7 viisi kõvakettaruumi vabastamiseks Windowsis

Kõvakettad muutuvad järjest suuremaks, kuid kuidagi näib, et need saavad alati täis. See kehtib veelgi enam, kui kasutate tahkisdraivi (SSD), mis pakub palju vähem kõvakettaruumi kui traditsioonilised mehaanilised kõvakettad.

SEOTUD:10 viisi kettaruumi vabastamiseks Maci kõvakettal

Kui teete kõvakettaruumi pärast haiget, peaksid need nipid aitama teil vabastada ruumi oluliste failide ja programmide jaoks, eemaldades ebaolulise rämpsposti kõvakettalt.

Käivitage kettapuhastus

Windows sisaldab sisseehitatud tööriista, mis kustutab ajutised failid ja muud ebaolulised andmed. Sellele juurdepääsu saamiseks paremklõpsake aknal Arvuti ühel kõvakettal ja valige Atribuudid.

(Teise võimalusena võite lihtsalt otsida menüü Start käsku Kettapuhastus.)

Klõpsake ketta atribuutide aknas nuppu Kettapuhastus.

Valige kustutatavate failide tüübid ja klõpsake nuppu OK. See hõlmab ajutisi faile, logifaile, prügikasti faile ja muid ebaolulisi faile.

Samuti saate puhastada süsteemifailid, mida siin loendis ei kuvata. Klõpsake nuppu Puhastage süsteemifailid nuppu, kui soovite ka süsteemifaile kustutada.

Pärast seda saate klõpsata nupul Rohkem valikuid ja kasutada nuppu Korista ära süsteemi taastamise andmete kustutamiseks nuppu Süsteemitaaste ja varikoopiad. See nupp kustutab kõik, välja arvatud uusim taastepunkt, seega veenduge, et teie arvuti töötab enne selle kasutamist korralikult - te ei saa kasutada vanemaid süsteemi taastepunkte.

Desinstallige Space-Hungry Applications

Programmide desinstallimine vabastab ruumi, kuid mõned programmid kasutavad väga vähe ruumi. Juhtpaneelil Programmid ja funktsioonid saate klõpsata veerul Suurus, et näha, kui palju ruumi iga teie arvutisse installitud programm kasutab. Lihtsaim viis sinna jõudmiseks on otsida menüüst Start käsku „Programmide desinstallimine”.

Kui te seda veergu ei näe, klõpsake loendi paremas ülanurgas valikute nuppu ja valige vaade Üksikasjad. Pange tähele, et see pole alati täpne - mõned programmid ei teata kasutatava ruumi mahust. Programm võib kasutada palju ruumi, kuid veerus Suurus ei pruugi olla mingit teavet.

SEOTUD:Kas peaksite kasutama kolmanda osapoole desinstalliprogrammi?

Võite isegi kasutada kolmanda osapoole desinstalliprogrammi, nagu Revo desinstalliprogramm, veendumaks, et allesjäänud failid on kustutatud ega raiska ruumi.

Kui kasutate Windows 10, saate avada ka uue arvuti sätted ja minna jaotisse Süsteem -> Rakendused ja funktsioonid.

Nii saate eemaldada kas Windowsi poe rakendused või tavalised rakendused ning see peaks töötama ka tahvelarvutis. Muidugi saate soovi korral ikkagi avada vanas juhtpaneelil tavalised desinstallimisprogrammid.

Analüüsige kettaruumi

SEOTUD:Analüüsige ja hallake kõvakettaruumi WinDirStati abil

Kõvakettal täpselt ruumi kasutamise kohta saate teada kõvaketta analüüsiprogrammist. Need rakendused skannivad teie kõvaketast ja kuvavad täpselt, millised failid ja kaustad kõige rohkem ruumi võtavad. Oleme käsitlenud 10 parimat tööriista kõvakettaruumi analüüsimiseks, kuid kui soovite, et mõni neist algaks, proovige WinDirStati (alla laadida Ninite'ist).

Pärast süsteemi skannimist näitab WinDirStat teile täpselt, millised kaustad, failitüübid ja failid kasutavad kõige rohkem ruumi. Veenduge, et te ei kustutaks ühtegi olulist süsteemifaili - kustutage ainult isikuandmete failid. Kui näete kaustas Program Files programmi kausta, kus on palju ruumi, saate selle programmi desinstallida - WinDirStat annab teile teada, kui palju ruumi programm kasutab, isegi kui programmide ja funktsioonide juhtpaneel seda ei tee.

Ajutiste failide puhastamine

Windowsi kettapuhastuse tööriist on kasulik, kuid see ei kustuta ajutisi faile, mida muud programmid kasutavad. Näiteks ei kustuta see Firefoxi või Chrome'i brauseri vahemälusid, mis võivad kasutada gigabaiti kõvakettaruumi. (Teie brauseri vahemälu kasutab kõvakettaruumi, et tulevikus veebisaitidele juurde pääseda, kuid see on vähe mugavust, kui vajate kõvakettaruumi kohe.)

Agressiivsemate ajutiste ja rämpsfailide puhastamiseks proovige CCleanerit, mille saate alla laadida siit. CCleaner puhastab rämpsfailid mitmesugustest kolmandate osapoolte programmidest ja puhastab ka Windowsi failid, mida kettapuhastus ei puuduta.

Leidke dubleerivad failid

SEOTUD:Kuidas leida ja eemaldada dubleerivaid faile Windowsis

Kõvakettalt saate duplikaatfailide otsimise rakenduse abil otsida duplikaatfaile, mis on tarbetud ja mida saab kustutada. Oleme dubleerinud piltide kopeerimiseks VisiPicsi kasutamise ja loonud ka põhjaliku juhendi duplikaatfailide leidmiseks ja kustutamiseks Windowsis tasuta tööriistade abil.

Või kui te ei viitsi mõnda dollarit kulutada, võite kasutada Duplicate Cleaner Pro, millel pole mitte ainult kenam liides, vaid sellel on hulgaliselt lisafunktsioone, mis aitavad teil duplikaatfaile leida ja kustutada.

Vähendage süsteemi taastamiseks kasutatava ruumi hulka

SEOTUD:Pange süsteemitaaste Windows 7-s vähem kettaruumi kasutama

Kui süsteemitaaste kasutab taastepunktide jaoks palju kõvakettaruumi, saate vähendada süsteemitaaste jaoks eraldatud kõvakettaruumi. Kompromiss on see, et teil on vähem taastepunkte süsteemi taastamiseks ja vähem varasemaid failide koopiaid. Kui need funktsioonid on teie jaoks vähem olulised kui nende kasutatav kõvakettaruum, jätkake ja vabastage mõni gigabait, vähendades süsteemitaaste kasutatava ruumi hulka.

Tuumavalikud

Need trikid säästavad kindlasti ruumi, kuid keelavad olulised Windowsi funktsioonid. Me ei soovita ühtegi neist kasutada, kuid kui vajate hädasti kettaruumi, võivad need aidata:

  • Keela talveunerežiim - Kui hibernate oma süsteemi, salvestab see oma RAM-i sisu kõvakettale. See võimaldab tal oma süsteemi olekut ilma energiat tarbimata salvestada - järgmine kord, kui arvuti käivitate, olete tagasi sealt, kuhu jätsite. Windows salvestab teie RAM-i sisu faili C: \ hiberfil.sys. Kõvakettaruumi säästmiseks võite talveunerežiimi täielikult keelata, mis eemaldab faili.
  • Keela süsteemitaaste - Kui süsteemitaaste kasutamisruumi vähendamine pole teie jaoks piisavalt hea, võite süsteemitaaste täielikult keelata. Teil pole õnne, kui peate süsteemi varasema oleku taastamiseks kasutama süsteemitaaste, nii et teid hoiatatakse.

Pidage meeles, et te ei saa kunagi nii palju ruumi, kui karp karbil lubab. Miks aru saada, lugege järgmist: Miks näitavad kõvakettad Windowsi valet mahtu?

Pildikrediit: Jason Bache Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found