Selle Microsofti tööriista abil avage Windows 7 või 8 virtuaalsed töölauad

Tundub, et Windows 9 sisaldab lõpuks ka virtuaalseid töölaudu, seda funktsiooni, mida Linuxi ja Maci kasutajad on juba aastaid nautinud. Kuid Windows 7 ja 8 on juba mõned virtuaalse töölaua funktsioonid - need on lihtsalt kapoti all peidus.

Windowsil on tegelikult olnud virtuaalsete töölaudade API tugi alates Windows NT 4-st, kuid selle ümber puudub kasutajaliides. Selle lubamiseks vajate tööriista, nagu kunagi tegi Microsofti virtuaalsete töölaudade PowerToy for Windows XP.

Hankige virtuaalsed töölauad

Ehkki Microsofti virtuaalsed töölauad PowerToy pole pärast Windows XP töötanud, pakuvad need veel ühe tööriista, mis võimaldab teil virtuaalseid töölaudu Windowsi kaasaegsetes versioonides kasutada. Tööriist on väike, kerge ja tasuta. Nende kasutamiseks ei pea te raha maksma, tegelema nördivate ekraanidega ega tegelema segase rakendusega.

SEOTUD:Mis on SysInternals'i tööriistad ja kuidas neid kasutada?

Laadige töölauad v2.0 alla MIcrosofti saidilt Windows Sysinternals. Sysinternals oli kunagi kolmanda osapoole tööriistade kogu, kuid Sysinternalsi tööriistad on nii kasulikud ja võimsad, et Microsoft ostis need kõik mõned aastad tagasi. Kui olete Windowsi toite kasutaja, peaksite tutvuma tööriistadega SysInternals. Enamik neist on võimsad süsteemi utiliidid, mis on täis kasulikku teavet - mitte sellised väikesed tööriistad nagu see.

Avage allalaaditud fail Desktops.zip, ekstraktige fail Desktops.exe ja topeltklõpsake seda. Näete minimaalset töölaudade seadistusakent. Kui soovite tööriista sisselogimisel automaatselt käivitada, klõpsake märkeruutu Käivita automaatselt sisselogimisel.

Töölaua vahel vahetamine

Virtuaalsete töölaudade vahel vahetamiseks saate klahve kohandada, kuid vaikimisi kasutate nelja virtuaalse töölaua vahel vahetamiseks Alt + 1/2/3/4. Võite ka klõpsata süsteemses salves ikooni, et näha ülevaadet oma töölaudadest ja nende vahel vahetada.

Kiirklahvide muutmiseks paremklõpsake süsteemses salves ikooni ja valige Options.

Esmakordsel virtuaalsele töölauale lülitumisel "loob" Windows selle - see laadib selle töölaua jaoks uue Explorer.exe koopia. Teistel lauaarvutitel avatud Windows ei tundu olevat avatud teistes töölauades, nii et te ei saa tegumiriba või Alt + Tab abil neile üle minna. Kõigepealt peate tagasi minema nende seotud töölauale.

Igal töölaual on ka omaette süsteemne salv - nii et esimese töölaua süsteemisalve ikoone ei kuvata teistes töölaudades. Kui avate rakenduse oma teisel töölaual ja see laadib süsteemse salve ikooni, kuvatakse see süsteemse salve ikoon ainult teie teise töölaua süsteemisalves, mitte teie esimese, kolmanda või neljanda töölaua puhul.

Windowsi määramine lauaarvutitele

Konkreetse töölaua rakenduste aknas käivitamiseks lülitage kõigepealt sellele töölauale ja seejärel käivitage rakendus tegumiribalt, menüüst Start või kus iganes mujal.

Kahjuks ei saa te aknaid virtuaalsete töölaudade vahel tegelikult avada, kui need on avatud. Akna teisele töölauale teisaldamiseks peate selle sulgema ja seejärel sellel teisel töölaual uuesti avama. Proovige seadistada konkreetsete ülesannete jaoks tööruumid, nii et te ei peaks pidevalt aknaid töölaudade vahel žongleerima.

Lauaarvutite v2.0 sulgemine

Soovitatav viis töölauad v2.0 sulgemiseks on välja logida ja uuesti sisse logida. Muidugi, kui soovite selle kasutamise lõpetada, peaksite kõigepealt keelama valiku „Käivita automaatselt sisselogimisel”.

Miks piirangud?

SEOTUD:Kuidas saada Dexpotiga Windowsi virtuaalseid töölaudu

Sysinternals Desktops v2.0 allalaadimiste leht selgitab tööriista piiranguid hästi. On ka teisi virtuaalse töölaua tööriistu, mis tunduvad võimsamad. Näiteks arvasime, et Dexpot töötab väga hästi ja saate alla laadida ka teisi virtuaalseid töölauahaldureid. Nendel tööriistadel on üldjuhul rohkem funktsioone ja need võivad tunduda veidi sujuvamad - saate aknaid virtuaalsete töölaudade vahel liigutada ja soovi korral vaadata kõiki avatud aknaid iga töölaua tegumiribal.

Kuid enamik virtuaalseid töölaua tööriistu töötab lihtsalt akende minimeerimise ja maksimeerimise teel. Nad ei loo tõelisi virtuaalseid töölaudu - nad "võltsivad", meenutades, millised aknad tuleks minimeerida ja millised maksimeerida. Kui olete varem sellist tööriista kasutanud, siis võib-olla olete näinud, et teie aknad minimeerivad ja maksimeerivad töölaua vahetamisel.

Töölauad v2.0 kasutab Windowsi sisseehitatud funktsioone, seega on see palju kergem ja - väidetavalt - vähem lollakas kui need muud tööriistad. Kui suudate piirangutega arvestada, võib see olla võimsam ja kindlam virtuaalse töölaua valik kui muud kolmanda osapoole töölaua tööriistad.

Loodetavasti laiendab Microsoft seda funktsiooni. Windows 9-l peaks olema võimalus aknaid virtuaalsete töölaudade ja kena liidese vahel liigutada.

Praegu on see kõige ametlikum viis emakeelena töötava virtuaalse töölaua toe avamiseks, mis on olnud Windowsi osa alates 1996. aastal välja antud Windows NT 4-st.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found