Kuidas installida Windows 3.1 DOSBoxi, seadistada draivereid ja mängida 16-bitiseid mänge

Paigaldage Windows 3.1 DOSBoxi, et vanu 16-bitiseid Windowsi mänge käivitada Windowsi, Mac OS X, Linuxi ja mujal, kus DOSBox töötab, 64-bitistes versioonides. See on eriti kasulik, kuna ainult 16-bitised Windowsi versioonid saavad neid 16-bitiseid rakendusi käitada.

Windows 3.1 oli tegelikult vaid DOS-is töötanud rakendus ja DOSBox on emulaator, mis on loodud DOS- ja DOS-rakenduste käitamiseks. DOSBoxi Windows 3.1 on ideaalne kombinatsioon vanade Windows 3.1-aegsete rakenduste käitamiseks.

Installige Windows 3.1

SEOTUD:Kuidas panna vanad programmid Windows 10-s toimima

Esiteks peate looma oma arvutis kausta. See kaust sisaldab draivi C: sisu, mille edastate DOSBoxile. Ärge kasutage selleks oma tegelikku C: draivi Windowsis. Tehke näiteks selline kaust nagu “C: \ dos”.

Looge kausta "C: \ dos" sees kaust - näiteks "C: \ dos \ INSTALL" - ja kopeerige kõik failid oma Windows 3.1 disketilt sellesse kausta. Windows 3.1 kuulub endiselt Microsofti autoriõiguste alla ja seda ei saa veebis seaduslikult alla laadida, kuigi paljud veebisaidid pakuvad seda allalaadimiseks ja Microsoft ei paku seda enam müügiks.

Võite kasutada Windows 3.1 või Windows for Workgroups 3.11 - olenevalt sellest, kumb teil on saadaval.

Järgmisena installige ja käivitage DOSBox. Tippige DOS-i viipale järgmine käsk ja vajutage Enter, et paigaldada DOSBoxis oma C: draivina loodud kaust:

mount c c: \ dos

(Kui nimetasite kausta kusagil mujal või paigutasite selle muusse kohta, tippige see asukoht c: \ dos asemel.)

Valige C: draiv, sisestades järgmised kaks märki ja vajutades sisestusklahvi:

c:

Seejärel sisestage kaust, mis sisaldab teie Windows 3.1 installifaile:

CD installimine

(Kui nimetasite kaustaks midagi muud, tippige installimise asemel see.)

Lõpuks käivitage Windows 3.1 häälestusviisard:

setup.exe

Windows 3.1 installimiseks DOSBoxi läbige Windowsi 3.1 häälestusviisard. Kui see on valmis, sulgege DOS-süsteem, klõpsates viisardis nuppu "Taaskäivita".

DOSBoxi taaskäivitamisel saate käivitada Windows 3.1, käivitades järjekorras järgmised käsud:

mount c c: \ dos

c:

CD aknad

võita

Installige videodraiverid

SEOTUD:Enne Windowsi töötavad arvutid: mis MS-DOS-i kasutamine tegelikult meeldis

DOSBox toetab standardset VGA graafikat. Kuid see toetab ka mõnda muud tüüpi graafikat. Vaikimisi on see loodud S3 graafika jäljendamiseks. Parima graafika toe saamiseks peate installima S3 graafika draiverid ja konfigureerima Windows 3.1 suurema eraldusvõime ja rohkemate värvide kasutamiseks.

S3 videodraiveri saate alla laadida Classic Games'i veebisaidilt. Pakkige .zip-fail DOSBox C: draivi kausta sees olevasse kausta. Näiteks oleks mõttekas panna need failid kausta C: \ dos \ s3.

Operatsioonisüsteemis Windows 3.1 topeltklõpsake programmi peakaustal ja topeltklõpsake ikooni “Windowsi häälestus”. Klõpsake Windowsi häälestusaknas menüüd „Valikud” ja valige käsk „Muuda süsteemi sätteid”.

Klõpsake kasti „Kuva”, kerige allapoole ja valige „Muu kuva (nõuab OEM-ilt ketast)”.

Sisestage tee S3 draiverite juurde. Näiteks kui pakkisite need kausta C: \ dos \ s3, tippige siia „C: \ S3”.

Valige eelistatud eraldusvõime ja värvid. Soovitame valida 256 värviga 800 × 600. See on kõrgeim eraldusvõime ja värvide arv, mida paljud mängud toetavad.

Klõpsake mitu korda nuppu OK. Windows installib draiverid ja teil palutakse see taaskäivitada. Pärast seda näete oma uusi graafilisi seadeid jõus.

Kui Windows ei tööta pärast kuvareziimi valimist korralikult, käivitage järgmine käsk pärast Windowsi kataloogi sisenemiseks käsku "cd windows":

setup.exe

Seejärel saate valida mõne muu videorežiimi.

Installige helidraiverid

Hoolitseda tuleb veel ühe juhi probleemiga. Windows 3.1 ei sisalda helidraivereid, mis töötavad täielikult koos SoundBlasteri heli riistvaraga, mida DOSBox jäljendab. Samuti soovite installida need.

Nagu ka S3 videodraiveri puhul, saate ka alla laadida tarkvara Sound Blaster 16 Creative Audio Driver klassikaliste mängude veebisaidilt. Pakkige allalaaditud arhiiv sellisesse kausta nagu c: \ dos \ sb

Sulgege Windows 3.1, klõpsates nuppu „File” ja valides „Exit Windows”, kui see on DOSBoxis avatud. Draiveri Sound Blaster 16 installeri käivitamiseks käivitage järgmised käsud, eeldades, et pakkisite kausta lahti c: \ dos \ sb

cd c: \ sb

install.exe

Draiverite installimiseks vajutage sisestusklahvi Enter, valige täielik install ja vajutage uuesti Enter. Vaikimisi näete rida: „Microsoft Windows 3.1 tee: Puudub”.

Valige nooleklahvide abil „Microsoft Windows 3.1 tee” ja vajutage sisestusklahvi.

Sisestage vaiketee, milleks on C: \ WINDOWS, ja vajutage sisestusklahvi. Jätkamiseks vajutage uuesti sisestusklahvi.

Järgmisel ekraanil valige väärtus „Interrupt setting: 5“ ja vajutage sisestusklahvi. Vaikimisi on see seatud 5-le, kuid DOSBoxi vaikeseade on 7.

Valige katkestuse sätte jaoks 7 ja vajutage sisestusklahvi. Seejärel võite jätkamiseks vajutada sisestusklahvi. Laske installiprotsessil DOS-süsteem lõpetada ja „taaskäivitage“, sulgege DOSBox ja avage see uuesti.

Käivitage Windows 3.1 uuesti ja teil on täielik heli tugi, sealhulgas MIDI-heli tugi. Heli peaksite kuulma kohe, kui taaskäivitate Windows 3.1.

Mängude ja muude rakenduste installimine ja käitamine

Rakenduse reaalseks kasutamiseks laadige see alla (või kopeerige vanadelt ketastelt) ja pange see kausta c: \ dos. Näiteks võiksite selle paigutada kausta c: \ dos \ gamename.

Seejärel saate luua otsetee mängu .exe-failile, klõpsates nuppu Fail> Uus ja sirvides selle .exe-faili. Mängu käivitamiseks topeltklõpsake sellel otseteel.

Mäng peaks lihtsalt töötama, käivitades DOSBoxi aknas nii, nagu töötaks see Windows 3.1-s - lõppude lõpuks on see nii.

Samuti ei pea te kogu seda seadistusprotsessi uuesti läbi tegema. Lihtsalt võtke see kaust c: \ dos - või mis iganes muu nimetasite - ja varundage see. Teisaldage see teise arvutisse ja saate seda kasutada pärast DOSBoxi installimist. Kuna me pole DOSBoxi üldse konfigureerinud ja oleme selle vaikeseadeid lihtsalt kasutanud, ei pea te isegi enne DOSBoxi seadete muutmist enne töötamist.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found