Kuidas luua oma kodu VPN-server

Virtuaalsed eravõrgud (VPN-id) on väga kasulikud, olenemata sellest, kas reisite kogu maailmas või kasutate lihtsalt kodulinna kohvikus avalikku WiFi-d. Kuid VPN-teenuse eest ei pea tingimata maksma - võite oma VPN-serveri kodus hostida.

Teie kodu Interneti-ühenduse üleslaadimiskiirus on siin tõesti oluline. Kui teil pole palju üleslaadimise ribalaiust, võiksite lihtsalt kasutada tasulist VPN-teenust. Interneti-teenuse pakkujad pakuvad tavaliselt palju vähem üleslaadimise ribalaiust kui allalaadimise ribalaius. Siiski, kui teil on ribalaius, võib VPN-serveri seadistamine kodus olla teie jaoks õige asi.

Miks võiksite seda teha

Kodune VPN annab teile krüpteeritud tunneli, mida saate kasutada avalikus WiFi-ühenduse ajal, ja võimaldab teil isegi pääseda juurde riigipõhistele teenustele väljastpoolt riiki - isegi Androidist, iOS-i seadmest või Chromebookist. VPN tagaks turvalise juurdepääsu teie koduvõrgule kõikjalt. Võite isegi lubada juurdepääsu teistele inimestele, muutes neile juurdepääsu koduvõrgus hostitavatele serveritele hõlpsaks. See võimaldaks mängida ka Interneti kaudu kohtvõrgu jaoks mõeldud arvutimänge, ehkki arvutimängude jaoks on ajutise võrgu loomiseks lihtsamaid viise.

SEOTUD:Mis on VPN ja miks seda vaja oleks?

VPN-id on kasulikud ka reisimisel teenustega ühenduse loomiseks. Näiteks võite väljaspool USA-d reisides kasutada Netflixi USA versiooni või muid voogesitussaite.

Miks sa võid Mitte Tahad seda teha

Kui olete nagu enamus koduseid Interneti-kasutajaid, on teil ülimalt piiratud ja võib-olla aeglane üleslaadimise ribalaius ning teil võib isegi olla ribalaiuse piiranguid või ülempiire - kui teil pole kodus gigabaidiseid kiude, seadistage oma VPN server on kõige aeglasem variant, mille saate valida.

Teine probleem on see, et mõned suuremad põhjused VPN-i kasutamiseks on geograafilise asukoha muutmine kuhugi mujale, et mööduda veebisaitide või voogedastusteenuste geograafilistest lukkudest või varjata teie asukohta privaatsuse huvides - ja kodune VPN-server ei kavatse aitab teil tõesti mõnes neist stsenaariumidest, kui ühendate oma kodupiirkonnast.

Päris VPN-teenuse kasutamine annab teile kiireima kiiruse, geograafilise nihke ja asukoha varjamise, ilma et peaksite vaeva nägema enda jaoks serveri seadistamise ja hooldamisega. Päris VPN-teenuse ainus miinus on see, et see maksab teile paar dollarit kuus. Need on meie lemmikvalikud parimate VPN-teenuste jaoks:

  • ExpressVPN - Sellel VPN-serveril on parim kasutusmugavuse, väga kiirete serverite kombinatsioon ning see toetab voogedastusmeediat ja torrentimist odava hinna eest.
  • Tunnelbear - Seda VPN-i on tõesti lihtne kasutada, see sobib suurepäraselt kasutamiseks kohvikus ja sellel on (piiratud) tasuta tase. See pole siiski meediumide torrentimiseks ega voogesitamiseks hea.
  • Tugev VPN - mitte nii lihtne kasutada kui teisi, kuid saate neid kindlasti kasutada meediumide torrentimiseks ja voogesitamiseks.

Samuti väärib mainimist, et kui seadistate VPN-serveri kodus, selle asemel et kasutada kolmanda osapoole VPN-teenust, peaksite veenduma, et see on alati turvaaukude jaoks lappitud.

SEOTUD:Kuidas valida oma vajadustele parim VPN-teenus

Esimene võimalus: hankige VPN-võimalustega ruuter

Selle asemel, et proovida seda ise teha, võite osta eelnevalt ehitatud VPN-i lahenduse. Kõrgema klassi koduruuteritel on sageli sisseehitatud VPN-serverid - otsige lihtsalt traadita ruuterit, mis reklaamib VPN-serveri tuge. Seejärel saate VPN-serveri aktiveerimiseks ja konfigureerimiseks kasutada ruuteri veebiliidest. Uurige kindlasti ja valige ruuter, mis toetab kasutatava VPN-i tüüpi.

Teine võimalus: hankige ruuter, mis toetab DD-WRT-d või muud kolmanda osapoole püsivara

SEOTUD:Kuidas kasutada ruuteris kohandatud püsivara ja miks võiksite seda teha

Kohandatud ruuteri püsivara on põhimõtteliselt uus operatsioonisüsteem, mille saate ruuterile vilkuda, asendades ruuteri tavapärase operatsioonisüsteemi millegi uuega. DD-WRT on populaarne ja ka OpenWrt töötab hästi.

Kui teil on ruuter, mis toetab DD-WRT, OpenWrt või mõnda muud kolmanda osapoole ruuteri püsivara, võite selle funktsioonide saamiseks selle püsivara abil vilkuda. DD-WRT ja sarnane ruuteri püsivara sisaldab sisseehitatud VPN-serveri tuge, nii et saate hostida VPN-serverit isegi ruuterites, millel pole VPN-serveritarkvara.

Valige kindlasti toetatud ruuter - või kontrollige oma praegust ruuterit, et näha, kas seda toetab DD-WRT. Flashige kolmanda osapoole püsivara ja lubage VPN-server.

Kolmas võimalus: looge oma spetsiaalne VPN-server

Võite kasutada ka VPN-serveritarkvara lihtsalt ühes oma arvutis. Siiski soovite kasutada arvutit või seadet, mis on pidevalt sisse lülitatud - mitte lauaarvutit, mille lülitate kodust lahkudes välja.

Windows pakub sisseehitatud viisi VPN-de hostimiseks ja Apple'i serveri rakendus võimaldab teil ka VPN-serveri seadistada. Need ei ole siiski kõige võimsamad (või turvalisemad) võimalused ning nende seadistamine ja õigesti töötamine võib olla veidi peen.

SEOTUD:Kuidas luua VPN-server Windowsi arvutisse tarkvara installimata

Võite installida ka kolmanda osapoole VPN-serveri - näiteks OpenVPN. VPN-serverid on saadaval igas operatsioonisüsteemis, alates Windowsist kuni Maci ja lõpetades Linuxiga. Peate lihtsalt edastama asjakohased pordid ruuterilt serveritarkvara käitavasse arvutisse.

SEOTUD:Kõik, mida peate teadma Raspberry Pi-ga alustamise kohta

Samuti on võimalus oma spetsiaalne VPN-seade veeretada. Võiksite võtta Raspberry Pi ja installida OpenVPN-serveritarkvara, muutes selle kergeks, väikese energiatarbega VPN-serveriks. Sellele võiks isegi installida muu serveritarkvara ja kasutada seda mitmeotstarbelise serverina.

Boonus: võõrustage oma VPN-serverit mujal

SEOTUD:Kuidas valida oma vajadustele parim VPN-teenus

On veel üks tee-ise-võimalus, mis on poolel teel oma VPN-serveri majutamise vahel oma riistvaral ja VPN-teenuse pakkuja maksmise vahel, et pakkuda teile VPN-teenust ja mugavat rakendust.

Võiksite oma VPN-serveri hostida veebimajutusteenuse pakkujaga ja see võib tegelikult olla paar dollarit kuus odavam kui spetsiaalse VPN-teenuse pakkujaga. Maksate serverimajutuse eest hostiteenuse pakkujale ja installite seejärel VPN-serveri serverisse, mille nad teile on andnud.

Sõltuvalt valitud hostiteenuse pakkujast võib see olla kiire klõpsamise ja klõpsamise protsess, kus lisate VPN-serveritarkvara ja hankite selle haldamiseks juhtpaneeli, või installimiseks ja installimiseks võib vaja minna käsurida. seadistage kõik nullist.

SEOTUD:Kuidas dünaamilise DNS-iga hõlpsasti koduvõrku juurde pääseda

Kodus VPN-i seadistades peate tõenäoliselt oma ruuteris seadistama dünaamilise DNS-i. See annab teile lihtsa aadressi, millele pääsete juurde oma VPN-ile, isegi kui teie kodu Interneti-ühenduse IP-aadress muutub.

Konfigureerige oma VPN-server kindlasti. Soovite tugevat turvalisust, et keegi teine ​​ei saaks teie VPN-iga ühendust luua. Isegi tugev parool ei pruugi olla ideaalne - OpenVPN-server koos võtmefailiga, mille peate ühendama, oleks näiteks tugev autentimine.

Pildikrediit: Dennis Hamilton Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found