Mis on Windowsi sündmuste vaataja ja kuidas seda kasutada?

Windowsi sündmuste vaataja kuvab rakenduste ja süsteemiteadete logi, sealhulgas vead, infosõnumid ja hoiatused. See on kasulik tööriist igasuguste erinevate Windowsi probleemide tõrkeotsinguks.

Pange tähele, et isegi korralikult toimiv süsteem kuvab logides mitmesuguseid hoiatusi ja vigu, mida saate Event Vieweriga läbi kammida. Petturid kasutavad seda fakti mõnikord isegi selleks, et petta inimesi uskuma, et nende süsteemil on probleem, mille ainult pettur saab lahendada. Ühes kurikuulsas kelmuses helistab isik, kes väidab end olevat Microsofti päritolu, kellelegi üles ja käsib neil avada sündmuste vaataja. Inimene näeb siin kindlasti veateateid ja pettur küsib nende parandamiseks isiku krediitkaardi numbrit.

Rusikareeglina võite eeldada, et teie arvuti töötab korralikult, sündmuste vaaturis ilmuvaid vigu ja hoiatusi. See tähendab, et tasub omada tööriista põhiteadmisi ja teada, millal see teile kasulik võib olla.

Sündmuste vaataja käivitamine

Sündmuste vaataja käivitamiseks klõpsake lihtsalt nuppu Start, tippige otsingukasti „Event Viewer” ja klõpsake siis tulemust.

Sündmused on paigutatud erinevatesse kategooriatesse, millest igaüks on seotud logiga, mida Windows peab selle kategooriaga seotud sündmuste kohta. Kuigi kategooriaid on palju, puudutab suur osa tõrkeotsinguid kolme kategooriat:

  • Rakendus: Rakenduste logi salvestab Windowsi süsteemikomponentidega seotud sündmused, näiteks draiverid ja sisseehitatud liideseelemendid.
  • Süsteem: Süsteemilogi salvestab süsteemi installitud programmidega seotud sündmused.
  • Turvalisus: Kui turbelogimine on lubatud (see on Windowsis vaikimisi välja lülitatud), salvestab see logi turvalisusega seotud sündmused, nagu sisselogimiskatsed ja juurdepääs ressurssidele.

Ärge paanitsege!

Kindlasti näete Event Vieweris mõningaid vigu ja hoiatusi, isegi kui teie arvuti töötab hästi.

Sündmuste vaataja on loodud selleks, et aidata süsteemiadministraatoritel oma arvutis vahelehti hoida ja probleemide tõrkeotsinguks. Kui teie arvutiga pole probleeme, pole siin olevad vead tõenäoliselt olulised. Näiteks näete sageli vigu, mis näitavad, et programm kukkus kindlal ajal kokku - see võis olla nädalaid tagasi - või et teenust ei õnnestunud Windowsiga käivitada, kuid tõenäoliselt käivitati see järgmisel katsel.

Näiteks alloleval pildil näete, et viga tekkis siis, kui Steami klienditeenindus ei õnnestunud õigeaegselt käivitada. Steam-kliendiga pole meil testarvutis probleeme olnud, seega on see tõenäoliselt ühekordne viga, mis hilisemal käivitamisel end parandas.

Teoreetiliselt peaksid sündmused nendesse logidesse logima ka teised rakendused. Paljud rakendused ei paku siiski väga kasulikku teavet sündmuste kohta.

Kasutab sündmuste vaataja jaoks

SEOTUD:Kõik, mida peate teadma surma sinise ekraani kohta

Siinkohal mõtlete ilmselt, miks peaksite sündmuste vaatamisest hoolima, kuid see võib tegelikult olla kasulik, kui veaotsite mõnda konkreetset probleemi. Näiteks kui teie arvuti ekraanil on sinine ekraan või taaskäivitatakse juhuslikult, võib Event Viewer anda selle kohta lisateavet. Näiteks veateate jaotises Süsteemilogi võib teavitada, milline riistvaradraiver kukkus, mis aitab teil lollakas draiverit või vigast riistvarakomponenti üles leida. Otsige lihtsalt veateadet, mis on seotud arvuti külmutamise või taaskäivitamise ajaga - veateade arvuti külmutamise kohta märgitakse kriitiliseks.

Samuti saate veebis otsida konkreetseid sündmuste ID-sid, mis võivad aidata tuvastada ilmnenud vea teavet. Selle atribuudiakna avamiseks ja kirje “Sündmuse ID” otsimiseks lihtsalt topeltklõpsake Event Vieweri veal.

Sündmuste vaataja jaoks on ka muid lahedaid kasutusviise. Näiteks jälgib Windows teie arvuti alglaadimise aega ja logib selle sündmusele, nii et saate sündmuste vaaturi abil leida arvuti täpse käivitamisaja. Kui teil on server või muu arvuti, mis peaks harva välja lülituma, saate lubada väljalülitamise sündmuste jälgimise. Kui keegi arvuti välja lülitab või taaskäivitab, peab ta esitama põhjuse. Sündmuste vaaturis saate vaadata iga seiskamist või süsteemi taaskäivitamist ja selle põhjust.

SEOTUD:Kuidas kasutada Event Viewerit arvuti alglaadimisaja leidmiseks


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found