Kuidas luua USB-draivi pilti

USB-draivist saate varundada, luues salvestatud pildi. Seejärel saate selle salvestatud pildi teha ja kloonida mitu USB-mälupulka. See juhend näitab, kuidas USB-draivi pilti Windows 10 abil luua.

Kopeeri versus kloon

Ärge järgige seda juhendit, kui kopeerite faile lihtsalt USB-mälupulgalt. Failide USB-mälupulgale ja USB-mälupulgalt teisaldamiseks kasutage File Exploreris tavalist lohistamise meetodit.

See juhend on suunatud kasutajatele, kes peavad täielikult varundama või kloonima USB-mälupulga, näiteks USB-ketta. Erinevus seisneb selles, et te ei saa selle sisu lihtsalt teisele USB-draivile lohistada. Teil on vaja ka draivi alglaadimise kirjet ja partitsioonitabeleid. Isegi kui lähte-USB-draivi ei saa käivitada, peate ikkagi tegema klooni, kui sellel on rohkem kui üks partitsioon.

Saadud pilt koosneb siis kõikidest nähtavatest ja peidetud failidest ning draivi kasutamata ruumist. Pilt sisaldab ka tühja ruumi: Windows 10 eraldatud kettaruumi kasutamata jäänused eraldatakse ühele failile.

Lõpuks, kui peate kopeerima failid ühest mitte-käivitatavast USB-kettaseadmest mitmesse identse võimsusega seadmesse, võib kloonimine olla teie kiireim lahendus. Stsenaariumid võivad sisaldada USB-põhiseid pressikomplekte messide jaoks või tootja tootekataloogi, mis saadetakse klientidele.

SEOTUD:Kuidas luua iga operatsioonisüsteemi jaoks käivitatavaid USB-draive ja SD-kaarte

Kloonige oma USB-draiv

Laadige alla ja eraldage Passmarki tarkvara tasuta ImageUSB tööriist. Värskeim versioon (selle kirjutamise seisuga) on v1.5.1000, mis ilmus 25. oktoobril 2019. Seda programmi ei installita Windows 10-sse, seega pakkige ZIP-fail kindlasti meelde asukohta, mida mäletate.

Seejärel sisestage allika USB-mälupulk ja käivitage programm, topeltklõpsates failil ImageUSB.exe. Kui ekraanile ilmub hüpikaken Kasutajakonto haldamine, klõpsake nuppu „Jah“.

Kui programm ekraanil avaneb, märkige ruut loetletud USB-seadme kõrval.

Järgmisena valige 2. etapis käsk „Loo pilt USB-draivilt”.

Salvestatud pildi sihtkoha valimiseks või loomiseks klõpsake nuppu „Sirvi”. Samuti peate looma failinime, kuigi te ei saa faililaiendit .BIN muuta.

Kui olete faili nime ja asukoha valinud, klõpsake pildi salvestamise protsessi alustamiseks nuppu "Loo".

Lõpuks klõpsake ülesande üksikasjade kontrollimiseks hüpikaknas nuppu „Jah”.

Paremal asuvas jaotises „Saadaval olevad suvandid” kontrollitakse vaikimisi valikut „Postita pildi kontrollimine”. Kui see funktsioon on lubatud, skannib programm pärast faili terviklikkuse kontrollimiseks faili läbi. Kui faili kontrollimine ebaõnnestub, peate pildi uuesti looma. Näete ka seadet „Piiks pärast lõpetamist”, mis annab kuuldava märguande.

Teisaldage pildifail tagasi USB-mälupulgale

Selle juhendi jaoks vajate USB-draivi, mille maht vastab algsele mäluseadmele. Näiteks kui lõite USB-pildi 128 GB draivist, vajab teine ​​ketas sobivat 128 GB mahtu. Te ei saa pilti installida näiteks 64 GB mahuga draivi. Miks? Kuna pilt sisaldab kasutamata ruumi.

Nagu varemgi, topeltklõpsake programmi käivitamiseks failil ImageUSB.exe. Kui ekraanile ilmub hüpikaken Kasutajakonto haldamine, klõpsake nuppu „Jah“.

Kui teie ekraanil avaneb programm, klõpsake 2. sammus loetletud sätet „Kirjutage pilt USB-draivi”.

Arvutisse salvestatud pildifaili leidmiseks ja valimiseks klõpsake nuppu „Sirvi”.

Kui olete salvestatud pildi leidnud, klõpsake alustamiseks nuppu „Kirjutamine“. Pidage meeles, et ImageUSB kustutab kõik sihtkoha USB-mälupulgale salvestatud ja asendab selle sisu pildi andmetega.

Kui olete lõpetanud, kustutage fail arvutist, kui te ei kavatse seda teisele USB-mälupulgale kirjutada. Kui teete mitu klooni, sisestage uus USB-draiv ja korrake neid nelja sammu.