Kuidas muuta arvuti DLNA meediumiserverisse

Paljud teleriga ühendatud karbid, sealhulgas Roku, PlayStation 4, Xbox One ja isegi mõned nutitelerid ise pakuvad DLNA („Digital Living Network Alliance”) voogesituse tuge. Nad saavad videofaile ja muusikat teie arvutist võrgu kaudu voogesitada - seni, kuni olete DLNA-serveri kõigepealt arvutisse seadistanud.

See funktsioon on tuntud ka kui Play To või UPnP AV. Selle kasutamine on lihtsam kui arvate, sest vajalik serveritarkvara on Windowsi sisse ehitatud. On ka kolmanda osapoole DLNA-servereid, millel on rohkem funktsioone, ja saate neid käitada mis tahes operatsioonisüsteemis. DLNA seadistamiseks oma arvutis toimige järgmiselt.

Esimene võimalus: lubage Windowsi sisseehitatud DLNA meediumiserver

SEOTUD:Juhtmevaba ekraani standardite selgitus: AirPlay, Miracast, WiDi, Chromecast ja DLNA

DLNA-serveritena võib töötada palju erinevaid tarkvara, kuid alustamiseks pole vaja installida midagi erilist. Windowsil on integreeritud DLNA-server, mille saate lubada. Selle aktiveerimiseks avage juhtpaneel ja otsige akna paremas ülanurgas asuva otsingukasti abil „meedium”. Klõpsake jaotises Võrgu- ja jagamiskeskus linki „Meediumide voogesituse suvandid”.

Meediumisisu voogesituse serveri lubamiseks klõpsake nuppu „Lülita meedia voogesitus sisse”.

Ehkki see juhtpaneel ei maini üldse terminit „DLNA”, on Windowsi meediumivoogude funktsioon DLNA-ga ühilduv meediumiserver.

Nüüd saate voogesituse seadeid kohandada. Vaikimisi seaded võimaldavad kõigil teie kohaliku võrgu seadmetel juurdepääsu teie meediumiteekide meediumifailidele ja see on hea, kui olete kohalikus võrgus ainult usaldusväärsete seadmetega. Tõenäoliselt pole neid vaja kohandada.

SEOTUD:Kuidas tuua raamatukogud tagasi Windows 8.1 ja 10 File Explorerisse

See aken ei näita tegelikult, kuidas lisada video-, muusika- ja pildifaile, mida saab võrgu kaudu voogesitada. Kuid meedia voogesituse funktsioon sõltub teie Windowsi teekidest.

Kui soovite voogesitada video-, muusika- või pildifaile, lisage need videote, muusika või piltide teeki. Te ei pea faile praegustesse teekide kaustadesse teisaldama - teekidesse saate lisada uusi kaustu. Windows 8.1 või 10 puhul peate nendele juurdepääsuks raamatukogud varjama.

Kui olete selle teinud, kas kopeerige meediumifailid, mida soovite voogesitada, või lisage oma teekidesse meediumifaile sisaldavad kaustad.

Näiteks kui teil on D: \ TV Shows \'is hunnik videoid, võite paremklõpsata videoteegil, valida "Properties", klõpsata "Add" ja lisada oma videotele kausta D: \ TV Shows \ raamatukogu. Failid oleksid endiselt salvestatud D: \ TV Shows \, ​​kuid need oleksid nähtavad teie videoteegis ja oleksid voogesitatavad teistest seadmetest.

SEOTUD:Kuidas Rokul kohalikke videofaile vaadata

Nüüd saate oma teises seadmes DLNA-meediumipleierile juurde pääseda - näiteks Roku Media Playeri, PS4 Media Playeri või Xbox One Media Playeri rakendused sisaldavad seda funktsiooni

Näiteks peate Rokul esmalt installima Roku Media Playeri kanali ja selle avama. Teie kohaliku võrgu DLNA-serverid ilmuvad loendisse, nii et saate oma arvuti valida ja meediumifaile voogesitada.

Lisaks seadmes jagatud meediumiteegi sirvimisele saate funktsiooni Play To abil arvutisse meediume leida ja seda otse võrguseadmes mängima hakata. Või kasutage meediumide voogesituse funktsioone DLNA meediumide jagamiseks arvutite vahel.

Teine võimalus: installige Plex või Universal Media Server

Windowsi DLNA-server on kõige lihtsam ja kiirem seadistada, kuid see pole tingimata parim valik. Tänu DLNA toimimisviisile saate voogesitada näiteks ainult teatud tüüpi meediumikoodekeid. Kui teil on muud tüüpi meediumitüübid, siis see lihtsalt ei toimi.

Teised DLNA-serverid parandavad seda, pakkudes reaalajas transkodeerimist. Kui proovite esitada toetamata faili, kodeerivad nad selle käigu pealt, voogesitades video teie toetatud vormingus teie DLNA-seadmesse.

SEOTUD:Plexi seadistamine (ja filmide vaatamine mis tahes seadmes)

DLNA-d toetavad paljud erinevad meediumiserverid, sealhulgas tohutult populaarne Plexi meediumiserver - seega saate meediumiserveri oma arvutis seadistada ja soovi korral oma meediumile juurdepääsemiseks kasutada DLNA-d mõnes muus seadmes. Plexi enda meediumipleier pakub rohkem funktsioone, kuid teie Plexi teegile pääseb juurde ka igast meediumipleierist, mis toetab DLNA-d. See võimaldab teil pääseda oma Plexi teeki juurde seadmetes, millel pole Plexi klienti ega veebibrauserit, kuid mis pakuvad DLNA-tuge.

Samuti võite olla huvitatud täiesti tasuta universaalsest meediumiserverist, mis põhineb nüüdseks lõpetatud PS3 meediumiserveril. Sellel on suur hulk funktsioone ning saate selle installida ja konfigureerida nii Windowsis kui ka MacOS-is ja Linuxis. Mac- ja Linux-arvutites pole seda funktsiooni sisseehitatud, seega on sellised võimalused kolmandate osapoolte meediumiprogrammides ainsad.

Tundub, et DLNA on väljapääsul, mis on üks põhjus, miks see Windows 10-s nii varjatud on. DLNA on põhiliselt keskendunud arvutisse alla laaditud meediumifailide (video-, muusika- ja pildifailid) taasesitamisele teistes seadmetes. . Kaasaegsed lahendused on tavaliselt keskendunud meedia voogesitamisele pilvest. Isegi kui soovite hallata oma kohalikku meediumiteeki, on selline lahendus nagu Plex täisfunktsionaalsem ja parem.

Selle standardi tugevus on endiselt selle toetatud seadmete lai ökosüsteem. Kuigi see pole ideaalne lahendus, pakub see liimi paljude erinevate seadmete ühendamiseks ilma ühegi teise osapoole rakendusteta. Seadmed, millel pole veebibrausereid ega rakendusi, mida saate kasutada Plexi kasutamiseks, võivad toetada DLNA-d.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found