Kuidas muuta Wordi lehe veeriseid

Wordi dokumendid avatakse vaikimisi ühe tollise veerisega. Lehe veeriseid saate reguleerida, valides ühe Wordi eelmääratud valikutest, või saate ise täpsustada veeriste täpse kõrguse ja laiuse. Nii toimige järgmiselt.

Muuda Wordi lehe veeriseid

Avage Word ja minge vahekaardile „Paigutus”. Valige siin rühmas „Lehe seadistamine“ „Margins“.

Kui see on valitud, kuvatakse rippmenüü. Siit leiate Wordi eelmääratletud veeriseadete loendi.

Jätkake ja valige variant, kui näete valikut, mis sobib teie vajadustega. Kui see on valitud, muutuvad lehe veerised nende spetsifikatsioonide põhjal.

Kui te ei suutnud leida valikut, mis sobib otsituga, saate lehe veeriseid ise kohandada kümnendikuni, valides rippmenüü allservas valiku „Kohandatud veerised”.

Nüüd kuvatakse aken „Lehe häälestus“, kus olete automaatselt vahekaardil „Marginaalid“. Jaotises „Marginaalid” saate reguleerida ülemist, alumist, vasakut ja paremat veerist, klõpsates iga suvandi kõrval üles- ja allanoolt. See suurendab või vähendab lehe veeriseid 0,1-tollise sammuga.

Samuti saate reguleerida vihmaveerenni serva. Rennivarust kasutatakse tavaliselt vastaskülgede paigutustes (Wordis tuntud kui “Peegeldatud”) ja see viitab lehe alale, mis on köitmisprotsessi tõttu kasutuskõlbmatuks muudetud või nähtamatu.

Rennivarustuse seadistamine töötab samamoodi nagu leheveerise määramine. Korrigeerige lihtsalt veerist, valides suvandi kõrval üles või alla noole.

Kui olete lõpetanud, valige muudatuste rakendamiseks „OK”.

Määra vaikeväärtuseks kohandatud veeris

Kui leiate, et kasutate ikka ja jälle samu kohandatud veeriseid, saate selle asemel, et iga kord Wordi avamisel veerised seadistada, saate lihtsalt oma vaikeväärtusteks määrata.

Selleks valige vahekaardi „Paigutus” rühmas „Lehekülje seadistamine” „Margiinid”. Valige kuvatavas rippmenüüs „Kohandatud veeris”.

Ilmuvas aknas „Lehe häälestus“ kohandage oma veeriseid ja valige seejärel lehe vasakus alanurgas „Set Default“.

Ilmub dialoogiboks, mis annab teile teada, et muudatused mõjutavad kõiki NORMAL-mallil põhinevaid uusi dokumente. Valige nupp „Jah”.

Järgmine kord, kui Wordi avate, avaneb see automaatselt koos määratud kohandatud veeristega.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found