Kuidas muuta Ubuntu partitsioonide suurust

Ükskõik, kas soovite oma Ubuntu sektsiooni kahandada, seda suurendada või mitmeks sektsiooniks jagada, ei saa te seda kasutamise ajal teha. Jaotiste muutmiseks vajate Ubuntu live CD-d või USB-draivi.

Ubuntu live CD sisaldab GPartedi partitsiooniredaktorit, mis võib teie partitsioone muuta. GParted on täisfunktsionaalne graafiline sektsiooniredaktor, mis toimib mitmesuguste Linuxi terminali käskude eessuunana.

Käivitage CD-lt või USB-draivilt

Kui teil on CD- või USB-draiv, kust olete Ubuntu installinud, saate selle oma arvutisse sisestada ja taaskäivitada. Kui te seda ei tee, peate looma uue Ubuntu elava meedia. Võite alla laadida Ubuntu ISO saidilt Ubuntu.com ja põletada selle plaadi, paremklõpsates allalaaditud ISO-faili ja valides Kirjutage kettale.

Kui soovite pigem kasutada USB-draivi, kasutage rakendust Startup Disk Creator, mis on kaasas Ubuntuga. Leiate selle Dashist.

Pakkige rakendusele Startup Disk Creator Ubuntu ISO ja USB-mälupulk ning see loob teie jaoks reaalse USB-draivi.

Pärast elava meedia loomist sisestage see arvutisse ja taaskäivitage. Kui reaalajas keskkond ei käivitu, peate võib-olla sisestama arvuti BIOS-i ja muutma selle alglaadimise järjekorda. BIOS-ile juurdepääsemiseks vajutage arvuti käivitamisel ekraanile ilmuvat klahvi, sageli Kustuta, F1 või F2. Sobiva võtme leiate oma arvuti (või emaplaadi, kui olete oma arvuti kokku pannud) kasutusjuhendist.

GPartedi kasutamine

Kuigi GPartedi partitsiooniredaktorit pole installitud Ubuntu süsteemis vaikimisi olemas, on see lisatud Ubuntu eluskeskkonda. Alustamiseks käivitage GParted Dashist.

Kui teie arvutis on mitu kõvaketast, valige GPartedi akna paremas ülanurgas olevast rippmenüüst sobiv üks.

Partitsioone ei saa nende kasutamise ajal muuta - kasutatavate partitsioonide kõrval on võtmeikoon. Kui partitsioon on ühendatud, eemaldage see, klõpsates failihalduris nuppu Eject. Kui teil on vahetuspartitsioon, on Ubuntu live-keskkond tõenäoliselt selle aktiveerinud. Vahetuspartitsiooni desaktiveerimiseks paremklõpsake sellel ja valige Vaheta.

Jaotise suuruse muutmiseks paremklõpsake sellel ja valige Muuda suurust / teisalda.

Lihtsaim viis sektsiooni suuruse muutmiseks on riba mõlemal küljel olevate käepidemete klõpsamine ja lohistamine, kuigi võite sisestada ka täpseid numbreid. Saate vähendada mis tahes sektsiooni, kui sellel on vaba ruumi.

Teie muudatused ei jõustu kohe. Iga muudatus, mille teete selle järjekorda ja kuvatakse loendis GPartedi akna allosas.

Kui olete sektsiooni vähendanud, võite soovi korral uue jaotise loomiseks kasutada jaotamata ruumi. Selleks paremklõpsake jaotamata ruumi ja valige Uus. GParted tutvustab teid partitsiooni loomisega.

Kui sektsioonil on külgnev eraldamata ruum, saate sellel paremklõpsata ja valida Resize / Move, et suurendada sektsiooni jaotamata ruumi.

Uue sektsiooni suuruse määramiseks klõpsake ja lohistage liugureid või sisestage kastidesse täpne number.

GParted kuvab hoiatuse, kui liigutate partitsiooni algussektorit. Kui teisaldate oma Windowsi süsteemijaotuse (C :) või Ubuntu sektsiooni, mis sisaldab teie / boot kataloogi - tõenäoliselt teie esmane Ubuntu sektsioon - algussektorit, võib teie operatsioonisüsteemi käivitamine ebaõnnestuda. Sel juhul liigutame ainult oma vahetuspartitsiooni algussektorit, seega võime seda hoiatust eirata. Kui teisaldate oma Ubuntu põhiosa stardisektorit, peate tõenäoliselt pärast seda uuesti installima Grub 2.

Kui teie süsteemi käivitamine ebaõnnestub, võite GRUB 2 uuesti installimiseks kasutada mitmeid meetodeid Ubuntu vikis. Protsess erineb vanema GRUB 1 alglaaduri taastamisest.

Kui olete lõpetanud, klõpsake muudatuste rakendamiseks GPartedi tööriistaribal rohelisel linnukese ikoonil.

Varukoopiad on alati olulised. Varukoopiad on aga eriti olulised, kui muudate oma partitsioone - võib ilmneda probleem ja võite oma andmed kaotada. Ärge muutke oma partitsioonide suurust enne, kui olete kõik olulised andmed varundanud.

Kui klõpsate nupul Rakenda, rakendab GParted kõik järjekorras olevad muudatused. See võib võtta aega, sõltuvalt teie tehtud muudatustest. Ärge tühistage toimingut ega lülitage arvutit välja, kui toiming on pooleli.

Pärast toimingute tegemist taaskäivitage süsteem ja eemaldage CD- või USB-draiv.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found