Mis on Swapfile.sys ja kuidas selle kustutada?

Windows 10 (ja 8) sisaldab uut virtuaalmälufaili nimega swapfile.sys. See on salvestatud teie süsteemiseadmesse koos lehekülgedega filefail.sys ja hiberfil.sys. Kuid miks vajab Windows nii vahetus- kui ka lehefaili?

Windows vahetab välja teatud tüüpi andmed, mida vahetusfailiga ei kasutata. Praegu kasutatakse seda faili nende uute "universaalsete" rakenduste jaoks - varem tuntud kui Metro rakendused. Windows võib tulevikus sellega rohkem teha.

Swapfile.sys, Pagefile.sys ja Hiberfil.sys

SEOTUD:Peidetud failide ja kaustade kuvamine operatsioonisüsteemis Windows 7, 8 või 10

Nagu lehtfile.sys ja hiberfil.sys, salvestatakse see fail vaikimisi teie süsteemidraivi juurkasti - C: \. See on nähtav ainult siis, kui olete lubanud valiku „Peidetud failide ja kaustade kuvamine” ja kui valik „Peida kaitstud operatsioonisüsteemi failid” on keelatud.

Hiberfil.sys kasutab Windowsi operatsioonisüsteem kogu RAM-i sisu talveunerežiimi salvestamiseks. Samuti aitab see lubada uue hübriidkäivituse kiire käivitamise funktsiooni Windows 8 ja 10. Pagefile.sys on koht, kus Windowsi operatsioonisüsteem tühjendab mälu, kui teie RAM-is pole ruumi ja süsteem vajab rohkem RAM-i.

Milleks on vahetusfail?

Selle faili kohta pole palju ametlikku Microsofti teavet, kuid saame koostada vastuse Microsofti ametlikest ajaveebipostitustest ja foorumi vastustest.

Kokkuvõtteks võib öelda, et swapfaili - swapfile.sys - kasutatakse praegu Microsofti uue rakenduse stiili vahetamiseks. Microsoft on erinevates punktides nimetanud neid universaalrakendusi, Windows Store'i rakendusi, Metro rakendusi, kaasaegseid rakendusi, Windows 8 rakendusi, Windows 8 stiilis kasutajaliidese rakendusi ja muud.

Neid rakendusi hallatakse erinevalt Windowsi tavapärastest töölauarakendustest. Windows haldab nende mälu arukamalt. Microsofti Black Morrison selgitab seda järgmiselt:

"Võite küsida:" Miks me vajame veel üht virtuaalset lehefaili? "Noh, kaasaegse rakenduse kasutuselevõtuga vajasime viisi nende mälu haldamiseks väljaspool traditsioonilist virtuaalse mälu / Pagefile meetodit.

„Windows 8 suudab kogu peatatud kaasaegse rakenduse (privaatse) töökomplekti tõhusalt kettale kirjutada, et süsteem rõhu tuvastamisel lisamälu saada. See protsess on analoogne konkreetse rakenduse talveunerežiimiga ja seejärel selle jätkamisega, kui kasutaja rakenduse juurde tagasi lülitub. Sel juhul kasutab Windows 8 rakenduse töörühma tühjendamiseks või uuesti täitmiseks kaasaegsete rakenduste peatamise / jätkamise mehhanismi. "

Selle asemel, et kasutada selleks standardset faili pagefile.sys, vahetab Windows välja bitid universaalsetest rakendustest, mis pole enam vajalikud faili swapfile.sys jaoks.

Microsofti Pavel Lebedinsky selgitab veidi rohkem:

„Metroo stiilis rakenduste peatamine / jätkamine on üks stsenaarium, tulevikus võiks neid olla ka teisi.

Vahetusfailil ja tavalisel lehefailil on erinevad kasutusmustrid ja erinevad nõuded seoses ruumi reserveerimise, dünaamilise kasvu, lugemis- ja kirjutamispoliitikaga jne. Nende lahus hoidmine muudab asja lihtsamaks. "

Põhimõtteliselt kasutatakse standardset lehefaili Windowsi tavapäraste asjade jaoks, samas kui Microsofti uus rakenduste raamistik kasutab eraldi rakendustüüpi uute rakenduste bitide arukaks vahetamiseks.

Kuidas kustutada fail Swapfile.sys?

SEOTUD:Mis on Windowsi lehefail ja kas peaksite selle keelama?

See konkreetne fail on tegelikult üsna väike ja peaks olema maksimaalselt umbes 256 MB. Te ei peaks seda eemaldama. Isegi kui teil on mingi tahvelarvuti, millel on väga vähe salvestusruumi, aitab swapfile.sys selle tõenäoliselt paremini reageerida.

Faili swapfile.sys hallatakse koos failiga pagefile.sys. Draivil faili keelamine keelab ka selle draivi vahetusfaili.

Me tõesti ei soovita seda teha, kuna teie lehefaili keelamine on halb mõte.

Kuid võite selle faili eemaldada, kui soovite. Sobiva dialoogi avamiseks avage menüü Start, tippige „performance” ja valige sätte otsetee „Reguleeri Windowsi välimust ja jõudlust”.

Klõpsake aknas Performance Options (Toimivusvalikud) vahekaarti Advanced (Täpsemalt) ja klõpsake virtuaalse mälu all nuppu Change (Muuda).

Tühjendage märkeruut „Kõigi draivide lehitsemisfaili suuruse automaatne haldamine”, valige draiv, valige käsk „Saalefaili pole” ja klõpsake nuppu „Määra”. Nii failid pagefile.sys kui ka swapfile.sys eemaldatakse sellest kettast pärast arvuti taaskäivitamist.

Siit peaksite saama teisele draivile lehefaili uuesti luua ja Windows teisaldab teie virtuaalmälufailid sellesse draivi, mis võimaldab teil vähendada tahkis-draivi kulumist ja panna need näiteks mehaanilisele kõvakettale.

Klõpsake nuppu OK ja taaskäivitage arvuti. Failid swapfile.sys ja pagefile.sys peaksid teie kettalt kaduma. Nende loomiseks külastage uuesti seda dialoogi ja lubage oma C: \ draivil või mõnel teisel draivil süsteemi hallatud suurus.

Üldiselt pole see fail liiga halb - see on uus fail, kuid see võtab palju vähem ruumi kui traditsioonilised failid pagefile.sys ja hiberfil.sys. Windows 10 peaks isegi selle täiendava virtuaalse mälufailiga kasutama vähem kettaruumi kui Windows 7.