Kuidas Windowsi tarkvara Chromebookis käitada

Chromebookides ei käita tavaliselt Windowsi tarkvara - see on nende puhul parim ja halvim. Teil pole vaja viirusetõrjet ega muud Windowsi rämpsu ... kuid te ei saa installida ka Photoshopi, Microsoft Office'i täisversiooni ega muid Windowsi töölauarakendusi.

Õnneks on Windowsi töölauaprogramme Chromebookis kasutada mitmel viisil: kas käitada neid olemasolevas Windowsi süsteemis kaugjuhtimisega, kasutades erinevaid Androidi lahendusi, või määrida käed arendajarežiimis ja käitada Chromebookis endas.

Esimene võimalus: pääsete Windowsi töölauale kaugjuurdepääsu kaudu

Google'i Chrome OS on mõeldud kergekaaluliseks operatsioonisüsteemiks, miks mitte seda omaks võtta? Soovitame oma Chromebookis Windowsi tarkvara käivitada, pöördudes Windowsi kaugarvuti juurde ja tehes seda seal. Võite kasutada kahte erinevat lähenemist.

Juurdepääs oma Windowsi arvutile: Kui teil on juba Windowsi arvuti, saate sellele kaugjuurdepääsu kaudu kasutada Windowsi tarkvara käitamiseks. Seda saate teha Google'i Chrome Remote Desktopi beetaversiooni abil. Saate oma Windowsi töölauale ühenduse luua Chromebookist (või mõnest muust Chrome'i töötavast arvutist) ja teil on kaugseadme üle täielik kontroll, mis võimaldab teil töötada Windowsi rakendustega.

Negatiivne külg on see, et teie Windowsi arvuti peab töötama kodus alati, kui peate sellele oma Chromebookist juurde pääsema. See on mugav lahendus isiklikuks kasutamiseks, kuid ettevõtted ei soovi hallata iga Chromebooki kasutaja jaoks eraldi Windowsi arvutit.

Hostige Windowsi rakendusi kaugserveris: Chromebookid saavad kasutada Citrixi vastuvõtjat, et pääseda juurde Citrixi serveris hostitud Windowsi rakendustele, või kasutada RDP-klienti, et pääseda juurde Windowsi serveris hostitud kaugtöölauale. See sobib ideaalselt ettevõtetele, kes soovivad hostida oma servereid ja pakkuda oma kasutajatele kergeid ja õhukesi kliente, mis võimaldavad neil hostitud tarkvarale kaugjuurdepääsu teha.

Kodukasutajana võiksite osta teenuse ettevõttelt, mis majutaks teile Windowsi töölauda ja võimaldaks teil sellele kaugjuurdepääsu, kuid tõenäoliselt oleksite parem kasutada hoopis oma Windowsi arvutit.

Teine võimalus: kasutage arendajarežiimi ja installige vein

Wine on avatud lähtekoodiga ühilduvuskiht, mis võimaldab Windowsi rakendustel töötada Linuxis ja MacOS-is. Wine on lauaarvutitarkvara ja pole ühtegi Wine'i versiooni, mis oleks mõeldud Chromebookidele ... kuid on ka lahendusi.

Kuna Chrome OS põhineb Linuxil, on Wine'i Chromebookis käitamiseks kaks võimalust: kasutades Linuxis selle käivitamiseks Croutonit või uue Wine Androidi rakenduse abil.

Tähtis: Veini Linuxis ARM Chromebookides ei kasutata ja Androidi versioon toetab ainult Windows RT rakendusi. Vein peaks Inteli Chromebookides siiski korralikult töötama.

Kasutage veini koos Croutoniga: Wine'i töölauaversiooni installimiseks peate lubama arendajarežiimi ja installima Croutoni, et saada Chrome OS-i kõrval Linuxi töölaud. Seejärel saate installida Wine'i Linuxi töölauale ja kasutada seda Windowsi programmide installimiseks, nagu kasutaksite Wine'i tavalisel Linuxi töölaual.

SEOTUD:Kuidas installida Ubuntu Linux oma Chromebooki koos Croutoniga

See võimaldaks teil Chromebookis käitada Microsoft Office'i standardset versiooni, kuigi teil oleks parem kasutada Microsofti ametlikke Office'i veebirakendusi või Androidi rakendusi - kui te ei vaja täpsemaid funktsioone.

Alati, kui soovite kasutada Windowsi programmi, võite klaviatuuri otsetee abil lihtsalt oma Chrome OS-i süsteemi ja Linuxi töölaua vahel vahetada - taaskäivitamist pole vaja.

Kasutage Androidi jaoks veini: Veinil on ka Androidi rakendus, mis on endiselt beetaversioonis, kuid kui teil on Androidi rakendusi käitav Chromebook, võib see lubada teil Windowsi programme käivitada ilma Croutoni installimata. See pole veel Google Play poes saadaval, seega peate oma Chromebooki arendajarežiimi panema ja APK edasi laadima.

Kui Wine on teie Chromebooki installitud, käivitage rakendus nagu tavaliselt, et pääsete juurde Windowsi minimaalsele emuleeritud versioonile. Pidage meeles, et see on endiselt väga beetaversioon, nii et see ei toimi ideaalselt. See tähendab, et ma soovitaksin vähemalt proovida seda võimalust enne Croutoni seadistamise probleemide läbimist, kui kõik, mida kavatsete teha, on seda Veini jaoks kasutada.

Vein ei ole täiuslik, seetõttu ei käivita see kõiki Windowsi rakendusi ja võib-olla ei käivita mõnda rakendust ilma käsitsi kohandamata. Vajadusel toetatud rakenduste ja näpunäidete kohta lisateabe saamiseks pöörduge Wine'i rakenduste andmebaasi.

Kolmas võimalus: kasutage arendajarežiimi ja installige virtuaalne masin

SEOTUD:4+ viisi Windowsi tarkvara käitamiseks Linuxis

Kui Wine ei toeta programmi, mida soovite käivitada, või on see lihtsalt liiga palju vaeva, võite Windowsi virtuaalmasina käivitada ka Linuxi töölaualt koos Croutoniga. Sarnaselt ülaltoodud võimalusega peate oma Chrome OS-i süsteemi kõrval Linuxi töölaua saamiseks lubama arendajarežiimi ja installima Croutoni, seejärel installima virtualiseerimisprogrammi nagu VirtualBox. Installige Windows VirtualBoxi samamoodi nagu tavalises arvutis - saate klaviatuuri otseteed kasutades oma Chrome'i töölaua ja Linuxi töölaua vahel edasi-tagasi vahetada.

Tähtis: Tüüpiline virtuaalmasina tarkvara nagu VirtualBox ei tööta ARM Chromebookides. Selle proovimiseks soovite omada Inteli põhist Chromebooki.

Virtuaalmasinad on selleks kõige raskem viis, nii et virtuaalmasina tarkvara, Windowsi ja töölauarakenduste juhtimiseks vajate piisavalt võimsat riistvara. Uuemate Chromebookide kaasaegsed protsessorid saavad sellega paremini hakkama kui vanemad ja aeglasemad Chromebookid. Virtuaalsed masinad võtavad ka palju kettaruumi, mida Chromebookidel sageli pole - pole hea kombinatsioon.

Neljas võimalus: kasutage Androidi jaoks CrossOverit

Kui kasutate Chromebooki, mis toetab Androidi rakendusi, võimaldab CrossOveri nimeline Androidi rakendus teil Windowsi programme koos Chrome'i rakendustega käitada. See on endiselt beetaversioon, kuid varajane testimine on olnud positiivne.

CrossOver töötab sarnaselt veiniga Chrome OS-is, kuid rakenduste installimisel tutvustab see rohkem praktilist lähenemist. Rakenduse avamisel saate otsida konkreetset Windowsi tarkvara ja see aitab teil neid installida. See otsib sobivaid installifaile ja laeb need enamikul juhtudel isegi teile alla. Selle kasutamine on üsna lihtne.

Kui rakendus on installitud, saate selle käivitada koos oma Chrome'i rakendustega, nagu see oleks kohalik. Minu kogemus CrossOveri kohta tabas rakendusi tabamust ja puudust - see on eeldatav, kuna rakendus on endiselt beetaversioonis. See näitab endiselt palju lubadusi Windowsi tarkvara tuleviku jaoks Chromebookides, eriti kui vajate ainult ühte või kahte konkreetset programmi.

Viies võimalus (omamoodi): käitage Linuxi tarkvara arendajarežiimis

Lõpuks ei pruugi teil olla vaja Windowsi programmi üldse käitada - paljudel Windowsi programmidel on oma Linuxi versioonid ja neid saab Chromebookis Croutoni Linuxi töölaua abil ilma palju vaevata käitada. Näiteks kui soovite Chromebookis mänge käitada, pakub Steam Linuxile Linuxile palju mänge ja selle kataloog laieneb jätkuvalt. Nii et see pole tehniliselt Windowsi tarkvara käitamine, kuid mõnel juhul on see sama hea.

Pidage meeles, et paljud Linuxi programmid, nagu Minecraft, Skype ja Steam, on saadaval ainult Inteli x86 protsessorite jaoks ega tööta ARM-protsessoritega seadmetes.

Kas ma saan Windowsi lihtsalt oma Chromebooki installida?

SEOTUD:Windowsi installimine Chromebooki

Ma tean, et ükski ülaltoodud variantidest pole tegelikult ideaalne. Kui leiate, et soovite lihtsalt Windowsi oma Chromebooki installida ... noh, sina võib osata. Seal on mõned projektid, mis võimaldavad kasutajatel Windowsi installida, kuid see on üsna põhjalik protsess. Vähe sellest, see töötab ainult kindlatel Inteli Chromebookide komplektidel, nii et enamikul seal olevatest valikutest pole tegelikult tuge. Kui aga olete uudishimulik, vaadake lisateavet sellest juhendist.

Vastasel juhul on parem kasutada ühte ülaltoodud valikutest või hankida lihtsalt Windowsi sülearvuti, kui seda hädasti vaja on.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found