Kuidas saate kõigi viimaste failide loendi Windows 10-s tagasi saada?

Kui kasutate sageli Windowsi pikaajalist ja mugavat funktsiooni ning näete, et see on viimastest versioonidest äkki eemaldatud, võib see olla väga masendav. Kuidas saate puuduva funktsiooni tagasi saada? Tänases SuperUseri Q&A postituses on mõned kasulikud lahendused lugeja "hiljutiste failide" hädadele.

Tänane küsimuste ja vastuste seanss saabub meile SuperUseri kaudu - see on Stack Exchange'i alajaotus, mis on kogukonna juhitud Q&A veebisaitide rühmitus.

Küsimus

SuperUseri lugeja hr Boy soovib teada, kuidas saada loend “Kõik hiljutised failid” Windows 10-sse tagasi:

Leian viimaste üksuste loendid, kuid näib, et need näevad mulle ainult konkreetse rakenduse hiljutisi üksusi. Näiteks võin vaadata Microsoft Wordi ikooni ja näha selles hiljuti avatud dokumente.

Ma ei leia lihtsat "need on kümme viimast ühegi rakendusega avatud dokumenti / faili", mis on väga kasulik, kui ma pole kõnealuseid rakendusi tegumiribale kinnitanud. See funktsioon eksisteeris varem Windows XP-s kui “Minu viimased dokumendid”:

Kas on võimalik seda funktsiooni Windows 10-s tagasi saada? Näiteks avan erinevate rakendustega dokumendid doc.docx, sheet.xlsl, options.txt, picture.bmp jne ja näen siis kõiki neid üksustes loetletud üksusi, mis tähistavad faile, millele olen viimati juurde pääsenud?

Kuidas saate loendi „Kõik viimased failid” funktsionaalsuse Windows 10-s tagasi saada?

Vastus

SuperUseri kaastöötajad Techie007 ja thilina R on meie jaoks vastus. Esimene üles, Techie007:

Usun, et Microsofti uus mõtteviis menüü Start ümberkujundamise ajal oli see, et kui soovite juurde pääseda „failidele”, siis avage menüü Start asemel neile juurdepääsemiseks File Explorer.

Selleks avab File Exploreri avades vaikimisi Kiire juurdepääs, mis sisaldab hiljutiste failide loendit, nagu siin näidatud näide:

Järgneb thilina R vastus:

1. meetod: kasutage dialoogiboksi Käivita

  • Ava Käivitage dialoogiboks klaviatuuri otsetee abil Windowsi klahv + R
  • Sisenema kest: hiljutine

See avab kausta, kus on loetletud kõik teie hiljutised üksused. Nimekiri võib olla üsna pikk ja see võib sisaldada üksusi, mis pole nii hiljutised, ja võite isegi mõned neist kustutada.

Märkus. Kausta Hiljutised üksused sisu erineb File Exploreri kirje Viimased kohad sisust, mis sisaldab failide asemel hiljuti külastatud kaustu. Nende sisu on sageli üsna erinev.

2. meetod: tehke töölaua otsetee kausta Hiljutised üksused

Kui soovite (või vajate) vaadata sisu Viimased üksused kaust sageli võite soovida luua oma töölauale otsetee:

  • Paremklõpsake töölaual
  • Aastal Kontekstimenüü, valige Uus
  • Valige Otsetee
  • Sisestage väljale „tippige üksuse asukoht” % AppData% \ Microsoft \ Windows \ Recent \
  • Klõpsake nuppu Järgmine
  • Pange otseteele nimi Viimased üksused või soovi korral mõni muu nimi
  • Klõpsake nuppu Lõpetama

Võite selle otsetee kinnitada ka tegumiribale või paigutada mõnda muusse mugavasse kohta.

3. meetod: lisage kiirpääsumenüüsse hiljutised üksused

The Kiire juurdepääsu menüü (nimetatakse ka Kasutaja menüü) on veel üks võimalik koht, kuhu kirjet lisada Viimased üksused. See on menüü, mille avab klaviatuuri otsetee Windowsi klahv + X. Kasutage teed:

  • % AppData% \ Microsoft \ Windows \ Recent \

Vastupidiselt mõnele Interneti-artiklile öeldule ei saa te lihtsalt kasutada otseteid kausta, mida Kiire juurdepääsu menüü. Turvalisuse huvides ei luba Windows täiendusi, kui otseteed ei sisalda teatud koodi. Utiliit Windowsi klahv + X menüütoimetaja hoolitseb selle probleemi eest.

Allikas: Kolm võimalust, kuidas hõlpsasti juurde pääseda oma kõige uuematele dokumentidele ja failidele Windows 8.x-is [Gizmo’s Freeware] Märkus. Algne artikkel oli mõeldud Windows 8.1-le, kuid selle kirjutamise ajal töötab see Windows 10-s.

Kas teil on selgitusele midagi lisada? Heli kommentaarides välja. Kas soovite lugeda rohkem vastuseid teistelt tehnikatarkust pakkuvatelt Stack Exchange'i kasutajatelt? Tutvuge täieliku arutelulõngaga siin.

Pilt / ekraanipilt: Techie007 (SuperUser)


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found