Mis on ESN ja miks ma hoolin, kui see on puhas?

Kui olete mobiiltelefoni, eriti kasutatud telefoni turul, kuulete palju kõnelusi ESN-idest, rõhutades, kas telefon on puhas või mitte. Mida tähendab lühend täpselt ja mida see tähendab, kui telefon on puhas või mitte?

Kallis näpunäide,

Mul on hiljuti oma mobiilsideoperaatoriga leping sõlmitud ja ma ei taha tõesti oma telefoni täiendamiseks pikka lepingut sõlmida. Sellisena olen otsinud eBayst ja Craigslistist kasutatud telefone, mida saaksin oma kontole lisada, ilma et oleksin järjekordses 48-kuulises lepingus kinni jäänud. Üks peaaegu igas otsingus välja tulnud termin on „ESN” ja mõnikord „MEID” ning alati kontekstis, kas see asi on „puhas” või mitte. See on esimene kord, kui olen teinud midagi muud, kui lihtsalt kõndinud kohalikku mobiilipoodi ja allkirjastanud uue telefoni saamiseks paberid, nii et ma tahaksin seda nutikalt teha ja mitte lõpuks telefoniga, mis ei tööta . Mis on see ESNi puhas äri ja kuidas ma saan veenduda, et saan korralikult kasutatud telefoni?

Lugupidamisega

Lühend Averse

Alustame põhitõdedest ja seejärel käsitleme, kuidas saaksite neid teadmisi kasutada enda kui tarbija kaitsmiseks. ESN tähistab elektroonilist seerianumbrit ja selle tõi 1980. aastate alguses FCC kõigi mobiilseadmete ainulaadse identifitseerimisnumbrina. Elektroonilised seerianumbrid kinnitati CDMA seadmetele (CDMA viitab lihtsalt mobiilseadmes olevale raadiotüübile - näiteks Sprinti telefonid on CDMA seadmed). Hiljem muudeti ESN-süsteem MEID-ks (arvestamaks saadaolevate ESN-ide kahanevat kogumit) ja seda kasutati endiselt CDMA-seadmete jaoks. Teine number, millest teadlik on, on IMEI (Interational Mobile Station Equipment Identity) number, mis on ESN-i ekvivalent GSM (nt ATT & T) telefonidele.

Ehkki ESN, MEID ja IMEI on erinevad identifitseerimisstandardid, on ESN populaarse kasutuse saanud, kuna kõik on kõnealuse telefoni seerianumbri (ükskõik millises vormis see võib olla) püüdmiseks. Sellisena näete viiteid ATT kaubamärgiga iPhone'i ESN-numbrile, isegi kui see telefon on tegelikult IMEI, mitte ESN. Tegelikult kasutame seda ülejäänud vastuses samal viisil, kui me ei viita selgesõnaliselt konkreetsele identifitseerimisnumbrite süsteemile.

Miks on ESN teile, tarbijale, tähtis? Mobiiltelefonid on väärtuslikud ja operaatoritel on nende vastu suur huvi (lõppude lõpuks pole selle äsja korjatud iPhone'i tegelik hind tegelikult 99 dollarit, operaator subsideerib teie telefoni maksumust just sõlmitud pikendatud lepingu kaudu). Nad kasutavad ESN-sid telefonide jälgimise vahendina ja vajaduse korral telefonide võrgus keelamiseks.

ESN-i musta nimekirja kandmise põhjustel on kaks peamist põhjust: teatati, et telefon on varastatud või telefon on kinnitatud tasumata saldoga mobiilsideoperaatori kontole.

Esimene stsenaarium on tegelikult üsna haruldane, paljud USA-s asuvad mobiilsideoperaatorid ei kasutanud sel viisil ESN-sid kõige kauem. Tegelikult alustas AT&T varastatud telefonide IMEI-numbrite registreerimist ja musta nimekirja kandmist alles 2012. aasta novembris ja alles pärast valitsusasutuste survet. Teine stsenaarium - konto saldo maksmata jätmine või lepingu väljajätmine - on palju tavalisem. Suurem osa telefonidest, millega puutute kokku halva ESN-iga, pälvis selle musta nimekirja staatuse, kuna telefoni eelmine omanik jättis ettevõttele tohutu tasumata arve.

Niisiis, kuidas saate seda teavet enda kaitsmiseks kasutada? Telefoni ostmisest saab keelduda ilma puhta ESNita. EBay nimekirjade osas on keeruline ennast täielikult kaitsta, kuna olete müüja armu paljuski. Esiteks peaksite proovima osta eBay müüjatelt, kes on ilmselgelt spetsialiseerunud telefonide ümberpööramisele, kuna nad on kõige tõenäolisemalt ESN-i juhtinud ja nad on investeerinud sellesse, et ei pea tegelema tagastamise ja klienditeeninduse peavaludega. Võtke nendega ühendust ja küsige ESN-i telefonidelt, et saaksite seda enne pakkumise esitamist ise kontrollida. Kui nad keelduvad, ostke mujal; on ebamõistlik eeldada, et teete telefonis mitusada dollarit, teadmata, kas saate seda isegi oma operaatoriga aktiveerida.

Isiklikult telefoni ostes on üks lihtsamaid viise peavalu vältimiseks kohtumine inimesega, kellelt telefoni ostate, kaupluses, kus pakutakse mobiilsideteenuse pakkujat, kellega kavatsete telefoni kasutada. Mõnel juhul on see ainus viis ametliku ettevõtte ESN-i kontrolli saamiseks. Näiteks Sprint enam ESN-i telefoni teel ei kontrolli.

Poes saate telefoni otse ettevõtte esindajale üle anda ja paluda neil kontrollida, kas telefon on nende võrgus kasutamiseks vaba. Kui soovitate poes kohtuda, et saaksite telefoni kohe aktiveerida, on see suurepärane viis petturitest kohe lahti saada; nad ei taha teiega poes kohtuda, kui neil on halb telefon.

Mis siis, kui teil pole kohalikku poodi, saate peatuda? Sellisel juhul peate ESN-i ise kontrollima. 99,99% telefonidest asub ESN (või samaväärne) kleebisel aku all. Avage ümbris, avage aku ja vaadake numbrit. Pitseeritud seadmetes, nagu iPhone, leiate identifitseerimisnumbri süsteemimenüüst.

Kui number on käes, saate asjadega lõpule jõuda kahel viisil. Võite helistada konkreetse operaatori tugiliinile, kus soovite telefoni kasutada. See onkaugelt parim viis sellega hakkama saada. See võtab rohkem aega kui veebipõhine meetod, mida teile näitama hakkame, kuid see annab teile otsese kinnituse, et telefon töötab võrgus, milles soovite seda kasutada. On oluline, et oleksite kindel, kellele helistate. Oletame näiteks, et teil on Sprinti kaubamärgiga telefon, mida soovite kasutada Sprinti edasimüüjal Ting. Helistage Tingule, mitte Sprintile. Kui telefon on varem Tingi telefonina aktiveeritud, on Sprint telefoni jäädavalt keelanud ja teatab, et sellel on halb ESN, kuigi Ting aktiveerib selle õnnelikult uuesti. Sama kehtib enamiku teiste suuremate vedajate ja nende edasimüüjate kohta; suuremad operaatorid lisavad sageli oma edasimüüjatega kasutatud telefone musta nimekirja, kuid edasimüüjatel pole nendega probleeme.

Kui te ei soovi / ei saa operaatorile helistada, on seal üsna palju ESN-i veebisaite. Need saidid annavad teile hea idee, kui ESN on puhas või mitte. Kuigi meil pole kunagi olnud ESN-i kontroll-veebisaidi abil valepositiivseid tulemusi, soovime siiski rõhutada, et ainus tõeliselt lollikindel meetod on helistada operaatorile.

Veebipõhiste kontrollide jaoks on mõned populaarsemad / usaldusväärsemad saidid Swappa (telefoni / vidinaid ostev ettevõte, nende tööriista on näha ülaltoodud ekraanipildil) ja CheckESNFree. Üldiselt on parem, mida rohkem teavet ESN-i kontrollijad Internetis tagastavad, seda parem. Ülaltoodud ekraanipildil saame kehtiva ESN-i tšeki, kandja ja isegi mudeli numbri. Kui vanemad telefonid või telefonid pole süsteemis, saate lihtsa vastuse „see on kehtiv ESN”, kuid konkreetset teavet pole.

Relvastatud teadmisega, mis on ESN ja kuidas seda telefoni oleku kinnitamiseks kasutada, on teil palju parem olukord, et kaitsta end petturite ja halva telefoniga ummikusse sattumise eest.