Vaadake meie EXIF-andmete eemaldamise juhendit, mis hõlmab nii Windowsi kui ka macOS-i. Windowsis saate seda teha loomupäraselt ja macOS võib GPS-i teabe eemaldada. Kui soovite EXIF-i andmed MacOS-ist täielikult pühkida, vajate kolmanda osapoole rakendust nimega ImageOptim.

Kui kavatsete oma fotod ikkagi veebi üles laadida ja neid Interneti kaudu jagada, võite kasutada sellist pildimajutusteenust nagu Imgur, mis pühib teie fotodelt EXIF-i andmed automaatselt üles laadides. Teised saidid, nagu Flickr, hoiavad EXIF-andmeid manustatud. Enne üleslaadimist on alati hea kontrollida, kas teie teenus kustutab EXIF-andmed, või pühkige need ise, et olla turvaline.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found