Mis on WMA-fail (ja kuidas seda avada)?

.Wma faililaiendiga fail on Windows Media Audio (WMA) fail. Microsoft lõi vormingu, et vältida MP3-vorminguga seotud litsentsimisprobleeme.

SEOTUD:Mis on erinevused MP3, FLAC ja muude helivormingute vahel?

Mis on WMA-fail?

Algselt 1999. aastal loodud Microsoft lõi WMA MP3-i ja Apple'i AAC-tihendusmeetoditega võitlemiseks. Sellest ajast alates on WMA laienenud oma algsest kahjumlikust vormingust paljudeks alamformaatideks, sealhulgas madala ribalaiusega häälheli kadudeta mitmekanalilise ruumilise heli juurde.

SEOTUD:Mis on kadudeta failivormingud ja miks ei tohiks te kaotatuteks teisendada

MP3-vorminguga võrreldes säilitab WMA madalama bitikiirusega kõrgema kvaliteeditaseme, eriti kui võrrelda vähem kui 64 kbps bitikiirust.

Kuna WMA on varalises vormingus, toetavad seda vähesed programmid võrreldes laialdaselt kasutatava MP3-ga. Kui kavatsete oma WMA-failid avada mujal kui Windowsis, peate kas kolmanda osapoole rakenduse alla laadima või teisendama selle muus vormingus.

Kuidas avada WMA-faili?

Kuna WMA on Microsofti patenteeritud vorming, ei ole teid üllatunud, et Windows saab neid sisseehitatud rakendustega hõlpsalt avada. Topeltklõpsake oma WMA-faili ja see peaks Windows Media Playeris avanema kohe, kui te pole installinud mõnda muud programmi, mis on määratud WMA-failide vaikeseadeks.

Kui mingil põhjusel see ei toimi, saate failil paremklõpsata, osutada menüüle „Ava koos” ja seejärel klõpsata nuppu „Windows Media Player” või mis tahes muu eelistatud toetatud rakenduse.

Kui kasutate macOS-i või Linuxi, pole asjad nii lihtsad, kuna nendel platvormidel pole sisseehitatud WMA-toega rakendusi. Selle asemel peate alla laadima kolmanda osapoole rakenduse. Soovitame soojalt VLC Playerit. See on kiire, avatud lähtekoodiga ja tasuta ning saate seda kasutada Windowsis, MacOS-is, Linuxis, Androidis ja iOS-is. VLC toetab ka peaaegu kõiki sealseid failivorminguid ja on väga võimekas mängija.

Kuidas teisendada WMA-faili?

Kui te ei kasuta WMA-d mingil kindlal põhjusel, on tõenäoliselt kõige parem teisendada oma WMA-failid pisut laiemalt kasutatavaks näiteks MP3-ks, eriti kui te ei kasuta Windowsi või soovite faile jagada mitte-Windowsi kasutajatega.

Sajad Interneti-veebisaidid teisendavad teie jaoks WMA-faile, kuid meile meeldib Zamzari veebipõhine WMA-vormingus MP3-tööriist. See on tasuta ja turvaline ning nad lubavad kõik teie failid 24 tunni pärast kustutada.

Pärast veebisaidi üleslaadimist klõpsake nuppu „Vali failid”. Leidke ja valige arvutis WMA-failid, mida soovite teisendada, ja seejärel klõpsake nuppu „Ava“.

Valige rippmenüüst failivorming, milleks soovite teisendada.

Lõpuks sisestage e-posti aadress ja klõpsake nuppu „Teisenda”.

See on kõik, mis seal on. Kui teisendamine on tehtud (mis on tavaliselt üsna kiire, kui te ei teisenda suuri faile), saate e-kirja koos lingiga, kust saate teisendatud failid alla laadida.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found