Kuidas ühendada mitme lahtri tekst Excelis üheks lahtriks

Kui teil on Exceli töövihikus suur tööleht, milles peate mitmest lahtrist teksti ühendama, saate kergendatult hingata, sest te ei pea kogu seda teksti uuesti sisestama. Teksti saate hõlpsalt kokku liita.

Liitmine on lihtsalt väljamõeldud viis öelda "ühendada" või "ühendada" ja selleks on Excelis spetsiaalne funktsioon CONCATENATE. See funktsioon võimaldab teil ühendada erinevatest lahtritest pärit teksti ühte lahtrisse. Näiteks on meil tööleht, mis sisaldab nimesid ja kontaktandmeid. Soovime ühendada igas reas veerud Perekonnanimi ja Eesnimi veergu Täisnimi.

Alustuseks valige esimene lahter, mis sisaldab kombineeritud või liidetud teksti. Alustage funktsiooni lahtrisse sisestamist, alustades võrdusmärgist järgmiselt.

= CONCATENATE (

Nüüd sisestame funktsiooni CONCATENATE argumendid, mis ütlevad funktsioonile, millised lahtrid kombineerida. Soovime ühendada kaks esimest veergu, esmalt eesnimi (veerg B) ja seejärel perekonnanimi (veerg A). Niisiis on meie kaks funktsiooni argumenti B2 ja A2.

Argumente saab sisestada kahel viisil. Kõigepealt saate tippida lahtriviited komadega eraldatuna pärast ava sulgusid ja seejärel lisada lõppu sulgude:

= CONCATENATE (B2, A2)

Võite ka klõpsata lahtril, et sisestada see funktsiooni CONCATENATE. Meie näites klõpsame pärast funktsiooni nime ja avanevate sulgude sisestamist lahtrile B2, sisestame funktsiooni koma B2 järele, klõpsame lahtril A2 ja sisestame seejärel funktsiooni A2 järele sulgud.

Kui olete lahtriviidete funktsioonile lisanud, vajutage sisestusklahvi.

Pange tähele, et ees- ja perekonnanime vahel pole tühikut. Selle põhjuseks on see, et funktsioon CONCATENATE ühendab täpselt selle, mis sisaldub teie argumentides, ja ei midagi muud. B2-s ei ole eesnime järel tühikut, seega tühikut ei lisatud. Kui soovite lisada tühiku või mõne muu kirjavahemärgi või üksikasja, peate selle lisamiseks ütlema funktsioonile CONCATENATE.

Tühiku lisamiseks ees- ja perekonnanime vahele lisame funktsioonile teise argumendina tühiku lahtriviidete vahele. Selleks sisestame topelt jutumärkidega ümbritsetud ruumi. Veenduge, et kolm argumenti oleksid komadega eraldatud.

= CONCATENATE (B2, "", A2)

Vajutage sisestusklahvi.

See on parem. Nüüd on ees- ja perekonnanime vahel tühik.

SEOTUD:Kuidas täita järjestikuseid andmeid Excelisse täitekäepidemega

Nüüd arvate ilmselt, et peate selle funktsiooni tippima veeru igasse lahtrisse või kopeerima selle käsitsi veeru igasse lahtrisse. Tegelikult sa seda ei tee. Meil on veel üks korralik trikk, mis aitab teil funktsiooni CONCATENATE kiiresti veeru (või rea) muudesse lahtritesse kopeerida. Valige lahter, kuhu sisestasite äsja funktsiooni CONCATENATE. Valitud ala paremas alanurgas olevat väikest ruutu nimetatakse täitekäepidemeks. Täitekäepide võimaldab teil kiiresti kopeerida ja kleepida sisu sama rea ​​või veeru külgnevatesse lahtritesse.

Liigutage kursor täitekäepideme kohale, kuni see muutub mustaks plussmärgiks, seejärel klõpsake ja lohistage see alla.

Teie sisestatud funktsioon kopeeritakse selle veeru ülejäänud lahtritesse ja lahtriviiteid muudetakse, et need vastaksid iga rea ​​reale.

Samuti saate mitmest lahtrist teksti liita, kasutades ampersandi (&) operaatorit. Näiteks võite sisestada = B2 & "" & A2 sama tulemuse saamiseks = CONCATENATE (B2, "", A2) . Ühe kasutamise üle pole reaalset eelist. kuigi ampersand-operaatori kasutamine toob kaasa lühema sisestuse. Funktsioon CONCATENATE võib aga olla loetavam, hõlbustades lahtris toimuva mõistmist.