Kuidas parandada VirtualBoxi tõrke „Kerneli draiverit pole installitud (rc = -1908)” Macis

VirtualBox on tasuliste rakenduste, nagu Parallels või VMware, kõrval üks populaarsemaid macOS-i vabavaralisi virtuaalmasinaid (VM). Ükskõik, kas testite koodi, võrdlete brausereid või lihtsalt katsetate, on seda levinud viga lihtne parandada.

Kui näete seda viga, olete tõenäoliselt juba proovinud VirtualBoxi installida MacOSi uusimasse versiooni. Installimise käigus või oma esimese VM-i seadistamise ajal võite kohata seda tõrketeadet:

Sõltumata sellest, kas proovite Windowsi, Linuxi või Maci VM-i seadistada, ilmneb viga, kuna see on teie Maci esimene kord installida mis tahes Oracle'i tooteid (näiteks VirtualBox). Arvutile juurdepääsemiseks peate tarkvarale andma selgesõnalise loa. Kahjuks peate minema viipa otsima.

Kõigepealt navigeerige jaotisse Süsteemieelistused, klõpsates ülemisel menüüribal Apple'i ikooni ja valides seejärel nupu "Süsteemieelistused". Klõpsake seal valikul „Turvalisus ja privaatsus”.

Seal vahekaardi „Üldine” all peaks allosas olev tekst, mis ütleb: „Arendaja Oracle America, Inc. süsteemitarkvara laadimine blokeeriti.” Klõpsake nuppu „Luba“.

Märge: See valik on saadaval ainult umbes 30 minutit pärast VirtualBoxi uut installimist. Kui seda teadet ei kuvata, desinstallige VirtualBox, avades kausta „Applications” ja lohistades seejärel VirtualBoxi rakenduse prügikasti. Eemaldage kõik allesjäänud failid, installige uus VirtualBoxi koopia ja avage selle valiku nägemiseks kohe menüü Turvalisus ja privaatsus.

Installimine on nüüd edukalt lõpule viidud. Õnnitleme teid värske ja funktsionaalse VirtualBoxi installimise puhul!